BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Praznik, ne rade danas

Odlično, zato se kod nas radi punom parom i ruši atpl…..

Panamax spot EU Continent via Murmansk za Kinu 31.000 $ dnevno.
Panamax spot Mediteran/crno more-Kina 32.000 $ dnevno.
Svih 5 panamaxa ATPL je na poziciji EU Continent.

Mislim da će rezultati već za 3. kvartal biti ugodno iznenađenje, a
da ne pričam za 4. kvartal, koji bi trebali biti fantastični, ako se
vozarine održe na ovim razinama, a vjerujem da hoće

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Info Advanced weekly report

https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Csalt%2Cnmm%2Cnm%2Csb%2Csblk%2Cship%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Cgnk/view/v1?ltr=1&bypass=true&guccounter=2

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Izvještaj za prošli tjedan

Capesize
A tale of two halves this week as the market tide turned mid-week bringing a raft of higher fixtures to both basins. Pockets of pressure in the market released to the upside from Wednesday onwards. The Capesize 5TC routes opened the week at $29,624, dropped down to $28,431, before closing the week out at $30,437. The big play of the week came from Brazil, once again rising over $2 per metric tonne from Wednesday to Friday, to settle at $24.055.

Panamax
The South American grains drove the market this week, with numerous vessels open in Asia fixed for September loading. Rates varied from $16,000 to $19,000, depending on the delivery point.

Supramax
Similar to other sizes, it was one of the most exciting weeks for the Baltic Supramax Index (BSI), with a surge from all areas.

Handysize
With small steps, the Baltic Handysize Index (BHSI) climbed from 439 in early June to 609 as of Thursday without any decline. The level of 600 point was last seen back in December 2018.

Bulk report – Week 34

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Odlično, zato se kod nas radi punom parom i ruši atpl…..

izgleda da teorija spojenih posuda ipak ovdje drži vodu..ma koliko mi šutjeli o tome.
Vidjelo se danas na Uljaniku :))

GOGL danas u norveškoj https://www.oslobors.no/markedsaktivitet/#/details/GOGL.OSE/overview

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Golden Ocean Group Ltd
GOGL +5.16%

https://www.bloomberg.com/quote/GOGL:NO

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

BALTIC CAPESIZE-INDEKS +2,2% TIL USD 31.116/DAG


Ovo je komično trgovanje na ovoj našoj burzi. Al otključat će se to u jednom trenutku…

Kad krene pad onda će se otključat. Nitko više nema povjerenja u ovu vrst ulaganja jer je očito da su ovdje mali ulagači topovsko meso ili ovce za šišanje. Nema to veze sa TK i sličnim pričama. Bitno je da naivci ulete i da ih se odere do gole kože. Mali milijun primjera na ZSE. Ukratko ne maštajte o lakom bogaćenju.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

New Report

Close