BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Beijing is also said to be considering a broad package of stimulus measures focused on supporting the real estate market. This was supported by several supply-side issues. In the copper market, European producer Boliden halted output at its biggest smelter following a fire at the plant in southern Sweden. Aluminium smelters in China are also suffering from a lack of rainfall in Yunnan, where electricity is generating via hydropower plants. Even though recent rain could see some smelters restart, risks of ongoing constraints remain high. In the meantime, aluminium inventories have plunged about 60% since March.


The prospect of further support for the property sector saw iron ore futures rally. The measures are said to be focusing on lowering costs on outstanding residential mortgages and boosting relending through the nation’s policy banks to ensure homes are delivered. The State Council may discuss the policies as soon as Friday; however, it’s unclear when they will be formally announced.

BabaLuji, 14.06.2023. u 19:41

 





diokidina, 14.06.2023. u 11:53



 

https://www.seebiz.eu/trzista/azijska-trzista-nikkei-225-skocio-blizu-39-000-bodova/292542

https://www.braemarscreen.com/

Trend se napokon okrece.

Ocekujem jaci rast narednih dana.

 



 

Ja liju očekujem sa postom, bez njega sam izgubljen. Nedostaju mi njegovi i mitkovi postovi o smaku svijeta. Molim da malo zasole i zapapre ovo zelenilo uhvatilo me nespremnog nisam kupio dovoljno…

Trend pada je gotov, okrecemo se rastu. Ocekujem da @mittka i ekipu ne vidimo do jeseni. Bit ce im dugo i toplo ljeto.


@mitkko
je lukav igrac u to ne sumnjamo.

Zatrejdao je Atpl sigurno.



https://www.tradewindsnews.com/bulkers/china-coal-imports-surge-on-the-back-of-economic-recovery-say-brokers/2-1-1467598″>

China’s imports of coal have surged this year on the back of the country’s economic recovery after Beijing’s strict zero-Covid policies last year.


Total seaborne coal imports into China in the five months of 2023 reached 138.8m tonnes, according to Refinitiv vessel tracking data.





‘Enjoy the ride’: Shipping is about to get bumpy, says SSY research head

Read more


This was up 93.4% year-on-year from the 71.8m tonnes of 2022, and 47% from the 94.3m in 2021, and also 22.6%


 



Lijane jesi to u ovom otp fondu 😅😅💪💪? Prema investiranju i kupnjama zadnje vrijeme a i pisanju nije bilo teško…

da…. tako dugo dok se ne probudi je fond manager i samostalno donosi odluke o k i p!!! nakon toga kuha kavice, fotokopira nekakve papire i posprema ured nakon što svi odu!!

Hahaha da i to netko treba, pošten posao…

Samo se vi zabavljajte, ja isto pijem pivkana na koncertu TBF-a i uživam u 20% zarade portfelja samo ovaj tjedan, uz još 10% zarade prošli tjedan na Tesli.

Koliko ste vi zaradili ovaj tjedan ako se smije znati?

 

Evo vam vozarine, pa uživajte…

 

BCI   5 T/C routes 180000 12674 -584

BPI  5 T/C routes 82500 10738 80

BS 10 T/C routes 58328 8230 92

BHSI  7 T/C routes 38200 8346 -128

BDI INDEX 1076 -18

 

Freight Futures AM Update

Dry Bulk

Capesize:  down ~4%

Panamax:  down ~2%

 

Tankers

VLCC:  up ~1%

Suezmax:  up ~2%

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ne moraš se odmah opravdavati. Sve je to za ljude. Kad otp fond digne cijenu svi smo u plusu😉 20% imaš kada prodaš. Kažu da je najgore spavati sa svojom ženom i brojati tuđe novce, hm pa sad 🙄🤔🤔💸

@BudFox3

Ja uzivam u Jdpl sa 70% udjela marža 500%,20% marža 200%,i 10% kupio prosli tjedan.

Atpl 100% udjela marža 25%.

I sto je najbolje u svemu @BudFox3 spavam mirno.

Da, lijepo je to samo ovih 25% može biti 100 000 eura a ovih 500% može biti 2000 eura. Najbitnije je da smo svi sretni u plusu i na tbfu tu du du nemam nam pomoći…

Ekipica, vidim da se lijepo nadopunjujete i da ste sigurni u sebe, te da spavate mirno, ali…neću dalje, ne brinite se….a  najbolje s uči na svojoj koži…i ja sam prošao buzovnu školu…i to već nekoliko puta…ugodan vikend svima!

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BCI  5 T/C routes 180000 12375 -299

BPI   5 T/C routes 82500 10733 -5

BSI 10 T/C routes 58328 8263 33

BHSI  7 T/C routes 38200 8288 -58

BDI INDEX 1065 -11

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close