BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i sto je bilo na kraju od sastanka?

http://www.poslovni.hr/vijesti/atlantic-sljedeci-tjedan-preuzima-kalnicke-vode-149888.aspx

who dares, wins

premda su letile svakakve info, od pocetka tih prica o prodaji kal voda, bilo mi je najlogicnije da atgr zagrize u tu investiciju pogotovo sto joj je podravka nemoguci zalogaj. Hm, sto ovo znaci, hoce li drzava pristati da cijeli dug stane u 25% kapitala? Ili ce trebati nesto ischasirati, treba pitati cobankovica i kosor i ostale. losa prica ocito, par stotina mil kn evaporiralo, od investicije, poslovnih gubitaka itd….a 80 mil kn je duplo manje od onog sto se po medijima potezalo kao vrijednost kal voda, (25 mil eura)….

Neslužbeno doznajemo da je dioničar Badela A. Perković protiv ulaska države u tvrtku

Što je i vrlo logično. Naime taj upropastitelj sa manekenima i dijelom ucjenjenih radnika trenutno (kao i unazad 5 godina), kontrolira 50+% firme. Problem je (njegov) što je taj paket za picinu dlaku veći od zakonom propisane nadpolovične većine, a kako vrijeme prolazi sumnjam u čvrstinu tih spona. Ulaskom države u vlasničku stukturu upropastitelj bi izgubio kontrolu nad tvrtkom jer bi država + ostali, kojima bi (nadajmo se) bilo u interesu da tvrtka stabilno posluje, vrlo vjerojatno opstruirala njegove maligne ideje, kao i utjecaj i pritisak na postojeću upravu.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija


a 80 mil kn je duplo manje od onog sto se po medijima potezalo kao vrijednost kal voda, (25 mil eura)….

Jasno da je tako. Kao što sam i pretpostavio, želje su jedno realnost nešto sasvim drugo. Što je 80 mil.kuna ako je ukupan dug 650 milijuna kuna? O Kalničkim se vodama u medijima pisalo kao nešto vrlo vrlo vrijedno. A ispostavilo se da bi Badel trebao imati 8 takvih Kalničkih voda da bi pokrio dug. Malo je. Vezano uz ATGR ne bih komentirao je li to njima logično/srodno ili ne. Svoje sam mišljenje o voda bussinesu u RH napisao koju stranicu unazad i ne bih se ponavljao. Ono što je za ATGR dobro je da će platiti taj asset po diskontu, što je svakako dobar start, a za ostalo ćemo pričekati koju godinu kada u izvješćima ATGR-a vidimo kako stoji cashflow odatlen.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

Realnost je da Badel čeka isto ono što je po grafu prošao Varteks, Validus, HDEL, itd….
Target ulaska na popunjenje GAP-a na 45-46kn.

26.11.2010 - Dan D

evo mene sutra s parsto komada na 46,01 … ali samo sutra

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ha ha, ne ide to tek tako kolega Pinball, još malo padanja, mrljavljenja,… pa smo na 40kn jer uvijek postoji faktor pretjerivanja. Mene bi zadovoljio ulaz na 43-44kn…. i tu ću bazirati strategiju ulaska…
Iako možda za dioničare najbolje je da se kupnja izmakne, da obavimo što se ima obaviti pa onda lagano gore.

26.11.2010 - Dan D


evo mene sutra s parsto komada na 46,01 … ali samo sutra

Ja sam danas nudio po 53kn 200kom i 50kom.
al ok, mogu ja i spustiti ponudu.

26.11.2010 - Dan D

Kako obično biva preokret je potreban na snažnijem volumenu i jačem padu…
Stoga 44-47kn vidim kao krajnji target.
Danas je kupac odustao od kupnje i pokazao nemoć spuštajući kupnju na 60kn.
Cijena otvorila na 63kn otišla na 66kn i zatvorila na 63kn.
1 pokušaj nije uspio! Većina zna GDJE, a to nije prije 50kn.

26.11.2010 - Dan D

baš vidio reportažu na htv-u. stradali potpuno mladi vinogradi kod daruvara. osiguranje će jedva pokriti uklanjanje uništenih mladica kako bi loza uopće preživjela…

@split009 – koliko imaš bd62 dionica? primjećujem tvoju aktivnost već duže vrijeme isključivo na dionicama koje se mogu kupiti umjesto sladoleda, monda od brusnice.. (u tom rangu cijena) ili da drugačije koncipiram pitanje – jesi ti uopće ušao u bilo koju od dionica kad uvijek čekaš 50% niže od aktualnog… i tako mjesecima?

Split oštro utrčava…..?
Odustao je od svojeg targeta:
“Stoga 44-47kn vidim kao krajnji target”.

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
67,00 30 2.010,00 21.6.2010 11:54:56
66,09 50 3.304,50 21.6.2010 11:46:55
66,08 99 6.541,92 21.6.2010 11:46:55
64,10 76 4.871,60 21.6.2010 11:23:39

marcello

New Report

Close