BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje točno piše koliko će biti dionica:

http://zse.hr/default.aspx?id=75401

str. 111
čl. 4

Dužnik nadalje izjavljuje da je Glavna skupština Dužnika dana [●].2017. godine donijela Odluku o povećanju temeljnog kapitala Dužnika s iznosa od 31.376.160,00 kn za iznos od najviše 190.534.410,00 kn, od čega najviše 139.534.410,00 kn unosom prava – tražbina vjerovnika te 51.000.000,00 kn uplatom u novcu, na iznos od najviše 221.910.570,00 kn, uz isključenje prava prvestva na upis dionica ostalih dioničara u cijelosti, i to:

Dakle, bit će do 22,1 milijun dionica. Što daje mkap aktualni od 440 milijuna kuna. Pa sad neka netko procijeni je li to opravdano ili ne, odnosno koliko bi Badel trebao imati prihoda i zarade da opravda takav mkap.

S tim da u idealnom slučaju, a planovi restrukturiranja se rade vrlo optimistično, 2021. godine Badel ima 358 milijuna kuna prihoda i 45 milijuna kuna dobiti.

Radi se o uvjetu da bi se otvorio postupak predstečajne nagodbe odnosno to je plan financijskog i operativnog restrukturiranja društva Badel 1862 d.d. u postupku predstečajne nagodbe.

Nitko ne garantira da će biti tako pa je shodno tome moguć i stečaj prije svega.

No, kada uzmemo u obzir ZSE, 90% toga je bilo fake od Petrokemije 2006. godine, Belja pa sve do Badela za kojeg smatram da je sve to trenutno “papir trpi svašta”.

Iako sam optimist ovdje je očito da se radi o tome da se prezentira nešto što zapravo i nije esencijalno kako bi ono suprotno tome izašlo tamo gdje ga nitko ne vidi.

I to ova pjesma najbolje oslikava (kada tonem neka tonem…u velikom stilu…)

Carina ruši nagodbu Badela 1862 ako joj ne prizna hipoteke?

Ovdje svakih sat vremena novi obrat.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Odlično sam napisao zadnju rečenicu i upravo je to ovaj dio članka potvrdio:

Carinska uprava ima utvrđenih i osiguranih nešto više od 62 milijuna kuna tražbina po osnovi trošarina.
U postupku predstečajne nagodbe Badela 1862 novi je moment žalba vjerovnika Republike Hrvatske: naime, Carinska uprava Ministarstva financija, odnosno njezin Područni ured u Zagrebu osporava posljednje Finino rješenje u kojem je izostavljen kao razlučni vjerovnik.

sve naručeni članci, jedan za drugim, da se čim više obezvrijedi kupi za nikakve novce i nebi to bilo prvi put, to je samo jedna u nizu pljača ovoj državi.

dan je pametniji od noći!


Radi se o uvjetu da bi se otvorio postupak predstečajne nagodbe odnosno to je plan financijskog i operativnog restrukturiranja društva Badel 1862 d.d. u postupku predstečajne nagodbe.

Nitko ne garantira da će biti tako pa je shodno tome moguć i stečaj prije svega.


aha, a kod samog spomena stečaja će cijena krenuti gore ili što? što u stvari implicirate? kažete da širimo pesimizam?
drugi put dovršite misao a ne da nas tu par b.dala mora uvjeravati koliko će biti dionica i vaditi u kojem članku ili stranici to piše…
odakle vam onda 8 mil. dionica? pa ste nam onda neukima na temelju tog broja dionica bacili, onako iz rukava, neke pokazatelje.. ali ste zaboravili naglasiti da je to za 2016. godinu, godinu u kojoj je više od dvjestomilijunska dobit prvenstveno zbog otpisa dugova, pa to poprilično iskrivljuje P/E
fakat vas ne kuzim… i onda ja druker a kazem da me samo matematika zanima!

He, he sve po malo kuna, bude islo ili ne? A za ovo svi znaju, narocito oni koji obmanjuju male dionicare a tu su naravno vrlo “upuceni “novinari pa i PD-a. Samo vi sto bacate dionice po kupnji i dalje nastavite.

Otpočetka sam govorio da je ovo visokorizična dionica stoga ne kužim o čemu pričate.
Samo pokušavam biti objektivan, ali uz ovakav val ljudi koji su uz tebe (virtualno) gotovo je nemoguće bilo što objektivno napisati.


Otpočetka sam govorio da je ovo visokorizična dionica stoga ne kužim o čemu pričate.
Samo pokušavam biti objektivan, ali uz ovakav val ljudi koji su uz tebe (virtualno) gotovo je nemoguće bilo što objektivno napisati.

8 mil dionica nije objektivno, kako ste došli do tog broja? mi smo objasnili i ukazali gdje to piše, u prijedlogu izmijenjene PSN
i nitko nije uz mene, nije ovo nikakva sljedba, samo zdravorazumski zaključujemo

Slažem se.



Otpočetka sam govorio da je ovo visokorizična dionica stoga ne kužim o čemu pričate.
Samo pokušavam biti objektivan, ali uz ovakav val ljudi koji su uz tebe (virtualno) gotovo je nemoguće bilo što objektivno napisati.

8 mil dionica nije objektivno, kako ste došli do tog broja? mi smo objasnili i ukazali gdje to piše, u prijedlogu izmijenjene PSN
i nitko nije uz mene, nije ovo nikakva sljedba, samo zdravorazumski zaključujemo
[/quote]
Dobro ste rekli u “prijedlogu” ! A prijedlog je pod velikim ????

New Report

Close