BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AJOJ 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Iso Miki, Panamax plus 9,37%…ovako nešto ne događa se često…
…ali je lipo…Jubito, jel sada srce laganije kuca ili malo preskače 🙂

Što je najbolje, rast BDI-a, a posebno Panamaxa očekujem i idući tjedan
jer je krenuo prijevoz soje iz amerike u kinu nakon G20 dogovora…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

BDI Index mora još rast tjednima da uhvati vozarine koje su se počele ugovarati. Ovo je ludo…
A tek ćemo na kvartalnom FI u nekoj perspektivi vidjet o kakvom se ludilu radi.
Već su mnogi propustili 100 kn rasta, a bojim se da je to tek prapočetak pravog rasta…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Dobro je, dobro, ima nade, 12.539 je već pristojan iznos, samo neka tako nastavi rasti još barem tjedan dana.
Stvar je u tome da vozarine trebaju duže vrijeme rasti i ostati na višim razinama, da se zaključe ugovori po tim višim vozarinama, u suprotnom – ćorak.
Kad bi došlo do 15000, to bi bio posao.
ATPL većinom nema spot vozarine koliko mi je poznato, zato vozarine trebaju dulje vrijeme biti na dobrim razinama, da se ugovori zaključe po višim tarifama.
Samo da Kramp ne zasere opet nešto.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Commodore Research on dry bulk:” Panamax rates rose today by over $1,000, which is incredibly rare. There have been only three other days this decade where panamax rates increased by over $1,000 in a single day, and the last time was back in 2013”

Cape?
😁

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Jučer je bio dan nezavisnosti u americi i čini mi se da burza nije radila,
pa me baš zanima koliko će danas potegnuti brodari u americi…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ako je suditi po današnjem porastu vozarina na dalekoistočnim rutama, predstoji nam još jedan dan zelenila vozarina capeova i panamaxa.

Koliko vidim Cape-ovi i Panamaxi su i danas u porastu na dalekom istoku:

http://en.sse.net.cn/indices/fdinew.jsp

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Za sad neslužbeno u Kini danas CAPE +13%

PANAMAX +2,5%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Nikako da nađem neke suvisle svježe analize i projekcije za dry bulk u 2019. godini na stranim portalima, pa sam tražio kako se kreću novogradnje i kako rade rezališta.

Jedino sam našao ovo:

Dry Bulk Fleet Utilization Down By 3.7% During First Quarter of 2019


https://www.go-shipping.net/demolition-market

Znači nema baš pretjerane želje za novogradnjama, a ukupna flota se ponešto smanjila, što je dobro.

Zbilja sam očajan u želji da nađem bilo kakvu suvislu informaciju hoće li rast vozarina potrajati ili je ovo sam bljesak u tunelu, ali ne možeš naći ništa pametno, svi su zakopčani do grla.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Continuing up – dry bulk will take off in the US when they open, was closed there yesterday 🙂
….
BULK: BALTIC CAPESIZE INDEX + 1.4% TO USD 26444 / DAY

Oslo (TDN Direct): Baltic capesize index is up 1.4 percent to $ 26,444 a day, according to The Baltic Exchange Friday.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close