BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nego ima li netko info što se čeka s dokapitalizacijom, kad smo već kod kapitala?
da li je išta rečeno na zadnjoj skupštini o tome? vidim da se za sada gura i bez toga?!
a rješavaju se i ‘sokića’ :))) samo žesta!

Koliko prihoda od “sokica” se odrice Badel? Jel se to napusta bez naknade, prodaje licenci? S cim Badel misli nadomiriti te prihode? Ova godina pokazuje pozitivno poslovanje ali samo tako se odreci Pepsi i ostalih mi je dosta cudno. Nadajmo se da uprava zna sto radi, zivi bili pa vidjeli!

Šef Badela 1862 nam je objasnio zašto prestaju proizvoditi sokove i Pepsi.
Bezalkoholni segment poslovanja Badela u gubicima je već godinama i pritišće osnovno poslovanje ..
Vaš link …

Badel više neće proizvoditi bezalkoholna pića

Nakon niza godina u kojima su se gomilali gubici i donosile krive poslovne odluke, Badel posljednjih dvije godine stao na noge

Kao što je i najavljeno u planu restrukturiranja krajem 2013. godine u sklopu predstečajne nagodbe, Badel je odustao od proizvodnje bezalkoholnih pića među kojima su Nara i pića pod brendom Voćko, te PepsiCo asortiman za koji ima licenciju. Kako objašnjava predsjednik uprave Badela Ivo Markotić, konačnu su odluku donijeli nakon detaljne analize.

Naime, taj segment proizvodnje nosio je godišnje trošak od 20 milijuna kuna, što je oko 40.000 kuna po zaposlenom. Uzeli su u obzir da je i potrošnja gaziranih pića u padu, primjerice u SAD-u oko 20 posto. Što se tiče zaposlenika u BAP-u, najveći dio njih od ukupno 49 ostat će u pogonu na Žitnjaku, a manji dio ići će u program zbrinjavanja. Badel trenutačno dobro posluje i bez ulagača, no kako bi se završila predstečajna nagodba, mora ući novi ulagač. – Na tome radimo, jer tvrtka ne smije završiti u stečaju – kaže predstojnik DUUDI-ja Mladen Pejnović.

Interes za ulaganje još uvijek ima FGS Nexus.

Nakon niza godina u kojima su se gomilali gubici i donosile krive poslovne odluke, Badel posljednjih dvije godine stao na noge. Pa je čak u devet mjeseci imao neto dobit od 20,9 milijuna kuna.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/badel-1862-postigao-dogovor-s-radenskom-o-daljnjoj-suradnji/

Tvrtka Badel 1862 postigla je dogovor s Radenskom o daljnjoj suradnji na hrvatskom tržištu, vezano uz distribuciju Pepsija i Badelovih tradicionalnih brendova Nara, Inka i Voćko, izvijestili su u ponedjeljak iz Badela.
Naime, Badel 1862 je krajem studenoga objavio da izlazi iz poslovanja u kategoriji bezalkoholnih pića te sa zadnjim danom ove godine zatvara pogon na lokaciji Borongajska cesta u Zagrebu, a u prvoj polovici prosinca slovenska je Radenska objavila da će ubuduće puniti bezalkoholna pića PepsiCo za hrvatsko tržište.

“Nakon što je donio odluku o zatvaranju pogona za proizvodnju bezalkoholnih pića, Badel 1862 je počeo intenzivno surađivati s novim ovlaštenim ekskluzivnim puniteljem i distributerom asortimana PepsiCo za Hrvatsku, slovenskom Radenskom”, navodi se u današnjem priopćenju Badela.

Ističu pritom kako će se redovna opskrba tržišta cjelokupnog asortimana PepsiCo, kao i asortimana sa zaliha brendova bezalkoholnih pića Voćko, Nara i Inka u PET i staklenoj ambalaži, nastavit i dalje putem Badelove distribucijske mreže.

Nakon 1. ožujka 2016. Badel će biti ekskluzivni distributer za HoReCa (hotel/restoran/cafe) kanal, navodi se u priopćenju Badela.

Najavljuju i da će Radenska nakon 1. ožujka iduće godine obavijestiti javnost o daljnjem modelu distribucije velikih pakiranja.

Nakon što je Badel 1862 objavio da izlazi iz poslovanja u kategoriji bezalkoholnih pića, američki proizvođač bezalkoholnih pića PepsiCo potvrdio je da će proizvodnju u Hrvatskoj povjeriti novom partneru, a slovenska je Radenska početkom prosinca objavila da postaje franšizni partner tvrtke PepsiCo za Hrvatsku, gdje preuzima punjenje proizvoda Pepsi, Mirinda in 7UP te njihovu distribuciju.

Radenska je od ove godine u vlasništvu češke skupine Kofola, koja je u tu akviziciju uložila oko 70 milijuna eura.

da ali ima dug /kapital odnos 6.029,74%, znači li to da su dužni 60 puta k.oliko im kapital, podatak je sa “Mojih dionica”


da ali ima dug /kapital odnos 6.029,74%, znači li to da su dužni 60 puta k.oliko im kapital, podatak je sa "Mojih dionica"

može li mi nteko odgovoriti na ovo, zahvaljujem unaprijed



da ali ima dug /kapital odnos 6.029,74%, znači li to da su dužni 60 puta k.oliko im kapital, podatak je sa "Mojih dionica"

može li mi nteko odgovoriti na ovo, zahvaljujem unaprijed
[/quote]
To je stari podatak. Za 2013. g. I da. Tada je to značilo to što govorite. To je zato jer je gubitcima kapital toliko pao da je došao na jako male vrijednost, a dug je jako veliki. I onda kad se djeli veliki broj sa malim dode do takve vrijednosti. Za ovu godinu nema podatka. Zato jer je kapital postao negativan. Ne samo da ga nema nego je još u minusu.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Badel 1862 Radenskoj prodao bezalkoholne brendove Naru, Inku i Voćko

Haenesovci su badel poharali kao zohari. Bit ce ovdje svasta sad kad maknu upravu.koliki tupan moras biti da ne mozes pepsi distribuirati.i sad rasprodaju a znaju da ih se micu za par dana.

šta se tu sad zagužvalo? kakvi su ovo astronomski prometi?

who dares, wins

New Report

Close