BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kreće novi ciklus zelenila.. Mislim da će trajati minimalno 2 tjedna i prebacivanje BDIa preko 1600 bodova

završni udarac u pohodu na novi vrh?
ostaje da vidimo gdje će se zaustaviti.
mene kopkaju prognoze kolega koje su početkom godine za ovaj vrh projicirali pad kote 2000.
osobno sam bio manje optimističan i vidio to negdje 1500-2000 ali pošto su moje prognoze najčećešće potvrde kao konzervativne nebi bila senzacija
+ nebi se bunio u slučaju svoje promašene prognoze,dapače navijam za svoj promašaj:-)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

serislav

Nemojmo podcijeniti Indiju koja ce takodjer kreirati znacajan demand posebno sto se Ugljena tice

Tamo je zbog suse Hydro-power generation podbacio pa su morali taj manjak namaknuti kroz Coal power plants i sada imaju shortage Ugljena

India: Coal imports up 10 per cent in Sept as power plants face fuel shortage

bdi +0.4% 1411
pnmx +2.3%
supre +0.9%

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Kako stojimo s Bdi-em danas?

Ovo ste mi odgovorili.
A ja pitam vas da mi molim vas odgovorite kako to onda vi znate da neće biti u ovom a ni slijedećem desetljeću.

GRAF oliti CHART

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

http://www.dryships.com/pages/report.php

Dobro je. Rastu panamaxi i supre, cape-ovi malo hlađenje.
U uptrendu je sve dobro. Higher highs and higher lows.
Idemo dalje. Čekamo FI od ATPL.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

supramax + 1,5
capesize -1,3
Panamax + 1,9
Handy + 0,9

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


supramax + 1,5
capesize -1,3
Panamax + 1,9
Handy + 0,9


bdi +0.5% 1418

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

The IMF upgraded its global economic growth forecast for 2017 by 0.1 percentage points to 3.6 percent, and to 3.7 percent for 2018, from its April and July outlook, driven by a pickup in trade, investment, and consumer confidence.

Forecasts for euro zone, Japan, China, emerging market Europe and Russia were all revised upwards.
http://www.reuters.com/article/us-imf-g20-outlook/world-economic-growth-improving-even-as-u-s-uk-potential-slows-imf-idUSKBN1CF1OV?il=0

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

BCI -91$ . Danas sve ostalo opet +😃

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

S tim da je to za cape-ove na ili oko breakeven-a tako da nema divljanja s narudžbama dok se temeljito ne isprazni second hand market.

ATPL:
Izgleda da je kuplung primio:-). Anticipira se FI i nestanak crvenila na Mojedionice.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

bdi +1.1% 1433
pnmx +2.7% 12086
supre +2.2% 10574
handy +0.9% 9181

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

New Report

Close