BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako ne gledam krivo na capeovima fake down trenda a ostali se nedaju navući.
ha došlo je i to vrijeme koje se mjesecima najavljuje,upozorava,argumentira….
biti će kako smo si izabrali i ako želimo živjeti moramo izdržati ili tako nekako? 🙂
WIN ili win ili školica za 5 a što je opet win
nemreš okrenut a da nije win?ako može idiličnije ja neznam kako?
božični party na palubi i dalje najizgledniji scenarij a zna se na burzi nema bez rizika kaj ne?
svašta smakovito se potencijalno može izroditi ako si dovoljno…..
a nije se zgoreg sjetiti s vremena na vrijeme da su novi vrhunci samo pitanje vremena i da optimizam prije ili kasnije pobijedi pesimizam.
može biti tako jednostavno praktično,profitabilno…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dry Bulk Market’s Recovery Expected to Gain Further Ground says Shipbroker

The trend is your friend, until it breaks.
A ovdje je trend jasan, i vodi UP.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Capeovi -18$, danas novi napad manjih klasa sve će biti + 😃👍✌

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

manje klase na dopingu
bdi +1.7% 1458
pnmx +3.4% 12501
supre +2.8% 10871
handy +1.9% 9351

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

A što više reći….
Tko još uvijek ne vidi uskoro će progledati…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Što reći, koju poruku poslati.. Gluhima što ne vide, slijepima što ne čuju.. :-)) Dok god ima dionica po ovim cijenama ja sam zadovoljan, ne kupujem svaki dan ali što se uzme dobro je.. :-))

fejkić po fejkić palaća ili tako nekako?
:-))
do kad će se capeovi fejkat jer ostali ih ne doživljavaju?
tko pogodi moglo bi mu se isplatiti
naravno nestrpljivi i pesimistični investitori to neće dočekati
možda griješim,nebi bilo….
neki bi rekli i bolje da je tako jer netko mora i kasnije podupirati cijenu zar ne?:-))
i dalje je božični party na palubi najizgledniji scenarij za one koji će na vrijeme bookirati
po meni a svi mi griješimo kaj ne?
ništa bez “sreće” u životu:-))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ja se nadam da će BDI u 10. mjesecu biti 1450. Koliko će tada biti cijena ATPL?

Evo prognoza za BDI dana 02.08. o.g. mi se ostvarila 🙂

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Kolega,
Čestitam na prognozi, danas je tek 13. u mjesecu. Ocekujemo razine BDI-a značajno više do kraja mjeseca.

China’s monthly imports of iron ore breached the 100 million tonne mark for the first time ever in September, according to official trade data released today.

The world’s largest steel producer said imports of the steelmaking ingredient leapt almost 16 per cent to 102.83 million tonnes in September, taking the year-to-date volumes to over 815 million tonnes and putting the country on track to import more than 1 billion tonnes over the course of the calendar year.
http://www.theaustralian.com.au/business/mining-energy/chinese-imports-over-100m-tonnes-of-iron-ore-in-september/news-story/d4401364ac304034bfaf31bb3f1f5f42

China’s September coal imports rose to their highest level since December 2014 as Beijing’s rigorous safety and environmental inspections across the country ahead of the party congress curbed output at domestic miners.

Coal shipments were 27.08 million tonnes last month, up 10.8 percent from a year ago, according to data from the General Administration of Customs released on Friday.
https://timesofindia.indiatimes.com/business/international-business/china-sept-coal-imports-hit-highest-since-dec-2014-on-domestic-output-curbs/articleshow/61062568.cms

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

capesize + sitan ali bitan

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

i capeovi odustali od fejkanja:-))
očekivano i ….
party može dalje
lajkam slobodu izbora
:-))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close