BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ingroman
zašto skok? čekaju svi da vide taj prijedlog koji ide FINA-i za PSN, tamo će pisati i nova nominala, i što je s vjerovnicima
a sudeći po ‘šišanju’ postojećih vjerovnika za 70% potraživanja (u otkupu Slovaka i Vira) nije baš za veseliti se
uostalom narasla je cijena u petak, pa tako i danas nešto… nije da nije!

Ne pušta to sveti Nikola, imaju oni i za učetverostručit ponudu, bez da osjete.

a da li je netko napravio domaću zadaću? pa proučio što Slovaci, Oštrc i Dalmacijavino nude kao plan operat. restrukturiranja? ima zanimljivih stvari unutra…

evo u grubim crtama o ponudi ‘teškoj 46,6 mil eur-a’:

Imamo:
– investicije min. 96 mil. kn u kapacitete i dotrajale proizv. pogone;
– povećanje izdvajanja za marketing 9 mil. kn/god. (očuvanje trž. udjela)
A što se tiče prodaje (trenutno):
– Konzum zadovoljava količinom, iako fin. uvjeti ne!
– police Lidla uopće nisu otvorili dosad (procjena: samo Pelinkovac, Vigor i Prima mogu donijeti 2,6 mil. kn/god.)
– marže u prodaji preko MP lanaca su ispod trž. standarda!
– u segmentu ugos. objekata (s udjelom u prodaji od 25%) postoji potencijal od 0,75 mil eur prihoda

Pa postoji i pregled poslovanja (RDiG za razdoblje 2017.-2022.), po meni vrlo skroman ali ok, to je samo moje mišljenje! jer računaju s god. rastom prodaje od 3% u postojećim ‘perjanicama’ (Pelinkovac, Vigor i Prima) i 3% rasta u ugos. objektima i HoReCa kanalu, ukupno 1 mil. litara ili 40 mil. kn više prihoda tijekom 5 godina (str. 29. Plana)
kažem skromno, jer se stalno govori o samo 40% trenutne iskorištenosti kapaciteta?!

i još hrpa drugih podataka, analiza restrukturiranja i trž. podataka; vrlo korisno!

evo, kako rekoh, skromno su to Slovaci postavili: u izmijenjenom planu financ. restrukturiranja koji je danas Uprava Badela objavila, računaju s 4,5% većim prihodima od prodaje u razdoblju 2017.-2021. g.
također ‘šišanje’ vjerovnika od 60%-70% i pretvaranje Meteorovih potraživanja u kapital

bilo bi lijepo čuti od državnih štetočina, da li država želi ovo prodati što skuplje ili što jeftinije

bogme sad se vidi i moj nalog na prodaji, a kad bi rasprodaja ni u prim isli da ću ga vidjeti brzo, sad očekujem da će brzo biti pokupljen, ili ga uklanjam s prodaje.

dan je pametniji od noći!

Izgleda da ćemo ipak imati neprijateljsko preuzimanje, mogu Uprava Badela i Meteor planirati štogod žele, u ovakvoj situaciji vjerovnici će podržati onog tko im ponudi više novca. A ako Slovaci kupe većinu, oni odlučuju… Za nas dioničare je isto pozitivan rasplet, što se efikasnije otplate dugovi biti će čvršća vlasnička struktura i veća vrijednost firme.

PS. moram primjetiti da je očito nastao šok u Badelu jer im priopćenje vrvi tifelerima:

“…društva Badel 1862 d.d. čije su tražbine utvrđene u postupku predtečajne nagodbe, te razlučnim vjerovnicima…”

“Naglašavamo kako su društva St. Nicolaus a.s. i Oštrc d.o.o. susjelovali u postupku odabira
strateškog investitora za društvo Badel 1862 d.d. u postupku predstrečajne nagodbe
objavljenom 11.05.2016. godine, u kojem postupku je ponuda potencijalnog strateškog
investitora …”

“…i postizanja kapitalne adekvatnost, izradilo izmijenjeni Plan operativnog…”

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Nacrt predstecajne objavljen na Fini…
Na brzinu pregledan..Meteor nudi vjerovnicima otpis 60 % uz 5 godina povrat istog… Skidanje dionice na 10 kn i dokap bez prava sudjelovanja ostalih dionicara.. . Isprika ako nije bas od rijeci do rijeci ali cini mi se da je smisao takav
A sto se tice uprave i njenog lobiranja za Meteor ..jasno je zasto to rade..da sacuvaju svoje stolice jer bi u protivnom istog casa odletijeli.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Badel is good, good, good.

60% otpis plus 32 rate koje se placaju kvartalno 8 godina.
To je ta ponuda koja se ocekivala od firme koja misli kupiti bez para.

Tko ce ti garantirati da ce on placati svoje obaveze/rate 6,7 ili 8 godinu?
Nece, jer ce jamiti do tada i odvest u stecaj.

Znaci 32rate na 8 godina i 60% otpis vs. 70% otpis, novci sutra na racunu plus ozbiljne investicije sa vlastitim kapitalom a ne Badelovim.

Bas me zanima tko ce u nasoj vladi potpisati ovu Meteorovu ponudu kao pobjednicku…….

po ovom, najnovijem planu fin. i oper. restrukturiranja od strane Uprave, krajem godine 2017. pa do 2021. BV se kreće kako slijedi:
19,07 20,25 21,71 23,49 25,55
što znači da ako današnja zaključna cijena (25,87 kn) bude i zaključna 31.12.2017. to će dati P/B 1,35
skupo?

New Report

Close