BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet naletilići, ha, ha!

Bježiš i kupuješ [emo_smijeh]


Stigao je i tjedan prije objave…je li ovo "D" tjedan? [emo_smijeh]

Pa nisam baš mislio da je ovo DAN D, a mi na krivoj strani. [emo_ooooo]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Pravne zavrzlame, ne bu išlo ispod stola![emo_namigusa]

Neovisno o donošenju poništenju Javnog poziva, Upra
va Društva intenzivno nastavlja s
aktivnostima za okončanje postupka predstečajne nag
odbe i postizanje kapitalne
adekvatnost, kao bitnih uvjeta za osiguranje dugoro
čne opstojnost Društva.



Stigao je i tjedan prije objave…je li ovo "D" tjedan? [emo_smijeh]

Pa nisam baš mislio da je ovo DAN D, a mi na krivoj strani. [emo_ooooo]
[/quote]
Kako tko, mislim da ima puno onih koji nisu na krivoj strani i koriste ovakve vijesti za mali dokup! Sutra budemo vidjeli do kuda je ask spreman prosipati.

Ma ovo je neozbiljno

Ma ovo je neozbiljno

Unatrag dva tjedna svi bruje o nepotrebnoj i netransparentnoj privatizaciji CO.

Čitajući JAVNI POZIV za prikupljanje ponuda za strateško povezivanje i dokapitalizaciju društva BADEL 1862 d.d. isto tako su postavljeni najmanje “čudni uvijeti”, gdje se ne zna tko koliko i zašto … Dakle jedino što je naznačeno je da “Ponuditelj ima obvezu osigurati ulaganja u temeljni kapital Društva uplatom u novcu u minimalnom iznosu od 150.000.000,00kn”
Dalje su kriteriji za odabir najboljeg ponuđača i to:
1.Iznos dokapitalizacije
2.Način dokapitalizacije (ulaganje u novcu, stvarima ili pravima)
3.Model provedbe operativnog i financijskog restrukturiranja uz poslovni plan za 5godina (način rješavanja tražbina, adekvatnosti kapitala i trajne likvidnosti uključujući i rizike provedbe plana restrukturiranja)
4.Investicijski plan (npr. izgradnja nove tvornice, rekonstrukcija postojećih kapaciteta…)
Dakle najbolji ponuđač prolazi, ali što točno ona dobiva meni iz ovog poziva nije jasno.


…Uprava Društva intenzivno nastavlja s aktivnostima za okončanje postupka predstečajne nagodbe i postizanje kapitalne adekvatnost

a kako će to izvesti kad su poništili natječaj za dokap društva kojim je u firmu trebalo ući 150 mil.kuna keša?!? sad jedino mogu dugove pretvoriti u udjele pa da umjesto svježeg keša naštampaju hrpetinu novih dionica koje će vjerovnici opet rasprodavati po bidu?! vidjeli smo što se u takvim situacijama dogodilo sa OPTE, DLKV itd.!

Ignore: KressoM, delux



…Uprava Društva intenzivno nastavlja s aktivnostima za okončanje postupka predstečajne nagodbe i postizanje kapitalne adekvatnost

a kako će to izvesti kad su poništili natječaj za dokap društva kojim je u firmu trebalo ući 150 mil.kuna keša?!? sad jedino mogu dugove pretvoriti u udjele pa da umjesto svježeg keša naštampaju hrpetinu novih dionica koje će vjerovnici opet rasprodavati po bidu?! vidjeli smo što se u takvim situacijama dogodilo sa OPTE, DLKV itd.!
Ne daj bože takav rasplet, baš sam negdje ovih dana pročitao zašto samo ne bi “natiskali” novčanice i evo ga sve je riješeno. Ovdje treba kvalitetnije sastaviti javni poziv za dokap. Koliko udjela se max. prodaje uz koju početnu cijenu, koliki je min. iznos dokapa u novcu itd. itd…


Pravne zavrzlame, ne bu išlo ispod stola![emo_namigusa]

Samo se vi tješite. Tako je isto bilo i na HMST, HIMR, JDPL, IMZV, KSST…
Nema tu kruha dok su ovi koji jesu na vlasti. To nije sposobno prodati vodu žednima u pustinji. Tzv. pravne zavrzlame su, u biti, rezultat nerazumijevanja tržišta, neprilagodba suvremenoj ekonomiji, manjak znanja, lijenost i prepotentnost. To je ukratko opis ove vlasti. Svaki atribut dokazali su kroz DUUDI i CERP.

New Report

Close