BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@joskona
17033

@marcipan zahvaljujem.


@forumas
ja u vlasništvu imam SHIP koji je isključivo kontejnerska kompanija tako da me zanima samo BCI.


Sad je odjednom BCI važan??!
Jer BPI je konstantno na dobrim razinama i to je bitno.
A BCI kad krene rasti ići će kao po običaju po 10-ak% dnevno.

da…kad raste po 10% onda je bitan…slažem se…onda vuče bdi prema gore…i svi sanjate o velikim dobitima…sjajnim izvješćima…

BDI -2.3% 1395

Capesize -4,1% 17033
Panamax +0,3% 12245
Handysize -0,2% 9579
Supramax -0.8% 11249

Promatraš li woodiron? BDI ispod 1400….

pratim ka zec ali bi reka da ni još vrime za zaključit.
na proljeće kadi je triba bdi najviše rast pada je najviše pa je u lito bija visok kad niko ni očekiva
i sad opit kad bi triba najviše rast opit pada ?
jeli slidi najveći rast u prvom i drugom misecu kadi bi triba padat da se zaokruži?
došlo je do nekog pomaka a ja bi reka da se to kinezi igraju sa zalihami + brodi ima previše a ko bi ti to od brodari virova?

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

Prati, prati…bit će onako kako je marcipan govorio…
Inače…BCI -12.2% 14959

kad neće nitko drugi…bit će da su ostalima potonule lađe…ili sele u nekretninski biznis pa ih vozarine više ne zanimaju…

…gledam ova prepucavanja oko bdi i nije mi jasno jesu li svi ludi ili se samo prave…bci kad raste i kad pada nema baš nikakvog utjecaja na naše brodare jer capove nitko nema…ostalo je više manje stabilno već neko vrijeme s oscilacijama + – 10%…napokon i izvješća to pokazuju…hoćemo li u budućnosti gore ili dolje to ćemo vidjeti u budućnosti…sretno svim dioničarima…


Prati, prati…bit će onako kako je marcipan govorio…
Inače…BCI -12.2% 14959

kad neće nitko drugi…bit će da su ostalima potonule lađe…ili sele u nekretninski biznis pa ih vozarine više ne zanimaju…

Imaš dosta brodara koji imaju capeove pa ti je bitno je 20 ili 14 ?

bdi -6.5% 1304

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Marcipan pa ide ispod 1300 izgleda … što ćemo sad?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@ Pinbal

BDI -6.5% 1304
Capesize -12.2% 14959
Panamax -1.1% 12107
Handysize -0.5% 9529
Supramax -1.1% 11131

pa naravno da ide…marcipan je još kad reko…kad su ostali ispaljivali da ide na 2000+ bodova…
pitaj njih šta sad….


@tin

odvuće će capeovi i ostale dole…kako su ih vukli gore…tako će sad dole….eto…takve veze ima…



momci…ide vam ovo ispod 1300 vrlo brzo…

marcipan

brate to se traži.
m.udo za napisat svoju procinu.
jeli moreš precizirat to vrlo brzo?
jeli si mislija prije ili posli peaka?
ako moreš u par redi napisat ali konkretno šta te navelo na tu procinu.
da provirimo jer si do sadi dosta falija a more bit da si u pravu.
https://finance.yahoo.com/news/ahoy-upside-ahead-b-riley-183145727.html
https://finance.yahoo.com/news/options-market-predicting-spike-golden-135801155.html

[/quote]

eto…prošlo je mjesec dana…a sad ide tamo prema 1000….peak je bio na razinama od 1700 za ovu kalendarsku godinu…
što će biti iduću…o tome ćemo onda…

marcipan
prika za sadi si pogodija samo da će prije na 1300 nego na 2000 šta se mene tiče.
još skori dva miseca da kraja godine moga bi se iznenadit.
kad završi ja ću napisat šta triba za svoju prognozu.
uživaj u svoji prognozi šta si dobro prognozira i javi se i 31.12. ili posli nove godine.
ajmo promatrat

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

New Report

Close