BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mitkko, 21.04.2023. u 17:59

Pari mi se da ce BDRY nastaviti sa padom.

I zaista, za sada je u dva dana pad oko 5%.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Zna li se danas što je sa brašnom i mlinarom? Navuklo se love 🙃 to je isto rasuti teret bit će to dobro za BDI..

Pa zar stvarno ne vidite sumu od drveca? Secer je gore, plin je krenuo gore….. Dry bulk rally je u povojima….

mitkko, 25.04.2023. u 17:00





mitkko, 21.04.2023. u 17:59



Pari mi se da ce BDRY nastaviti sa padom.



I zaista, za sada je u dva dana pad oko 5%.

I kako rekoh tako i bi. BDRY je u ova dva tjedna zaronio prilicnih 12%. Danas je trenutno -5,09% 🙂

.

Sta bi tek bilo da se Kina nije otvorila? 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Strani brodari su svi redom pali 20-40% u odnosu na vrh koji je bio prije 3 mjeseca. Pali su na razine na kojima su bili na početku ove godine, a neki i značajno niže. Svi redom se trguju ispod 200MA i tako potvrđuju nastavak downtrenda koji traje od svibnja prošle godine.

.

Samo naše perjanice prkose gravitaciji. Ali ne samo što odbijaju pasti, već i rastu. ATPL je tako za razliku od ovih luzera porastao čak 26%. U tom duhu nastavlja i danas, kada strani brodari padaju 3-7% naš ATPL raste 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Nase perjanice prkose tebi,jer si naporan.

Pa sta da padaju, kad su rasle nije te bilo za vidjet.

Jos je griznja savjesti sto si prodao.

Po tebi nase perjanice dogovaraju dnevne vozarine?!

Dva dana gori,dva dana doli,….

2Q ce po ugovorenim vozarinama bit preokret.

Sto ce bit sa 3 i 4Q to jos nitko ne zna.

I uspoređujes nase perjanicesa stranim brodare. Kakva je to usporedba?!

Ne govoris vise o vozarinama nego o stranim brodarima. 😁😁😁

Koji si ti prevarant. Pises ono sta ti odgovara.

Zar ne vidis da jedino jos Ja sa tobom komuniciram, i vrijeme je kad cu i ja prestati.

 

@mitkko iznosi nepobitne i stvarne ćinjenice i podatke…..

Atpl 59,60

Dsx “46,60”

da kojim slučajem postoji kvartalna divka na atpl, može li netko izračunati koliko bi ona iznosila za q1 2023?…….

 

a još bolja stvar od svega je što ti strani brodari koji padaju već 2 mjeseca imaju valjda svi redom manji BE od naših, niže troškove finaciranja, veće prosječne vozarine itd……

 

al dobro, mi smo tu, oni su tam…….mi plovimo u moru a oni valjda u lavoru…..

@diokidina

Neka tebe, ti kao da si u nekom svom svijetu, nesvjestan okoline, tupis neku svoju pricu u koju nitko na trzistu vise ne vjeruje i to jasno pokazuje ozbiljnim padom cijena dionica. Ovdje pricamo o najboljim svjetskim brodarima, predvodnicima u bransi. Ne znam s kime bih trebao usporedjivati nase brodare?

.

Tvoje pisanje i bezobrazluk mi ne smetaju ni najmanje, dapace, to mi samo potvrdjuje da sam na pravom putu. Zapravo me cak i zabavlja kad se pocnes pjenusati 🙂 Jednom kada ti i takvi kao ti napokon kapitulirate ce mi biti znak da je dno blizu. Tako je bilo na pocetku ovog ciklusa kada si ismijavao moju kupnju JDPL pa tako valjda mora biti i na kraju ciklusa.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo da vidimo šire kretanje cijene istih ovih brodara, na grafovima je prikazan period od početka 2022. godine. Svi redom su trenutno u padu oko -50%, dok je ATPL na -25%.

.

Pogled na vozarine je još veća katastrofa – od vrha sa kraja 2019. godine BDRY je pao 83%.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

pardon, pobrkao sam mjesece……ne padaju brodari vani  2 mjeseca kako sam gore napiso nego cca mjesec dana…..al već smo navikli da se naši i vani ne prate u dlaku nego s nekim odmakom ali ipak kroz neko vrijeme se sve to popegla……

@mitkko

Nase brodare uspoređuj sa vozarinama, a ne sa drugim brodarima.

Kako brodari na svjetskim trzistu tako i kod nas svi brodari nemaju iste tipove ni kolicine brodova.

Ja sam bez stresa.

Nasi brodari trenutno na dvostruko vecim vozarinama nego li u 1Q.

A ti se kao malo dijete hvata dnevnih vozarina.

Daj da dozivim taj potop nasih brodara da se uhvatis i ti. Ali ti moram reci da nasi brodari kad nisu padali do kraja kineske nove godine u veljaci sumnjam i da sad hoce.

Ali samo ti crtaj krivulje  ako te to nadopunjuje.

 

dvostruko većim vozarinama za prosjek cijele flote ili sada oni brodovi iz flote koji su vozili na preko 50% ispod BE voze na nuli?……makar ono prvo nije sigurno istina , ni blizu, a ako je ono drugo i istina, supre atpl. npr., koje su vozile po 5500 i 6150 u q1 sad ako i voze za duplo opet gube novce jel voze ispod BE………

New Report

Close