BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Panamax +0.4% 9485 $
Supramax – 0.1% 8703 $

Danas očekujemo nastavak rasta BDI-a
Capeovi u Kini rastu 13%

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

BULK:BALTIC CAPESIZE-INDEKS +7,1% TIL USD 9.203/DAG

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

BDI +2,7% 913

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/04/Solid-opptur-for-Capesize

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Panamax +0.3% 9513 $
Supramax – 0.4% 8664 $

Kineski Cape +3.925$

Ekspolozija Cape-ova, u Kini rastu 43%, a BCI +27,3%!!!

BULK:BALTIC CAPESIZE-INDEKS +27,3% TIL USD 11.718/DAG

Oslo (TDN Direkt): Baltic capesize-indeks er opp 27,3 prosent til 11.718 dollar pr dag, ifølge The Baltic Exchange tirsdag.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ojoj 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

U kakvoj je to korelaciji s panamax i supramax brodovima i da li jedno vuče drugo?
Tko od naših brodara ima capesize brodove?


Ekspolozija Cape-ova, u Kini rastu 43%, a BCI +27,3%!!!

BULK:BALTIC CAPESIZE-INDEKS +27,3% TIL USD 11.718/DAG

Oslo (TDN Direkt): Baltic capesize-indeks er opp 27,3 prosent til 11.718 dollar pr dag, ifølge The Baltic Exchange tirsdag.

A kakve je veze imao kad je kejp tonuo kao cigla tjednima a sa njime i ATPL? Kejp je dio BDI-a i kao takav ima utjecaj na sentiment čitavog sektora. U međuvremenu su Panamaxi eksplodirali a ATPL se nije makla sa najniže razine. Tik tak.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Upravo tako, bitan je sentiment, a on je sada ne samo optimističan, nego eksplozivan!!!

BDI će danas potegnuti možda preko 1000, a to je odlično za sentiment, a posljedično
i cijene brodara!!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

capeovi se dižu kao feniks?
DA,jedan je scenarij promjenom sentimenta bitno izgledniji ako bi baš htjeli…
ako bi netko imao potrebu…
ako bi se moralo iz viših ciljeva…
🙂
uvijek ima vrijeme koje je dobro za izlazak,ulazak i dok će biti kotača biti će i onih koji će ulaziti na vrijeme i izlaziti na vrijeme ali i onih koji će kontra ili onih koji će baš namjerno ili iz plemenitih razloga namjerno propuštati.
sloboda izbora je zakon
🙂

p.s.
sve upučuje da će brodari 2019 barem preživjeveti ili dobro preživjeti ,ide se prema godini velikih očekivanja,promjena pa bi možda bilo mudro potencijalno razmotriti najminimalniju participaciju?
možda i griješim,nebi bilo…
PIRpoz

p.p.s.
participiram i čekam isporuku po vlastitom izboru
piratski filing i bijeli mišeki će biti krivi za sve
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close