BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

serislav

To nitko ne zna, ali postoje Macro LEADING indikatori koje treba pratiti:

1. USA PMI
2. USA Building Permits
3. EU PMI
4. China PMI
5. China Housing Market

Steel prices/Chinese Iron Ore Inventory
China Coal production
China Iron Ore production
China Energy consumption

Kao sto rekoh Svijet je vrlo dinamican i stvari se brzo mijenjaju, ali takodjer se moze predvidjeti dogledna buducnost
Ono sto se ne moze predvidjeti je Geo-politika i tu vidim najvecu opasnost, prije svega North Korea

Sto se tice iducih 6 mjeseci za Bulk Transport, konstelacija je savrsena i naprosto je nevjerovatno da neki ljudi to ne vide, ili ne zele vidjeti

Swami

Poznato mi je to, zna se što utječe na demand.
U sve to će trebati još dodavati i Indiju, sve više. I Afriku.
Tko ne vidi sad vidjet će poslije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Skaro

To je OK, ovaj forum bi trebao sluziti da se medjusobno informiramo i to argumentima

Moj savjet, nemoj slusati one koji pozitivno/negativno o dionici bez ikakvih argumenata

serislav

Slazem se, Indija i Afrika su potencijalno ogromni pus za Bulk Transportation

Zaboravih naglasiti da veliku tezinu takodjer ima i Supply dio, odnosno Orderbook i jos bitnije, delivery schedule

Osim toga, ima jedna PREGOLEMA stvar koja to sve skupa pogoni: monetary easing.
Bez toga sve bi riknulo već odavno. Isto tako činjenica je da se peak ciklusa može očekivati tek kad Fed stopa pređe 2.5 ili 3%, i to ozbiljno. Jer ju neće dizati dokle god demand i s njim inflacija ne počnu to zahtijevati. A dotle ima još johoho.

http://www.macrotrends.net/2015/fed-funds-rate-historical-chart

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Trebala bi pozitiva u dry bulku potrajati barem dvije godine zbog tanke knjige narudžbi za 2018. i 2019. i ostvare li se procjene rasta potražnje. Uz to bi se i rezanje trebalo povećati kako se bliži 2020. zbog stupanja na snagu propisa vezanih uz kvalitetu goriva i pročišćavanje balastnih voda.

Kupio sam ATPL i zacrtao si datum prodaje nakon Q3 2019. Ni minute prije. A i onda ovisno o situaciji na tržištu. Naprosto nema smisla prodavati dok traje uspon sektora.
A do tada će biti sijaset pozitivnih izvješća (čitaj crno na Moje dionice) tako da će se ljudi već naviknuti na to da je ovo growth stock i prometi će postati milijunski.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

reklo bi se full steam ahead
onak kak se šika.
valjda se nebo otelo kontroli?
to neju si preživili koji maju slabšega, pesimističnega srčeka?
srećom pa smo nacija poznata po rekordnoj potrošnji antidepresiva.
pajdo ne vodi brigu,sve će izać na dobro,CO utemeljeno 1884
šalu na stranu
ne zamerite kaj se veselimo našoj “sreći” .-)
naša sreća vaša sreća ili tako nekako…
a nekad u budućnosti vaša sreća naša sreća
zato smo tu da si izaberemo kaj ne?

p.s.
ovo za afriku ,indiju se slažem da će povečati potrošnju antidepresiva u hrvata

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Milsim da će uskoro počet malo hlađenje, ne more rast zauvijek


Kupio sam ATPL i zacrtao si datum prodaje nakon Q3 2019. Ni minute prije. A i onda ovisno o situaciji na tržištu. Naprosto nema smisla prodavati dok traje uspon sektora.
A do tada će biti sijaset pozitivnih izvješća (čitaj crno na Moje dionice) tako da će se ljudi već naviknuti na to da je ovo growth stock i prometi će postati milijunski.

Zamisli sad situaciju da si ušao u ATPL po 150-200 kuna i imaš ovakvu situaciju i perspektivu u sektoru.. Rekao bi Matan iz Prosjaka i sinova: Najednom para ko škalje.. :-))

Skaro
Može biti. Ali nije baš da sam na spotu pa da bih ti znao reći.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Skaro tako su mislili i pred 10 godina pa već je palo jako, nemoze još…. e kad bi znao gdje ce i koliko, onda nebi bilo interesantno 🙂

New Report

Close