BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jlz, otpustili 789 vlastitih dionica

http://www.zse.hr/default.aspx?id=75594

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Funkydonky, 06.02.2017. u 15:23
Smanjenje nominalne vrijednosti dionice sa 100 na 10 kuna radi pokrića akumuliranih gubitaka iz prethodnih razdoblja.
■ Povećanje kapitala Društva:
1. unosom tražbina osiguranih založnim pravima na ključnoj operativnoj imovini Društva u nominalnom iznosu od 192,7
milijuna kuna izdavanjem novih dionica
2. dokapitalizacijom u novcu u iznosu od 30 milijuna HRK izdavanjem novih dionica

dokap po 10kn, ocekivano.


50 kn? odakle Vam kolega to ??? Možete pojasnit zašto očekujete BD na 50 Kn.
Ja ga vidin MAX na 32 kn cca i to vrlo brzo (ovaj tjedan).
Po meni 50 Kn je nemoguća misija osim ako CBX ne ide na 3000????

Prošao tjedan a cijena na 20,00 kn.
Kako to objašnjavate?

LIDER

badel1862

Prve pošiljke Pelinkovca krenule na američko tržište

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Upisat će znači preko 220 milijuna novog kapitala po 10 za dionicu. Dobit ćemo cca 25 milijuna novih dionica , a ebitda je 30 milijuna. Znači po dionici 1,2 kn ebitda x recimo 7 daje neki target 8,4 kn, a sad se trguje za 20kn. S tim da će mali dioničari ukupno biti do 12% vlasništva, a Meteor i carina 88%. Jesam li to dobro shvatio?

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Upisat će znači preko 220 milijuna novog kapitala po 10 za dionicu. Dobit ćemo cca 25 milijuna novih dionica , a ebitda je 30 milijuna. Znači po dionici 1,2 kn ebitda x recimo 7 daje neki target 8,4 kn, a sad se trguje za 20kn. S tim da će mali dioničari ukupno biti do 12% vlasništva, a Meteor i carina 88%. Jesam li to dobro shvatio?

tako nekako: 192,7 mil kn potraživanja vjerovnika + 30 mil kn ‘friški’ dokap
što se tiče pokazatelja poslovanja, ja sam to u svom postu od 3.1.2017. objašnjavao ekipi s ove teme pa ponavljam:
‘…pokušajte projicirati trž. cijenu, dovoljno je ubaciti recimo samo 2018. godine, po osjećaju – recimo da trž. cijena bude 15 kn na 31.12.2018., zarada (EPS) je cca 1,10 kn; P/E 13,64 kn! ‘

to je sve po podacima iz projiciranog plana poslovanja 2017.-2021.
ostajem svima da procijene koliko je uprava fulala u procjeni EPS, možda su bili prekonzervativni (ili ja u trž. cijeni na 31.12.2018.) pa da shodno tome projicirate neke nove brojke (može i ovako kao ivan.zorić preko ebitda multiple iako je pitanje zašto baš 7?)


Upisat će znači preko 220 milijuna novog kapitala po 10 za dionicu. Dobit ćemo cca 25 milijuna novih dionica , a ebitda je 30 milijuna. Znači po dionici 1,2 kn ebitda x recimo 7 daje neki target 8,4 kn, a sad se trguje za 20kn. S tim da će mali dioničari ukupno biti do 12% vlasništva, a Meteor i carina 88%. Jesam li to dobro shvatio?

eto, ljudi su tjednima upozoravali da ovdje ide dokap po 10 kn i da će biti žešća pušiona za kupce po 20 kn, ali ekipa ima nije vjerovala nego je i dalje kupovala! i sad će im opet biti svi krivi osim njihove pohlepe (i drukera koji su ih navlačili na kupnju po 2x cijeni dokapa)

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


A šta ako dokap ne bude po 10 kn????
Kolega avax10 si najbolji. Rečeš izjavu, na njoj izgradiš cijelu priču, temeljiš činjenice, slažeš budućnost i ???
Sve počiva na jednoj izjavi dokap po 10 , oo Kn.
Ja sa vječiti optimist tako da sasvim izvjesno očekujem uz 2 ponude za kupnju i treću, možda od npr. Atlantic grupe.
Uostalom tko ne bi kupio nekoga ko izvozi u USA i ima sve licence????

izašao ti je info, dokap 10 kn
a cijena na burzi 20 kn??

Ignore: KressoM, delux

da je tu menađžer Mamić to bi išlo kao halva preko 50 ovako neznam ali ja svoje ne prodajem na ovoj cijeni pa nek propadne a mogu i čekat nije mi za preživjeti

dan je pametniji od noći!


da je tu menađžer Mamić to bi išlo kao halva preko 50 ovako neznam ali ja svoje ne prodajem na ovoj cijeni pa nek propadne a mogu i čekat nije mi za preživjeti

Kolega tesko da ce propast ali vam se lako moze desit da vam ih otkupe po 10 kn…htjeli vi to ili ne.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Drugim riječima na sljedeću Skupštinu idem pod obavezno. 🙂

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

New Report

Close