BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa spomenuta četvorka-petorka je obvezna dati ponudu za preuzimanje! a stjecali su papire od 2005-2009. dakle, prosječna cijena je oko 400 kn!!?? moš mislit….

prosjecna cijena stjecanja je 300

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

pa s perkovićem je postignuta neka nagodba, a i da nije i onako nema ništa od toga da on da ponudu. hanfa po običaju gubi bogu dane. ne znam šta most i hadeze još čekaju i da to tamo ne rastjeraju.

who dares, wins


pa s perkovićem je postignuta neka nagodba, a i da nije i onako nema ništa od toga da on da ponudu. hanfa po običaju gubi bogu dane. ne znam šta most i hadeze još čekaju i da to tamo ne rastjeraju.

Točno da je Hanfa zadnjih godina radila katastrofalno loš posao. I da bi ih trebalo veliku većinu rastjerat po kratkom postupku. Isto tako, Parković možda neće dat ponudu, al mu se vrlo lako sudskim putem mogu blokirat svi računi i ako nešto dođe na njih, ovršit. Vidi pod slučaj Magma-Fižulić. Drugi je par rukava hoće li nešto prolazit po računima, al da se sud lako može dobit i sjest na račune, to nije tajna.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Znači slažemo se manje-više svi da od ovog ništa? Samo nova zavtzlama, a ponudu nisu ludi dati po cijenama koje spominje Randopph?
A mogućnost da ih tužimo, kao fiz. osobe, ako ne daju ponudu?
Puno što ako….



Ova odluka Hanfe je dobra vijest za dioničare Badela, al još više za hrvatsko tržište kapitala. Očito i regulator počinje radit svoj posao. Tužbom se mogu naplatit dioničari koji možda neće više bit zadnja rupa na svirali. Bit će veselo u utorak. Igramo najbrži prst.

Od koga ce se naplatit???
[/quote]

Od fizičkih osoba koje su sukladno zakonu dužne dati ponudu. Vidi pod slučaj Magma-Fižulić. Svi koji su tužili Fižulića uredno dobivaju sporove i sjedaju mu na račun. Istina, oni prvi će se naplatiti u cijelosti, a ostali će morat molit Boga da Fižulić što dulje poživi pa da i oni naplate svoja potraživanja. Isto će bit i s ovim slučajem.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Nadji mi jednoga sto se naplatio. Samo jedan sto je uspio skinuti lipu sa Fizulicevog racuna. Naime Fizulic je garantirao za kredite i osobno cjelokupnom svojom imovinom tako da jos nisam cuo da je netko od ovih sto su dobili sporove naplatio lipu.Moguce da postoji koja pravomocna presuda ali lipe ti nece vidjeti.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



pa s perkovićem je postignuta neka nagodba, a i da nije i onako nema ništa od toga da on da ponudu. hanfa po običaju gubi bogu dane. ne znam šta most i hadeze još čekaju i da to tamo ne rastjeraju.

Točno da je Hanfa zadnjih godina radila katastrofalno loš posao. I da bi ih trebalo veliku većinu rastjerat po kratkom postupku. Isto tako, Parković možda neće dat ponudu, al mu se vrlo lako sudskim putem mogu blokirat svi računi i ako nešto dođe na njih, ovršit. Vidi pod slučaj Magma-Fižulić. Drugi je par rukava hoće li nešto prolazit po računima, al da se sud lako može dobit i sjest na račune, to nije tajna.
[/quote]
kolega koliko se ja sjećam zakona o tk u ovakvim slučajevima se ne blokiraju računi već se gubi pravo glasa na skupštini i td. ona fižulićeva greška sa rođendanskim poklonom u vidu dionica je baš pravi primjer funcioniranja hanfe.

who dares, wins


kolega koliko se ja sjećam zakona o tk u ovakvim slučajevima se ne blokiraju računi već se gubi pravo glasa na skupštini i td. ona fižulićeva greška sa rođendanskim poklonom u vidu dionica je baš pravi primjer funcioniranja hanfe.

kolega, nisi dobro razumio. ja govorim o tome da nekog sudskim putem prisiliš da kupi od tebe dionice za koje nije dao javnu ponudu, a morao je. točno je da automatizmom gubi pravo glasa na skupštini, al to nije predmet mog posta.

bitne su tužbe koje neko kao dioničar pokreće protiv onog tko nije dao javnu ponudu, a morao je.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Što bi se to sad trebalo dogoditi? Ništa, HANFA pucanj u prazno, totalno zakašnjelo i nepotrebno…

