BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo sve sluzbeno, i na ZSE objavljeno.

Izdanje dionice odnosno dokapitalizacija tvrtke po 10,00 kuna je jedno, a smanjenje temeljnog kapitala za podmirenje prenesenih gubitaka je drugo.
Kod Badela kapital je već u minusu koji je smanjen od prethodne godine tako da je ovo pozitivna vijest više i nije nebitna jer se čisti bilanca, ali očito da ili se radi o needuciranosti ulagača ili o igrama velikih igrača koji moraju trgovati kako bi opravdali vijest prema njihovom dojmu.


Izdanje dionice odnosno dokapitalizacija tvrtke po 10,00 kuna je jedno, a smanjenje temeljnog kapitala za podmirenje prenesenih gubitaka je drugo.
Kod Badela kapital je već u minusu koji je smanjen od prethodne godine tako da je ovo pozitivna vijest više i nije nebitna jer se čisti bilanca, ali očito da ili se radi o needuciranosti ulagača ili o igrama velikih igrača koji moraju trgovati kako bi opravdali vijest prema njihovom dojmu.

to je odigrano da se malima na brzinu poberu dionice jer čim badel dobije novog vlasnika, ovo postaje sasvim druga priča, a ova cijena na burzi daleka prošlost

Ignore: KressoM, delux

Povrsno pratim ovu dionicu pa mozda sam u krivu. Ali koliko ja razumijem, nominala se smanjuje na 10 i po 10 ide dokap. Izdat ce se vjerojatno veca kolicina po toj cijeni.
Dakle ista situacija kao na DLKV, i tamo je cijena isla na 10, sto je i logicno. Cak je nakratko zaronila i ispod 10.
Nakon toga unatoc relativno dobrom poslovanju dionica jedva da ide gore, jer ovi sto su radili dokap po 10 su u velikom plusu cim se dotaknu razine 13-14 kn.
Zato bi stvarno volio cuti argument zasto zaboga ovo netko danas kupuje po 18 ili 19

Da se hipotetski prebije citava kratkotrajna imovina sa kratkotrajnim obvezama, ostaje 245 milijuna kuna kratkotrajnih obveza, uz dokap citavog iznosa po nominali izdaje se novih 25 milijuna dionica sto je sa sadasnjih 3 milijuna cini ukupno 28 milijuna dionica. Ove godine dobit konzervativno 18 milijuna kuna, dogodine projiciram na 28 milijuna kuna sto daje EPS 1kn i uz trenutnu cijenu dionice po 20 kn daje P/E 20 za firmu kojoj u tom scenariju ostaje dugorocni dug 1 EBITDA. Dakle vise nego solidno.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Dečki pa cerp je rekao da je ovdje 10kn.Neznam što čekate?

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Nominala ide na 10kn, izlazi brdo dionica, a ekipa ovdje stoji sa kupnjom na 20kn?

Netko ili ne zna za informaciju, ili ne kupuje svojim novcima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nominala ide na 10kn, izlazi brdo dionica, a ekipa ovdje stoji sa kupnjom na 20kn?

Netko ili ne zna za informaciju, ili ne kupuje svojim novcima…


Poslije ce im biti netko drugi kriv, a sto se tu moze!

psi laju, karavane prolaze, a cijena dionice BD62 se odbija 😉

Ignore: KressoM, delux


Nominala ide na 10kn, izlazi brdo dionica, a ekipa ovdje stoji sa kupnjom na 20kn?

Netko ili ne zna za informaciju, ili ne kupuje svojim novcima…


mislim da je tu psiholoski faktor, nesto sto je jucer kostalo 25-26 danas se cini jeftinim po 20

u svakom slucaju netko ovdje nesto ne razumije, mozda smo mi ti koji ne razumiju, vidjet cemo….

auuuu kako se čisti s prodaje, drukeri su ostali praznih ruku :-))

Ignore: KressoM, delux

@pongy
moguće da je danas do kraja izašao vrančić iz top10, količine cca odgovaraju + još nešto od malih zbog panike

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close