BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@verdi
je u pravu, valjda dok je svijeta i vijeka biti će naivnih ljudi, a još tomu kad s e doda mala doza straha, rezultat je stampedo. i na kraju liparenje gore dolje jedni drugima nebi li se povratilo izgubljeno. i opet do slijedeći pute. narod kaže jovo nanovo

ehhh, sad ispadate pomalo naivni. kaj mislite da mali imatelji (u ovom slučaju badela) svakodnevno bulje u ekran i reagiraju prodajom u stampedu koji je sad trajao dva dana!!?? nemaju oni pojma niti kolika je cijena na tjednoj razini, a kamo li da bi trenutno reagirali. ako još niste shvatili tko je na zse gazda, onda ….

stampedo prave mali dioničari kao što sam ja, možda ne vi, a koji svakodnevno bulje u ekran. samo mene nije još strah i pročitani su oni, mislim na gazde na zsa. poz

dan je pametniji od noći!


ehhh, sad ispadate pomalo naivni. kaj mislite da mali imatelji (u ovom slučaju badela) svakodnevno bulje u ekran i reagiraju prodajom u stampedu koji je sad trajao dva dana!!?? nemaju oni pojma niti kolika je cijena na tjednoj razini, a kamo li da bi trenutno reagirali. ako još niste shvatili tko je na zse gazda, onda ….
[/quote

Sve je moguće, ali ako se samo držimo teorija zavjera tada nećemo daleko doći.

Kako god se okrene Badel je nakupio stravičnu količinu duga, a od prije mu je oduzeta kala, zatim ocat, pepsi.. ovo što je ostalo dogovoriti će se veliki među sobom. Predstečajna definitivno nece ni u jednom trenutku gledati interese postojećih dioničara nego samo novog, ma koji god to bude strateški dioničar.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Kako god se okrene Badel je nakupio stravičnu količinu duga, a od prije mu je oduzeta kala, zatim ocat, pepsi.. ovo što je ostalo dogovoriti će se veliki među sobom. Predstečajna definitivno nece ni u jednom trenutku gledati interese postojećih dioničara nego samo novog, ma koji god to bude strateški dioničar.

Upravo takvo ponašanje (zakonski omogućeno) je glavni uzrok nepravilnosti i pljački na hrvatskom tržištu kapitala.
Ako je strateškom partneru dozvoljeno upisati nove dionice na osnovi otkupljenog duga ( recimo po 10 kn), treba omogućiti i postojećim dioničarima dokapitalizaciju po 10 kn ako oni to žele.
Isključivanje postoječih dioničara je diskriminacija.
Isključivanje znači i pogodovanje određenom investitoru ili grupi.
Odradite stvari POŠTENO !!


Ako je strateškom partneru dozvoljeno upisati nove dionice na osnovi otkupljenog duga ( recimo po 10 kn), treba omogućiti i postojećim dioničarima dokapitalizaciju po 10 kn ako oni to žele.
Isključivanje postoječih dioničara je diskriminacija.

mene kao dioničara badela uopće ne smeta isključivanje nas malih iz dokapa po 10 kn i to zato jer bi dopuštanje malima da sudjeluju u dokapu od badela napravilo novi dalekovod tj. razvodnilo vlasničku strukturu i srušilo cijenu dionice na neko vrijeme na 12-14 kn, tj. zbog velike količine dionica u rukama malih neminovno bi dovelo do špekulantskog rušenja cijene, a ovako toga neće biti jer ovi koji se rukama i nogama bore za preuzimanje badela sigurno neće prodavati dionice nego još kupovati da si ojačaju poziciju.
Osim toga, ulazak strateškog novog vlasnika pokrenut će investicije u firmu i njeno restrukturiranje i jačanje, nove investicije, a što će sve rezultirati rastom cijene dionice.

Ignore: KressoM, delux

Je li netko zna kad će dokap Badela i po kojim uvjetima?

Hoće li ići po ovim uvjetima?

Badel sada ima 3.078.513 dionica.

Dokapitalizacijom odnosno izdavanjem novih dionica 10.000.0000 po 10,00 kn dobit će se 100.000.000 kn. Ukupno će imati 13.137.626 dionica

Ima li netko saznanja?


Hoće li ići po ovim uvjetima?

Badel sada ima 3.078.513 dionica.

Dokapitalizacijom odnosno izdavanjem novih dionica 10.000.0000 po 10,00 kn dobit će se 100.000.000 kn. Ukupno će imati 13.137.626 dionica

Ima li netko saznanja?

Ako bude kako kažeš onda će biti isto kao kod Ingre.

CERP je dao suglasnost upravi drustva za denominaciju na 10kn. Meni nije jasno zasto su se svi “ko pijan plota” uhvatili za to, kao gotovu stvar. Ne mora nova nominala biti 10kn…


Hoće li ići po ovim uvjetima?

Badel sada ima 3.078.513 dionica.

Dokapitalizacijom odnosno izdavanjem novih dionica 10.000.0000 po 10,00 kn dobit će se 100.000.000 kn. Ukupno će imati 13.137.626 dionica

Ima li netko saznanja?

Gdje IM koraci tu trava ne raste.

Otvaramo raspravu, s obzirom da je jedan kolega spominjao po 10,00 kn očito je dobro informiran.

New Report

Close