BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a onda se možete igrati, pa probati napraviti projekciju bilance sa Slovacima za per 2017.-2021. (jer je oni nisu dali, jbg teško je, znam; nemaju nikog tko je radio investicijsku studiju i elaborat pa se nemre!)
pa da vidite kako tamo stvari stoje: jer Slovaci računaju s 3% rasta prihoda/god., drugi s 4,5% – nije isto!
ali Slovaci plaćaju 30% duga odmah po svršetku i prihvaćanju PSN-a, pa im je cash flow bolji; i nemaju financ. rashode zbog toga; ali opet ne mogu navući više od 24,8 mil kn neto dobiti u 2021. (naspram 45,0 mil kn u projekciji Uprave); mislim ovaj Plan Uprave i nije nešto, ali u odnosu na Slovake bolje je sklepan

pa sad Vi recite meni, ING – tko tu navija i zašto?

i polako kupujete, a matematika je za forum

dan je pametniji od noći!

@IVA09
slobodno ‘bacite’ par cifri da vidimo po koliko se vama isplati (do)kupiti BD62?
ako je po 18 kn zašto?
ili ako je skupo po 25 kn, opet zašto?

evo ja sam probao i znam da ima ljudi koji mogu bolje od mene to izračunati, možda i u decimalu
ali se izgleda nikome neda?

evo upravo se pojavio netko s 5.000 kom po 21,70 kn na kupnji
izgleda izračunao da mu se isplati, ne znam samo koliko će dugo tamo stajati…

…i još jedan s 5.000 kom po 16,30 kn, taj je isto izračunao ali mislim malkice drugu tehniku koristio!
ne znam, možda sam u krivu?



accountant
Čini se po Vašem pisanju, kad je ciejna protekli tjedan srušena na 20 kn da ste badel očekivali na 10, pa se ipak na 23 kn malo ukrcali, pa pisali hvalospjeve do jučer, sad kad ste prodali po 24 opet navijate…

ma jok!, ING
napravite si tablicu u excelu, nije teško; ima sve u PFOR-u
i samo par parametara ubacite: svakako ukupan broj dionica (22,23 mil.), zatim dobit poslovne godine, kapital & rezerve, može i novac u banci i blag., sve to u per. 2017.-2021.
i dijelite po dionici koliko to ispada…
pa pokušajte projicirati trž. cijenu, dovoljno je ubaciti recimo samo 2018. godine, po osjećaju – recimo da trž. cijena bude 15 kn na 31.12.2018.
zarada (EPS) je cca 1,10 kn
P/E 13,64 kn!!! (pa Optima ima nešto preko 7 kn, a svi pljuju po njoj, pa prema Badelu je debelo potcijenjena)
a onda dignite trž. cijenu na samo 25 kn pa ponovite postupak, pa vidite kako P/E raste u nebo!

te navijačke fore kod mene ne pale, samo matematika! pazite, možda sam fulao tu-i-tamo, negdje zaokružio neku decimalu ali ugrubo je to – to!
[/quote]
Sve super,ali otkud 22 do 23 mil dionica.Na sadašnjih 3 miliona dionica još 4,5 mil u dokapitalizaciji
rezervirano za Meteop.To je ukupno oko 7,5 milijuna dionica i kupnja po ovim cijenama je odlična,ali
i dalje ću promatrati sa strane jer stečaj je uvijek moguć ako se PSN ne prihvati od vjerovnika.

isusek, Lopina!
pa da je po planu 7,5 mil dionica onda bi ovo bila super kupnja, po ovim cijanama, ali nije!
dajete malo bolje proučite ovo što je objavljeno na predstečajnim nagodbama na FINA-i i ZSE

Badel je napravio sljedeće:

1. Zatvaranje pogona bezalkoholnih pića i zbrinjavanje njegovih zaposlenika (provedeno u cijelosti)
2. Dodatno smanjenje broja zaposlenih u ostalim segmentima poslovanja (većim dijelom provedeno)
3. Smanjenje troškova sirovina, logistike, prodaje i marketinga (većim dijelom provedeno)
4. Prodaju svih nekretnina koje nisu nužne za osnovnu djelatnost (provesti nakon zaključenja postupka predstečajne nagodbe)
5. Reorganizacija (provedeno u cijelosti)

