BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

diokidina, 14.02.2023. u 22:29

 





mitkko, 14.02.2023. u 13:40



 

Jel se Kina otvorila? Jel prosla Nova godina? Zna li se sta?

.

Danas Cape veliki minus, -28,54%, $3.167

.

Ni futuresi nisu bas optimisticni.

 



 

Tko to od nasih brodara ima Capeove?

Pitam za prijatelja.

Uf, da, pardon… nemaju Capeove… Sreca je pa panamaxi voze za visokih 7.000 usd, bit ce sve ok.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Zna li netko koliki je danas cape? I kad zavrsava kineska nova godina?

@mitkko

Nasi brodari su puni Capeova. 😂

percepcia, 15.02.2023. u 12:12

Zna li netko koliki je danas cape? I kad zavrsava kineska nova godina?

Danas je pao 17 posto.

diokidina, 15.02.2023. u 09:55

@mitkko

Druskane moj, neugodno si me iznenadio, izgleda da si pao pod utjecaj @BudFox3 i @hugh, koji svakodnevno stavljaju dnevne vozarine, i to kad padaju.

 

teško je uopće i postati rast vozarina kad mjesecima padaju…….

 

evo ti jedan retrovizorski pogled na vozarine prošle godine na današnji datum da budeš malo sretniji……..

15.2.2022.

BCI 5 T/C routes 180000 14209 -679


BPI 5 T/C routes 82500 21601 -162


BSI 10 T/C routes 58328 25047 539


BHSI 7 T/C routes 38200 21984 416



BDI INDEX 1968 -16


 

ti pjevaš istu pjesmu i u rastu i u padu……..daj naući više promjenit ploču kad je vrijeme…….

diokidina, 15.02.2023. u 09:55

@mitkko

Druskane moj, neugodno si me iznenadio, izgleda da si pao pod utjecaj @BudFox3 i @hugh, koji svakodnevno stavljaju dnevne vozarine, i to kad padaju.

 

Kolega, ja se samo brinem za tebe – tesko je kad je glava u pijesku pa volim da imas svjeze objektivne informacije.

.

Evo odmah i svjeze informacije, danas je Cape u minusu samo 17%.

BCI 2630 -537

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

diokidina, 15.02.2023. u 13:00

@mitkko

Nasi brodari su puni Capeova. 😂

Kad cape raste onda je prica kako njegov rast prethodi rastu ostalih kategorija brodova, a kad pada onda ih naši brodari nemaju 🙂

Trenutno stanje…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Evo ga, poceli su sa rezanjem dividendi, a godina je tek pocela… Ubrzo cemo vidjeti koliki su u ovakvim novim gospodarskim uvjetima dividend yield, P/E, NAV i ostalo. Znam da to u retrovizoru to sve izgleda puno ljepse.

.

“Golden Ocean slashes dividend by ~43% to $0.20/share”

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Hahahahaha. Rezanje dividenda a godina tek pocela?!

Normalno da ce rezat ka je “dobit” manja negoli prijašnje godine.

Dobit, ponovit cu ti jos jednom dobit. Da je gubitak ne bi biseru bilo dividende.

@diokidina

Da, dobit, ali ove bajkovite valuacije koje stalno citiras nisu vise bajkovite i teski ce opravdati dane cijene dionica. O tome se radi, biseru!

.

Zanimljivo je kako smo prije svega par mjeseci ovdje pisali o P/E 1 i slicnome, a sada pisemo kako se nadamo da ce brodari ove godine uopce ostvarivati dobit. Zaokret za 180. To je u rangu onih bisera “pa brodovi ce i dalje voziti…” – naravno da ce voziti, samo je pitanje po kojoj cijeni i hoce li i kolika biti dobit. Postoje dakle te neke valuacije koje su invesritorima inace bitne, dok vas navijace vrijedja kada ih se spomene.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ove godine će dobit Bulkera biti sigurno manja nego 2022.

Zbog toga su se cijene dionica i korigirale od vrha.

Što mislite kakva će biti 2024 godina za Bulkere? Da, sve je u očekivanjima na burzi.

New Report

Close