BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kina svi segmenti osim supri u minusu, kejpovi značajno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

pa bilo je i za očekivati, tj. ja sam i prije očekivao…

kejp -11,6%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Vidim da ima još onih koji prate koliki je BCI??


ova korekcija došla u pravo vrijeme treba se malo uzdrmat i ohladit

Zbilja ne znam šta bi to trebalo biti dobro u “korekciji”?
To je poštapalica kojom se luzeri tješe kada nisu prodali na vrijeme ili su dionice kupili preskupo i prekasno, ali stvarno ne vidim što bi to bilo dobro za bilo koga, osim za naručitelje brodskog prijevoza, da vozarine padaju nakon kraćeg razdoblja rasta?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@forumas

je je, pratimo u rastu i u padu. Inače kako si?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Korekcija. Ok. Vjerojatno dno ATPL na cca 380 kn. To bi bilo cca 20% korekcije. Sve više od toga bi bilo neracionalno, nepotrebno…uzevši u obzir da su Panamaxi iznad 17.000$.
Sve će to u jednom trenutku biti itekako nadoknađeno, ali tada će rast ići do 5xx kn.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

pustite neka odrade minus biti će dobar plus

“Never sell on a bed news…” WB

Ne vrijedi to za male investitore, strah je jači poriv..

mislim ja da su se na našem tržištu izmiješale i plovidbe i indexi i tereti i brodovi, osobno od svih ponuđenih imam i kupujem Atpl, a Tpng samo imam, ostali me za sada ne zanimaju

Pa budući da je jučer BPI porastao, a danas je malo u minusu, i trenutno je na jako visokim razinama, ne znam zašto neki misle da naši brodari trebaju pasti??!
Pri ovim vozarinama, 7.mj. će biti u ogromnom plusu, a time i 3. kvartal i tako nadalje…



ova korekcija došla u pravo vrijeme treba se malo uzdrmat i ohladit

Zbilja ne znam šta bi to trebalo biti dobro u "korekciji"?
To je poštapalica kojom se luzeri tješe kada nisu prodali na vrijeme ili su dionice kupili preskupo i prekasno, ali stvarno ne vidim što bi to bilo dobro za bilo koga, osim za naručitelje brodskog prijevoza, da vozarine padaju nakon kraćeg razdoblja rasta?
[/quote]

a isto tako se tješe oni koji nisu kupili na vrijeme.. tko zna možda budu imali prilike, nikad se nezna,, samo vjerojatno ni tada neće iskoristiti
vozarine su prenaglo porasle, to nije zdravo ni održivo, ali one tako i rastu i padaju, hbga.. glavno da je presjek ugovornih vozarina i dalje debelo iznad vrijednosti koje donose dobit, i to skoro duplo !!!, pa ekipa neka kalkulira dali je to dobro ili loše 😉 …

https://www.hellenicshippingnews.com/category/report-analysis/weekly-dry-time-charter-estimates/

New Report

Close