BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da se hipotetski prebije citava kratkotrajna imovina sa kratkotrajnim obvezama, ostaje 245 milijuna kuna kratkotrajnih obveza, uz dokap citavog iznosa po nominali izdaje se novih 25 milijuna dionica sto je sa sadasnjih 3 milijuna cini ukupno 28 milijuna dionica. Ove godine dobit konzervativno 18 milijuna kuna, dogodine projiciram na 28 milijuna kuna sto daje EPS 1kn i uz trenutnu cijenu dionice po 20 kn daje P/E 20 za firmu kojoj u tom scenariju ostaje dugorocni dug 1 EBITDA. Dakle vise nego solidno.
[/q

kao što sam jučer rekao, ali nije zgoreg još jednom ponoviti, onima koji čuju, a ne vide, gledaju a ne govore, što reći, koju posluku porati?
tuzan sam i radostan istovremeno, tužan zbog ekipe koja ne shvaća da ovo ode na 10, ali radostan zbog sebe koji cu se natrpati po 10 i čekati Badel nek ostvari svoj puni potencijal za koju godinicu. Kome ovo nije jasno, nakon smanjenja kapitala i dokapitalizacija ptkm, dlkv, blje, vpik itd. pao je s marsa padobranom i nema mu pomoći.

Tipična igra velikih, sruše cijenu, onda kao odbijanac i ponovno dolje.

Koja je poanta?


Tipična igra velikih, sruše cijenu, onda kao odbijanac i ponovno dolje.

Koja je poanta?

Poanta je da ne zaroni prije nego se stigne sve prodati…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Da se hipotetski prebije citava kratkotrajna imovina sa kratkotrajnim obvezama, ostaje 245 milijuna kuna kratkotrajnih obveza, uz dokap citavog iznosa po nominali izdaje se novih 25 milijuna dionica sto je sa sadasnjih 3 milijuna cini ukupno 28 milijuna dionica. Ove godine dobit konzervativno 18 milijuna kuna, dogodine projiciram na 28 milijuna kuna sto daje EPS 1kn i uz trenutnu cijenu dionice po 20 kn daje P/E 20 za firmu kojoj u tom scenariju ostaje dugorocni dug 1 EBITDA. Dakle vise nego solidno.

[/quote]

??

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



Tipična igra velikih, sruše cijenu, onda kao odbijanac i ponovno dolje.

Koja je poanta?

Poanta je da ne zaroni prije nego se stigne sve prodati…
[/quote]
sve prodati ? jučer i danas oko 100 000€ prometa, to je vrlo daleko od sve


kao što sam jučer rekao, ali nije zgoreg još jednom ponoviti, onima koji čuju, a ne vide, gledaju a ne govore, što reći, koju posluku porati?
tuzan sam i radostan istovremeno, tužan zbog ekipe koja ne shvaća da ovo ode na 10, ali radostan zbog sebe koji cu se natrpati po 10 i čekati Badel nek ostvari svoj puni potencijal za koju godinicu. Kome ovo nije jasno, nakon smanjenja kapitala i dokapitalizacija ptkm, dlkv, blje, vpik itd. pao je s marsa padobranom i nema mu pomoći.

val panike uglavnom je prošao, ljudi su malo bolje pročitali i shvatili da je ovo samo smanjenje kapitala na papiru i da zapravo ne znači ništa novoga. čekamo i dalje skori završetak privatizacije i posljedični skok cijene…a ovoliki negativni drukeraj znači samo jedno: ekipa druka za pad cijene ne bi li navukla male da im prodaju ispod 20 kn, a onda će se ploča o perspektivi badela okrenuti za 180 stupnjeva

Ignore: KressoM, delux

panika je tu prošla ima par godina. malo je onih kojima igra ulogu da li je 15 ili 30. i onako je 95% njih u gubitku na tim razinama. jedina dobra vijest je da se aktiviraju stari već zaboravljeni nick-ovi iz arhive.

who dares, wins

Radi se o vrlo rizičnoj dionici te stoga istu je bolje ne kupovati.

Stvar je ful jednostavna, naravno, kad govorimo o cijeni dionice. Smanjenjem temeljnog kapitala rješava se dio duga koji je nastao u prethodnom razdoblju. Čisti se bilanca, kapital koji je trenutno negativni približava se vrijednosti 0 (nula), a koji je sad na -6 milijuna kuna.

Prijedlog za skupštinu:
Skupštini dioničara Uprava će predložiti smanjenje temeljnog kapitala s 313,76 milijuna kuna na 31,37 milijuna kuna, odnosno za 282,38 milijuna kuna i to smanjenjem nominalne vrijednosti dionice sa 100 kuna na 10 kuna. Temeljni kapital će se smanjiti radi pokrića kumuliranih gubitaka.

Temeljni kapital:
31.370.000 kn
Preneseni gubitak
-146.613.257 kn
Dobit poslovne godine
18.000.000 (projekcija do kraja kao prosjek prva tri kvartala)
KAPITAL i REZERVE
+0,00 kn (sada je -6 milijuna)

Uz ostale iste ili slične pokazatelje, ali i mogućeg većeg prihoda, dionica bi trebala rasti.
U suprotnom ista bi trebala padati.

Gledajući brojke djeluje pozitivno, ali trgovina kod nas je takva da mora biti nešto bez obzira je li to doista u suštini tako. Osim postova tipa ovo je dno ili sad će na 10 kuna, što više ne priliči hrvatskom tržištu kapitala jer je zrelije nego ikad, bolje se malo potruditi i napisati nešto konstruktivno. Ali i razumijem zašto je tako kad je u RH sve još uvijek povezano toliko da je ionako znanje koje smo naučili teško prenijeti…

@analiza pa dobro ako je rizična šta ju ti sad u opće komentiraš ili kupuješ? mi smo kockari i ne trebamo nikakve samaritanske savjete. kako smo pare zaradili bez tvojih dobronamjernih savjeta tako ćemo ih izgubiti. je li te tu nešto žulja? to je sad isto kao da ja idem na ingru i maltretiram tamo ljude da će propasti. nek propadnu to je njihov problem. tako i ovdje naš.

who dares, wins

Kolega verdi,
kolega analiza na jedan korektan i profesionalan način iznosi svoje mišeljenje i kako njegov nik kaže analizu, osobno podržavam..
E sad jel mu treba da nekad malo zabiberi u opIsu to sami ocjenite….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nisam točno shvatio što kolega verdi želi reći, ali nisam pročitao niti jednu analizu o mogućem daljnjem kretanju vrijednosti dionice.

Uz sve dosadašnje pokazatelje te usprkos smanjenju temeljnog kapitala koji se koristi za čišćenje bilance, smatram da Badel ima dobar potencijal rasta.

Da se razumijemo, da je sve dobro cijena bi bila na 1000 kuna a ne 20 kuna.

A što se tiče rizičnosti, to što sam napisao je živa istina i to treba napisati jer ne želim da se itko povodi mojim pisanjem, uostalom pad cijene od 32 do 17 u jednom danu pokazuje svu rizičnost ulaganja u Badel 1862.

New Report

Close