BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Shipping Costs are Surging Globally, Squeezing Grain Traders

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-12/goldman-sachs-is-doubling-down-on-its-bullish-commodities-call
Commodities will bring better returns than other assets in the long run, according to Goldman Sachs Group Inc.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Zagrebačka Burza s prvim danom trgovanja u 2018. donosi bitnu promjenu vezanu uz minimalni pomak cijene dionica na ZSE (tzv. tick).

Do sada je to bila 1 lipa za sve listane dionice, a sada će se minimalan pomak računati na temelju prosječnog dnevnog prometa i kategorija likvidnosti.

Kategorije likvidnosti određene su sukladno odredbama Delegirane Uredbe (EU) 2017/588 od 14. srpnja 2016. o dopuni Direktive 2014/65/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za režim pomaka cijene za dionice, potvrde o deponiranim vrijednosnim papirima i fondove čijim se udjelima trguje na burzi.

Izračun prosječnog dnevnog broja transakcija za pojedinu dionicu izvršen je od strane Europskog nadzornog tijela za vrijednosne papire i tržišta kapitala (ESMA) i objavljen na njegovim internetskim stranicama:
https://www.esma.europa.eu/policy-activities/mifid-ii-and-mifir/transparency-calculations

XETRA trgovinski sustav dozvoljava unos cijena manjih od 1 lipe, a u skladu s tablicom pomaka cijene iz Priloga Delegirane Uredbe (EU) 2017/588. U prilogu šaljemo tablicu sa podjelom dionica i pripadajućim tick-ovima, te primjerima tick-ova za likvidnije dionice.

&tigrus..hvala na odličnom pitanju!…šortanje inače znači okladu na pad,i to sa dionicama koje sam kupio ili posudio od druge osobe po trenutnim cijenama, znači da iste dionice nakon prodaje ponovo blagoslovljeno kupujem i po nižoj cijeni i vraćam vlasniku,a razliku u cijeni trpam sebi u svoj đžep. Budući na ZSE to malim ulagačima nije dozvoljeno, dionice posuđujem/vraćam vlasniku tj.u mojem slučaju sam sebi…me&myself, znači može biti postanem lukaviji i bolji od sebe samog. U tom slučaju sam podvojena ličnost, iako neki sudionici to nikako nisu, npr. ako se bave vođenjem portfelja, čitaj upravljaju tuđim novcem, a to je puna šaka brade….
planinarski pozdrav.

China to achieve coal capacity cut target next year

China will, however, see increased iron ore imports in 2018, as the country closes small polluting mines to improve air quality, according to Lei Pingxi, chief engineer at the Metallurgical Mines Association of China.

BDI 1.743
Panamax +3,0% 13.378
blizu smo novi vrhova,na par koračića,malih za čovječanstvo a….
planinarski pozdrav

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


…šortanje inače znači okladu na pad,

ha, ha, …koji si ti naivac. Tek slučajno može se dogoditi da ti uspije poneki short na ZSE. U većini slučajeva gorko ćeš se razočarati. Teorija je jedno a praksa drugo.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



…šortanje inače znači okladu na pad,

ha, ha, …koji si ti naivac. Tek slučajno može se dogoditi da ti uspije poneki short na ZSE. U većini slučajeva gorko ćeš se razočarati. Teorija je jedno a praksa drugo.
[/quote]

Rakam i Vodoinst,

shortanje ne postoji na ZSE.
prestanite diskutirati o nepostojećim stvarima.

da, tako su se i vani pred 10 godina kladili se na pad… onda taj pad izazvali da poberu lovu 🙂 svačim se ekipa bavi

otvorim, gledam nitko nije ništa napiso, i dobro sam prepostavio da je zviznulo u minus.

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

bdi -0.7%
pnmx +2.7%

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

http://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2017/12/Slik-gaar-det-med-toerrbulk-aksjene6

New Report

Close