BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Predmet
: Očitovanje na upit od 27.listopada 2015.godine, vezano za prekid postupka nad
dužnikom
BADEL 1862 d.d., Zagreb, Vlaška 116, OIB:36749512860
U postupku predstečajne nagodbe nad dužnikom
BADEL 1862 d.d., Zagreb, Vlaška 116,
OIB:36749512860, otvorenog dana 23. travnja 2013. godine,
Nagodbeno vijeće HR03 je na zahtjev
Ministarstva financija, Porezna uprava od 29. srpnja 2013. godine, donijelo Rješenje
Klasa: UP –
I/110/07/13-01/3325, Ur. br: 04-06-13-3325-28 od 29. srpnja 2013. godine, kojim je
prekinut postupak
predstečajne nagodbe nad navedenim dužnikom s obrazloženjem da se nad istim vodi postupak
utvrđivanja zlouporabe prava
.
Do danas Nagodbenom vijeću HR02, kojem je u međuvremenu, dodijeljen predmet nad dužnikom
BADEL 1862 d.d., Zagreb, nije od
Ministarstva financija , Porezne uprave
dostavljeno izvršno rješenje
doneseno u postupku utvrđivanja zlouporabe prava pred nadležnim tijelom, sukladno članku 65. a
Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi („Narodne novine“, broj 108/12, 144/12,
81/13 i 112/13 )
.
Slijedom navedenog prekid postupka nad dužnikom BADEL 1862 d.d., Zagreb, Vlaška 116,
OIB:36749512860 još uvijek je u tijeku.
Predsjednik Nagodbenog vijeća
Suzana Budišćak Kupčinec

Obveza za preuzimanje HANFA

http://www.seebiz.eu/hanfa-perkovici-ruzdjak-i-lozo-duzni-objaviti-ponudu-za-preuzimanje-badela-1862/ar-132801/

Ne razumijem se u te pravne zdarije pa ako je moguće da mi objasniš kaj to znači za budućnost Badela.
Pozititiva ili negativa ?
Hvala


Ne razumijem se u te pravne zdarije pa ako je moguće da mi objasniš kaj to znači za budućnost Badela.
Pozititiva ili negativa ?
Hvala

Apsolutno ništa, ima na str. HANFA-e cijeli popis neobjavljenih ponuda, gdje su i naknadni sporovi riješeni pa je nastala obveza.
Ali mene jednostavno veaeli da se nešto zbiva oko Badela, a na sreću ovo s poslovanjem veze nema, samo poslovanje je solidno k’o kamen!
No možda ovo ipak požuri najavljenu privatizaciju, tko zna? Ili pojača trgovanje u utorak?
Ili…


Ne razumijem se u te pravne zdarije pa ako je moguće da mi objasniš kaj to znači za budućnost Badela.
Pozititiva ili negativa ?
Hvala

U teoriji, možete ih tužiti, ali to traje…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ova odluka Hanfe je dobra vijest za dioničare Badela, al još više za hrvatsko tržište kapitala. Očito i regulator počinje radit svoj posao. Tužbom se mogu naplatit dioničari koji možda neće više bit zadnja rupa na svirali. Bit će veselo u utorak. Igramo najbrži prst.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



Ne razumijem se u te pravne zdarije pa ako je moguće da mi objasniš kaj to znači za budućnost Badela.
Pozititiva ili negativa ?
Hvala

U teoriji, možete ih tužiti, ali to traje…
[/quote]
Ali Ivane, pitanje je bilo za budućnost Badela, a ne ovih spomenutih dioničara

Nema apsolutno nikakvog utjecaja, osim ako se kojim slucajem ta ponuda dogodi, onda najvise ovisi o drzavi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Nisam 100% siguran, al mislim da je navedeni spor bio uzrok propasti prodaje/dokapitalizacije 2015.g. Ako je to istina nista od nove prodaje dok se ne rijesi spor, a to ce sigurno nastaviti tuzbom tj. tuzbama. Dakle agonija se nastavlja.
Drugim rijecima za Badel je ovo negativna odluka

Ne znam, nema mi smisla,jer nakon što je:
Vaš link …
Sad bi trebali dati ponudu? A država im isplatila navodno 10-11 mil kn:
Vaš link …
Znači ipak sve ovisi o državi jer jedino tako mogu do tražene količine?


Ova odluka Hanfe je dobra vijest za dioničare Badela, al još više za hrvatsko tržište kapitala. Očito i regulator počinje radit svoj posao. Tužbom se mogu naplatit dioničari koji možda neće više bit zadnja rupa na svirali. Bit će veselo u utorak. Igramo najbrži prst.

Od koga ce se naplatit???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close