BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po podacima iz psp Meteor ima potrazivanja prema Badelu u vrijednosti od od cca 139 , 5 mil kuna. Ako plan vjerovnici prihvate taj se dug pretvara u 13,9 mil dionica . Dokap ce bit u iznosu od 51 mil kuna tj jos 5.1 mil dionica ili sve skupa Meteor ce bit vlasnik 19 mil dionica od ukupnog broja koji iznosi 22 , 2 mil ( temeljni kapital (221 910 570) i imat ce 86% vlasnistva Badela.
Opcija u koliko se dug ne konvertira u vlasnistvo je da mu se isplati kao i dtugim vjerovnicima 40% ( na majke mi) odnosno od 139,5 mil dobije 55 mil kuna.
I sad se Meteor tu nasao kao spasitelj Badela !?!..Ocito je da on sa ulogom od 51 mil kuna spasava svojih 139 i jos dobija tvrtku u vlasnistvo. To nije strateski partner nego preuzimanje tvrtke od strane vjerovnika koji bi u slucaju ulaska stvarnog strateskog partnera ( npr Slovaka) dobio 30% od duga i by.by. A sto se tice nas “malih”…ako ovo prodje lako moguce ocekivat ponudu Meteora za otkupom ostalih dionica ( cca 3 mil po 10 kn ) i pristanak cerpa cime bi drzavi za svojih 2 ,1 mil priskrbili 20 ak mil kuna a mali bili isplaceni posto bi Meteor presao 95% ( brojke su cini me se bas tako i nastimane ).
Naravno da bi “vladajuci” to mogli prikazat kao ..eto spasili smo Badel..vjerovnici su ili ce bit isplaceni i drzava jos dobila 20 mil kuna..Naravno ..uvijek ima netko tko pusi i zeli da se sto prije upali svjetlo…a tko je to zakljucite sami…i jasno sve ovo je samo moje razmisljanje i ne mora bit pa tako ni putokaz vlasnicima za odluke u vezi dionica

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan
Zasto obmanjivati “buduce” dionicare ako smo mi vec zaglavili? Ja ne mogu van, nama bida za to… Dakle cekati sto ce se iz “ovoga” izroditi mi je neminovno. Daj Boze najbolje za nas male, iako bas u to previse ne vjerujem.

Što reći sve bolje i bolje, istina polako, ali sada napokon dolazi do IPO HEP-a i to najmanje 20% koji smo spominjali ovdje na forumu i koji bi mogli biti dodatni vjetar u leđa za sve, a naročito za naše tržište kapitala.

Malo štiva:

http://www.hrt.hr/enz/otvoreno/

Po svim našim i europskim zakonima, zadržavanje 75 posto plus jedne dionice znači da HEP ostaje pod potpunom kontrolom države kao što je i sada, sa 100 posto vlasništva. Vlasništvo države nad tolikim udjelom u HEP-u regulirat će se posebnim zakonom, najavila je potpredsjednica Vlade.

@ LDZ-Zagreb
…Bas me zanima tko ce u nasoj vladi potpisati ovu Meteorovu ponudu kao pobjednicku…….

do sada su uvijek potpisivali oni koji su dobili K+proviziju, ne vidim razloga da se nešto mijenja, pogledajte samo popis vjerovnika, da sam ja ministar Marić,Dalić, Orepić ili premijer, najprije bih tražio one, koji su dozvolili milijunske dugove prema državi (dok se poštene blokira i ovršava za nekoliko tisuća kuna), carini, poreznoj, a pogledajte koji su igrači na 0 (nuli), simptomatično

izgleda da ljudi pomalo shvaćaju ‘pušing’, cijena klizi…

tko se hoće nakrcati po 25-25,7 ima 4.000 dionica dostupno odmah
jučer se kupovalo i po 26,xx, što je sad
kako kaže Pongy, panika?

accountant
Čini se po Vašem pisanju, kad je ciejna protekli tjedan srušena na 20 kn da ste badel očekivali na 10, pa se ipak na 23 kn malo ukrcali, pa pisali hvalospjeve do jučer, sad kad ste prodali po 24 opet navijate…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ponovno isti igrači sad navlače da cijena pada, pa če sutra navlačiti da cijena raste i tako drhtavim rukicama uzimaju lovu unedogled, i ovdje prodaju svoje znanje, struku, a u biti preživljavaju na ovom jadnom našem tržištu kapitala kakvo je danas, i svaka im čast kad to ponavljaju istim osobama a one to ne kuže. haug

dan je pametniji od noći!

Sa 3 milijuna dionica, skok na 22 milijuna dionica.

Na prodaji 15825 dionica, pa gdje te “cuce”?


accountant
Čini se po Vašem pisanju, kad je ciejna protekli tjedan srušena na 20 kn da ste badel očekivali na 10, pa se ipak na 23 kn malo ukrcali, pa pisali hvalospjeve do jučer, sad kad ste prodali po 24 opet navijate…

ma jok!, ING
napravite si tablicu u excelu, nije teško; ima sve u PFOR-u
i samo par parametara ubacite: svakako ukupan broj dionica (22,23 mil.), zatim dobit poslovne godine, kapital & rezerve, može i novac u banci i blag., sve to u per. 2017.-2021.
i dijelite po dionici koliko to ispada…
pa pokušajte projicirati trž. cijenu, dovoljno je ubaciti recimo samo 2018. godine, po osjećaju – recimo da trž. cijena bude 15 kn na 31.12.2018.
zarada (EPS) je cca 1,10 kn
P/E 13,64 kn!!! (pa Optima ima nešto preko 7 kn, a svi pljuju po njoj, pa prema Badelu je debelo potcijenjena)
a onda dignite trž. cijenu na samo 25 kn pa ponovite postupak, pa vidite kako P/E raste u nebo!

te navijačke fore kod mene ne pale, samo matematika! pazite, možda sam fulao tu-i-tamo, negdje zaokružio neku decimalu ali ugrubo je to – to!

New Report

Close