Dana 20. listopada 2010. godine u Agenciji je zaprimljen zahtjev Ivana Perkovića iz Zagreba, Palinovečka 19 N, za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje društva BADEL 1862 d.d, i dokumentacija u privitku.
U provedenom postupku, uvidom u zahtjev i dokumentaciju priloženu zahtjevu, utvrđeno je da uz zahtjev nisu priložene sve isprave propisane odredbom članka 22. stavak 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (u daljnjem tekstu: ZPDD) i to:

– izvornik ili javnobilježnički ovjerena preslika svih isprava o pravnim poslovima kojim su Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice Ciljnog društva u razdoblju od 1 godine prije dana nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje, a u slučaju stjecanja i otpuštanja dionica protivno odredbi članka 40. ZPDD-a i isprave o tim pravnim poslovima.

– izjava osoba koje s Ponuditeljem djeluju zajednički da, osim pravnih poslova iz članka 22. stavka 3. točke 1. ZPDD-a, nisu sklapali druge pravne poslove u cilju stjecanja dionica Ciljnog društva;

– potvrda depozitara o osiguranju naknade za preuzimanje svih dionica koje su predmet ponude za preuzimanje;

– potvrda Zagrebačke burze d.d., Zagreb, izdane na zahtjev Ponuditelja, o prosječnoj cijeni iz članka 16. stavka 3. i 6. ZPDD-a;

– ugovor s depozitarom o obavljanju poslova pohrane dionica;

– dokaz o uplati administrativne pristojbe i naknade;

Stoga je podnositelj zahtjeva Ivan Perković, u skladu s odredbom članka 25. stavak 1. ZPDD-a, Zaključkom Agencije od dana 20. listopada 2010. godine, pozvan Agenciji, u roku od 3 dana od dana primitka Zaključka, dostaviti naprijed navedene isprave.

Ako Ponuditelj, u ostavljenom roku, ne postupi po traženju Agencije, smatrat će se da zahtjev nije niti podnesen te će Agencija, u skladu s odredbom članka 25. stavak 2. ZPDD-a, donijeti zaključak kojim se zahtjev Ponuditelja odbacuje.[/i]



kolega koliko se ja sjećam zakona o tk u ovakvim slučajevima se ne blokiraju računi već se gubi pravo glasa na skupštini i td. ona fižulićeva greška sa rođendanskim poklonom u vidu dionica je baš pravi primjer funcioniranja hanfe.

kolega, nisi dobro razumio. ja govorim o tome da nekog sudskim putem prisiliš da kupi od tebe dionice za koje nije dao javnu ponudu, a morao je. točno je da automatizmom gubi pravo glasa na skupštini, al to nije predmet mog posta.

bitne su tužbe koje neko kao dioničar pokreće protiv onog tko nije dao javnu ponudu, a morao je.
[/quote]
gledaj te kolega nisam baš nešto siguran da se nekoga sudskim putem može prisiliti da kupi ono što neće, a posebno ako nema dovoljnu količinu novca za tu operaciju. mislim da je u ovom slučaju zakon o tk primaran pa tek onda ostali zakoni. možemo se tužiti i za to što kiša pada ali nikakvog efekta od toga.

who dares, wins


gledaj te kolega nisam baš nešto siguran da se nekoga sudskim putem može prisiliti da kupi ono što neće, a posebno ako nema dovoljnu količinu novca za tu operaciju. mislim da je u ovom slučaju zakon o tk primaran pa tek onda ostali zakoni. možemo se tužiti i za to što kiša pada ali nikakvog efekta od toga.

Cijenjeni kolega, niste dobro razumjeli. Ovdje nije pitanje želi li nešto ili ne, sudskim putem bi ga se prisililo da poštuje silu zakona. A zakon kaže da mora. To vam je kao da kažete “nisam siguran da se nekog može prisiliti da plati pdv ako on to neće”. baš briga državu, jel ti to želiš ili ne, oni će se naplatit, naravno s uporištem u zakonu gdje piše da moraš platit npr. pdv.

Ista je stvar s ovim, zakon kaže da nešto MORAŠ, ak ti to nećeš, sudskim te se putem tjera da prihvatiš silu zakona. Slagao se ti s tim ili ne. Želio ti to ili ne…

I za kraj, naravno, možemo se tužit zato što pada kiša. Ako sutra bude postojao zakon koji će regulirat tu materiju, postojat će i realna šansa da dobiješ sud. Dok zakona nema, padanje ili napadanje kiše nije utuživo. Lijep pozdrav do sutra i igre najbrži prst. U 9 i 15 startamo…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close