BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



https://twitter.com/DryBulkETF/status/1163795276437569540/photo/1

Predviđaju da bi Cape-ovi mogli skočiti na 45 000$/dan kroz slijedećih nekoliko mjeseci
[/quote]

ma neka samo ostanu na ovim vrijednostima sljedećih par godina :))))

Milim da će svi brodari značajnije potegnut čim se ovi USA kina pregovori završe, a to će bit uskoro jer ovo stanje ne odgovara nikome. Daklem, sprema se perfect storm. Dosad nigdje nisam vidio više znakova za rast nego u ovom biznisu ljeta gospodnjega 2019…

Danas u Kini Panamaxi i Supramaxi u porastu, a Cape-ovi u padu

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

A kod nas totalna nezaintereniranost za dionice npr. Atpl unatoč stvarno dobrim, pomalo i noečekivano visokim vozarinama i sve to uz najave da ce vozarine takve, a i više ostati duže vremena…..pomalo nevjerovatno….

Pomalo… samo strpljenja. Sve će to ATPL u jednom trenutku nadoknaditi ako se pokaže da će se ovakve ili više vozarine zadržati dulje vrijeme. Još smo u kolovozu. Mjesec godišnjih odmora. Tek u rujnu-listopadu očekujem pravu eksploziju. Pa i ovih dana smo gotovo u tišini narasli cca 10%. Sa 400 kn na trenutnih 444 kn.
Bit će ovdje lijepog pozitivnog iznenađenja. Debelo, najjači best buy na ZSE ma ma što god netko mislio o tome.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Oslo
Golden Ocean Group Ltd
GOGL:NO +3.57%

https://www.bloomberg.com/quote/GOGL:NO

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Capeovi -0.6%, 28.431$

😎👍

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Samo da podsjetim. Probojem 460 kn idemo na cca 550-570 kn. To kažu imanentni i relevantni tehničari.
Pa sad…uvijek postoji izbor. Netko će kupovati sad, a netko i po 570 kn. Izbor je na nama samima…
Tko bi se usudio kladiti da se to neće dogoditi!? Ako ne ovaj, onda vrlo vjerojatno već idući tjedan…

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!


Samo da podsjetim. Probojem 460 kn idemo na cca 550-570 kn. To kažu imanentni i relevantni tehničari.

a sto ako vozarine iducih dana okrenu u crveno?

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Freight futures am update
Capesize up ~3%
Panamax up ~3%

BDI +0.1%, 2.061

Capesize -0.56% to $28,431

Panamax +0.06% to $17,309

Supramax 58k tons +2.16% to $13,498

Handysize +1.95% to $8,659i

👍😎😁😀😉🤞👌✌👋💪👏

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Freight futures am update
Capesize up ~3%
Panamax up ~3%

Rastimo zajedno...

New Report

Close