Nekretnine koje im ostaju:
1. Tvornica Žitnjak, Ulica grada Gospića 7, Zagreb
2. Vinski podrum Sveti Križ Začretje
3. Vinarija Daruvar
4. Vinarija Benkovac

Ono što ostaje otvoreno ili ne mogu napraviti i objašnjenje zašto je ovo visokorizična dionica:

Trenutni način poslovanja u uvjetima u kojima je postupak predstečajne nagodbe još uvijek otvoren nije održiv zbog niza ograničenja kojih takav režim poslovanja stavlja pred Društvo (npr. ograničena mogućnost ulaganja u marketing). Posljedično tome Društvo u kontinuitetu gubi tržišni udio.

Postojeći dioničari nisu u mogućnosti poduprijeti i sanirati Društvo kroz dodatna ulaganja kako bi nesmetano nastavilo poslovati, pa se bez strateškog investitora ne može uspješno završiti predstečajna nagodba i otkloniti opasnost stečaja. Pronalaskom strateškog investitora osigurala bi se potrebna razina dokapitalizacije s ciljem uspješnog završetka predstečajne nagodbe, uredili odnosi s ključnim dionicima te osigurala dugoročna likvidnost za uredno servisiranje svih preuzetih i budućih obveza.


…i još jedan s 5.000 kom po 16,30 kn, taj je isto izračunao ali mislim malkice drugu tehniku koristio!
ne znam, možda sam u krivu?

ja da živim još 100 godina tu im taktiku i tehniku ne mogu shvatiti. kakvog ima smisla isticati kupnje i prodaje koje se ne mogu realizirati u skoro vrijeme? ajd još prodaju razumijem. imaš dionice i stajale ti na asku ili doma u kuhinji isto ti dođe ali za isticanje kupnje treba imati raspoloživa sredstva. i šta sad slikaju ih tu po bidu kao da to nekoga u opće impresionira. ja ne znam da li su ti levati od menadžera ikad gledali kako izgleda američki bid-ask. bitka se vodi na samim dodirnim točkama i to sipa takvom brzinom i količinom da nemoš vjerovati, a ovaj stavi količinu na takvoj razini da si je i sam sebi smiješan.

who dares, wins

Kupnja/prodaja nemaju nikakvu važnost osim postanja po forumu i izazivanje panike ili euforije.
Pogotovo kada netko stavi 10.000 komada na 0,1 kn neke dionice.

Iznimno teška situacija i ovo su rezultati mjera financijskog restrukturiranja:

– Ukupan dug Društva na dan 23. travnja 2013. bez uvjetnih tražbina iznosi 587,6 milijuna kuna te dodatnih 31,6 milijuna kuna uvjetne tražbine koja trenutno nema utjecaj na novčani tijek i servisiranje dugova nakon PSN.

Navedene obveze restrukturiraju se na sljedeći način:
1) Otpisuje se 251,9 milijuna kuna obveza (60-70% tražbina ovisno o kategoriji vjerovnika);
2) 139,5 milijuna kuna se konvertira u kapital (100% tražbina Meteor za Erste i NLB);
3) 51 milijun kuna se uplaćuje kao povećanje temeljnog kapitala u novcu (od strane Meteora/strateškog investitora).

Tako restrukturirani/preostali dug bez uvjetnih tražbina od 180,8 milijuna kuna se dalje otplaćuje na sljedeći način:
1) 68,8 milijuna kuna prema državi na rok od 5 godina uz kamatnu stopu od 3% p.a.;
2) 79 milijuna kuna prema financijskim institucijama i vjerovnicima s pravom odvojene namire na rok od 8 godina uz kamatnu stopu od 3% p.a.;
3) 23,4 milijuna kuna ostalim vjerovnicima na rok od 4 godine bez kamata;
4) 0,5 milijuna kuna vjerovnicima s mikro-tražbinama u roku od 30 dana bez kamata.

Znači da će nakon što se prihvati plan restrukturiranja, društvo imati cca. 8.000.000 dionica

Gledajući plan poslovanja za razdoblje 2017. – 2021. godine odnosno ukupne prihode za 2016. godinu imamo sljedeće pokazatelje na cijeni od 22,00 kn:
P/S 0,6
P/E 11

New Report

Close