BDP Europske unije pao 0,7 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka BDP Europske unije pao 0,7 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Najveći pad nije zabilježio Cipar nego Slovenija, i to od 4,8%.
A ona je isto u EU ako niste znali.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Najveći pad nije zabilježio Cipar nego Slovenija, i to od 4,8%.
A ona je isto u EU ako niste znali.

U pravu si, da. Ali ne volim podatke za EU kao cjelinu, jer postoje enormne razlike izmedu zemalja. Takoder, trebaju nam duze serije podataka.

Npr Hrvatska moze ostvariti rast u kvartalu, ali u recesiji je od 2008. stalno. Nije isto negativni kvartal na 3g rasta, i negativni kvartal na 3g recesije recimo.

Kako stvari stoje, Hrvatska ce se pridruziti crvenoj listi. Hrvatska je po svemu najogora od tranzicijskih zemalja, posebice po duljini recesije. Mislim da smo u grupi 3 zemlje ili koliko koje nakon 2008. nisu uopce isle gore.

baš je super čitati ove podatke, pogotovo kad mi ulijećemo kao guske u maglu [emo_smijeh]

http://www.poslovni.hr/forum/tema/eu-prijeti-val-socijalnih-nemira-zbog-rekordne-nezaposlenosti-26325

Magla u EU sve gušća a Guske navalile u Maglu .

.


baš je super čitati ove podatke, pogotovo kad mi ulijećemo kao guske u maglu [emo_smijeh]

Ne ulijecemo mi nikuda, mi cemo biti “crna ptica” i samo cemo pogorsati ove podatke.

Mislim da cemo postati recesijski rekorder, mozda i zemlja u Europi koja uopce najdulje ima recesiju. Mislim da se nas GDP treba ispuhati bar 20%, onda slijedi “oporavak”, od 1%. Nezap ce rasti, a siromastvo bujati.

Mencinger: Ekonomska politika Bruxellesa Europu vodi u rasulo

.

New Report

Close