BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mitkko

 

pomislit će znalci sad da tak i brodari trebaju rast pa za ćas upasti u probleme……..

mitkko, 07.02.2023. u 17:26

 



 

 



 

 

@mitkko

Druskane ne stignem pogledati ni burzu ni forum, a niti me posebno ne zanima sta se desava.

Na skijanju sam.

Ali daj Boze da padnu brodari samo iz razloga da ti mozes uci. Vidis da ti zelim dobro.

Samo ti pisi. Sve cu procitat kad uhvatim vremena.

 

 



 

Ako skijas ovako kao sto ulazes… pazi na hupsere. 😁

.

Ali da se vratimo na ozbiljne teme. BDRY je dosao skroz do dna ovog kanala i sada se otvara mogucnost nekog odbijanca.

 



 

Muahaha… BDRY trenutno +6,03%, na velikom volumenu.

Danas +6,42%, zadnja dva dana kumulativno +12%. Tehnicki prekrasno.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

hugh, 08.02.2023. u 23:26

@mitkko

 

pomislit će znalci sad da tak i brodari trebaju rast pa za ćas upasti u probleme……..

Da, zato su oni “znalci” 🙂

.

Treba razlikovati vozarine od cijene dionica, to sam bas jucer komentirao ali me obrisalo.

.

Vozarine mogu sa ovih razina porasti jos 100%, a brodari ce i dalje voziti u minusu (karikiram, ali tu je poanta).

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 09.02.2023. u 08:31

 









mitkko, 07.02.2023. u 17:26



 


 

Muahaha… BDRY trenutno +6,03%, na velikom volumenu.

 



 

Danas +6,42%, zadnja dva dana kumulativno +12%. Tehnicki prekrasno.

 

Kolega mittko, jesu li onda ovo gore bili sarkastični postovi ?

Ino brodari pak od 01.01., što više vozarine padaju, oni više rastu, ne znam što bi se pak moglo reći na to.

@forumas

Nisu to bili sarkastični postovi. Tu se samo veselim što sam pomoću TA prilično uspješno predvidio kratkoročno kretanje BDRY-a – prvo pad od 22%, a sada rast od 12%, i to sve točno u dan. 🙂 Tim postovima ne pričam ništa o cijenama dionica.

.

Ali jedna stvar je BDRY, a druga stvar cijena dionice. BDRY je špekulacija, u korelaciji je sa FFA, što je također špekulacija trejdera, tu se vide očekivanja sudionika na tržištu kakvo će biti buduće kretanje stvarnih vozarina. Cijene dionica su nešto drugo, one od ovih špekulacija nemaju ništa.

.

Dionice stranih brodara se zadnjih mjesec dana trguju u nekakvom optimističnom tonu jer trejderi puno očekuju od otvaranja Kine, unatoč trenutno izuzetno niskim vozarinama. Sada je pitanje hoće li vozarine u budućem periodu značajno porasti i hoće li onda time brodari profitirati i opravdati trenutne valuacije. Vozarine će sigurno porasti jer smo trenutno na sezonskom dnu, ali je pitanje koliko će porasti i hoće li se na tim visokim razinama zadržati dovoljno dugo da brodari osjete taj efekt.

.

Ja mislim da će ova godina biti loša po brodare, ali to je samo moje mišljenje. Unatoč tome će naravno biti prilika za profitirati na optimizmu sudionika na tržištu i kratkoročnim porastima cijena dionica, ali to ništa ne mijenja na stvari ako gledamo širu sliku. To je ono što ovi naši “znalci” na forumu ne razumiju.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Već duže vremena komentiram upravo ino brodare jer naši su stagnirali dok su vozarine padale i to je bilo razumljivo, ali oni vani se kreću na način da što više vozarine padaju, oni više rastu, već preko 30% od razina iz 12.mj.

Tako da me baš zanima kako će se sad to odigrati i što će biti sa ZSE.

Disbalans ZSE općenito i ino burzi je ogroman jer se ona ne pomiče s mjesta, a vani su se od početka godine dogodili ogromni skokovi i to u svim područjima.

 

 

Vani cijene brodara rastu zbog očekivanja sezonskog rasta vozarina.

Naše kasne kao i uvijek.

Ja mislim da će ova godina biti prosječna za brodare. Naravno da će biti sezonskog rasta i pada cijena dionica.

BCI 5 T/C routes 180000 3752 -175 BPI 5 T/C routes 82500 7745 41 BSI 10 T/C routes 58328 6995 -164 BHSI 7 T/C routes 38200 7841 -24 BDI INDEX 592 -11

 

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Volatilnost fantasticna. BDRY danas -7,28%. Futuresi ponovo fino rone, Cape March cak -12%.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ali vazno je da se Kina otvorila i da je Nova godina iza nas. 🙃

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ma svi tu znaju da ce odsad vozarine i indeksi krenuti gore.

Zanimljivo je to što su brodari vani rasli već i 30% za ovo vrijeme dok su vozarine padale sve dublje i dublje.

Tako da sad preostaje vidjeti što će biti s našima na Zse.

Jasno je da će BDI sad od polovice veljače krenuti snažno gore i kroz 2.kvartal porasti i za 100% (a Cape i puno više), pa će biti zanimljivo što će biti s cijenama brodara.

Bit će zanimljivo pratiti da li ce biti moguće da oni vani mogu nastaviti rasti jer bi time onda došli na rekordne razine.

Jer nikako mi nije jasan taj disbalans Zse i USA, jer je sad već enormna razlika u kretanjima.

@forumas

Vi se ljutite na činjenice. Kolega mitkko samo iznosi brojke i fluktuacije bdry-a.

Vani dionice rastu zbog očekivanja. U Hrvatskoj se kasni u svemu jer nema investitora niti prometa.

 

New Report

Close