BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega vi ste si malo ufurali da ste napravili nekakvu analizu. kao da je to na badelu lako napraviti. ovdje se nezna tko pije, a tko plaća ima bar 10 godina. nije ovo neka građevinska firma pa da im je propao neki veći projekat i oni odma upali u dubioze. kolega ovdje je perković sustavno izvodio nekakav lopovluk uz podršku svojih političkih sponzora. radi se o trgovini alkoholom koji je visoko akcizna roba i da mu to netko prešutno nije dozvolio nebi se moglo desiti da su dužni državi porez. i sad vi u vašu analizu možete unijeti bilo kakve brojke koje vam serviraju. no da li je to sve točno je i te kako upitno. da li ste analizirali pošto je isplaćen perković? koliko je bio dug prema onima iz širokog? kolika je imovina van rh? koliko vrijede pojedini brendovi? kakva je njihova mogućnost plasmana preko orbico-a? i td. i td. uzeli ste nekih par brojeva i tendenciozno si umislili da ste nešto analizirali i to za dionicu koji je nemoguće analizirati a da bar tjedan dana ne provedete u njihovom računovodstvu.

who dares, wins

U redu, u pravu ste. Analizirao sam ono što sam mogao u okvirima mogućnosti. Analizirao sam moguć rast/pad cijene dionice što je jedino relevantno ovdje. Koristio sam bilancu i javnu objavu kao i račun dobiti/gubitka i napisao što mislim.
Sad sugerirate što bi još trebalo, i to je u redu. Onda neka ukinu sve što moraju dostavljati što im je propisano burzi i neka promijene naziv burze u Zagrebačka KLADIONICA pa možemo svi lupati veća/manja pa tko pogodi pogodi. Ne vidim daljnji smisao Zagrebačke burze pošto analiza koju vi spominjete uključuje i analizu dugmadi koje direktor nosi ujutro i u kojem smjeru se kreće nakon gableca.

Ubila nas ova nova nominala, ostalo nam tek 10% ako i toliko!

ovaj put ne mogu a da se ne složim s vama kolega analiza. uz ovakvu likvidnost, zainteresiranost institucionalnih investitora, zakonskih odredbi tipa dokapitalizacija uz isključanje postojećih dioničara i td. i td. ovo više nalikuje kladionici nego burzi. jedino su koeficijenti štogod lošiji nego u pravim kladionicama.

who dares, wins

zanimljivo u top10, vrančić pred 3 dana nije prodavao, ali je iz top10 ispao pavlov milorad koji je imao 10.000 komada. vidjet ćemo večeras tko je rasprodajom uzrokovao pad u utorak 🙂

Ignore: KressoM, delux

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4LBd7crRGlcuODSlRcDpnw==.pdf

Koji je zakonski rok?

ovdje ima nešto više
http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/456732/Vjerovnici-od-Badela-1862-potrazuju-341-milijun-kuna.html?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=24sata

vid'la žaba...


zanimljivo u top10, vrančić pred 3 dana nije prodavao, ali je iz top10 ispao pavlov milorad koji je imao 10.000 komada. vidjet ćemo večeras tko je rasprodajom uzrokovao pad u utorak 🙂

8-i kupuje, a 10-ti je ispao ispod TOP10. Mislim da je to manje bitno jer dok jedan kupuje drugi prodaje iz TOP10.

Sljedeće je naplata dugova temeljem smanjenja kapitala i to za skoro 300.000.000 kuna.


ovdje ima nešto više
http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/456732/Vjerovnici-od-Badela-1862-potrazuju-341-milijun-kuna.html?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=24sata

Citajuci ovo mogu samo zakljuciti da je dug stvarno “pre ogroman”, Za nas male stvarno nista nece ostati, steta a nekako sam se u sebi nadao.



zanimljivo u top10, vrančić pred 3 dana nije prodavao, ali je iz top10 ispao pavlov milorad koji je imao 10.000 komada. vidjet ćemo večeras tko je rasprodajom uzrokovao pad u utorak 🙂

8-i kupuje, a 10-ti je ispao ispod TOP10. Mislim da je to manje bitno jer dok jedan kupuje drugi prodaje iz TOP10.

Sljedeće je naplata dugova temeljem smanjenja kapitala i to za skoro 300.000.000 kuna.

[/quote]
Kolega analiza, stvarno ste bili u pravu, i sve dobro sagledali za razliku od ostalih, a tu sam i ja…



zanimljivo u top10, vrančić pred 3 dana nije prodavao, ali je iz top10 ispao pavlov milorad koji je imao 10.000 komada. vidjet ćemo večeras tko je rasprodajom uzrokovao pad u utorak 🙂

8-i kupuje, a 10-ti je ispao ispod TOP10. Mislim da je to manje bitno jer dok jedan kupuje drugi prodaje iz TOP10.

Sljedeće je naplata dugova temeljem smanjenja kapitala i to za skoro 300.000.000 kuna.

[/quote]

naplata dugova temeljem smanjenja kapitala za 300 mil.kuna?? daj ne lupetaj, ili ne razumiješ ili namjerno pišeš gluposti. razumiješ li PSN i proces koji se tu odvija?!

p.s. pongy, najbolje lupi po kupnji i riješi se muke (ako nisi već sve rasprodao u naletu panike u utorak,hehe)

Ignore: KressoM, delux




zanimljivo u top10, vrančić pred 3 dana nije prodavao, ali je iz top10 ispao pavlov milorad koji je imao 10.000 komada. vidjet ćemo večeras tko je rasprodajom uzrokovao pad u utorak 🙂

8-i kupuje, a 10-ti je ispao ispod TOP10. Mislim da je to manje bitno jer dok jedan kupuje drugi prodaje iz TOP10.

Sljedeće je naplata dugova temeljem smanjenja kapitala i to za skoro 300.000.000 kuna.

[/quote]

naplata dugova temeljem smanjenja kapitala za 300 mil.kuna?? daj ne lupetaj, ili ne razumiješ ili namjerno pišeš gluposti. razumiješ li PSN i proces koji se tu odvija?!

p.s. pongy, najbolje lupi po kupnji i riješi se muke (ako nisi već sve rasprodao u naletu panike u utorak,hehe)
[/quote]
Jesam malo sam lupio ali po prodaji!

New Report

Close