BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kamo cemo danas…gore ili dolje[smiley11]

Cuore Sportivo

A kad si ti zadnji put na BD62 isao dolje?[smiley1]
Osim nakon litre stock-a[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Isao sam i nakon pola litre. Nisam bio kapacitet [smiley2]

Cuore Sportivo

Ozbiljna prodaja na 650…
Ima li zainteresiranih*

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Danas počinjemo nešto niže, dokupljujem……….

marcello

Imas za dokup na 650[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Badelu prva uplata od prodaje zemljišta stiže do 1. travnja

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

Badelu prva uplata od prodaje zemljišta stiže do 1. travnja
R.P.
web@business.hr

(objavljeno 6.3.07 21:34)

Dionica Badel 1862. d.d. je u utorak na Zagrebačkoj burzi uz značajan promet od 1,6 mln kuna, zabilježila i porast od čak 6,32 posto zaustavivši se na 690 kuna. Prema tvrdnjama analitičara rast cijene od čak 53 posto od početka godine temeljen je na uspješnim akvizicijama te prodaji zemljišta na Žitnjaku i gradnji novog pogona u Svetom Ivanu Zelini. No, predsjednik Uprave Badela ima drukčije razmišljanje u pogledu nevjerojatnog rasta cijene.

“Mislim da je ovakav rast nerealan i da nema konkretnu podlugu u poslovnim rezultatima iza sebe”, kaže Perković. Prema njegovim riječima ništa se konkretno nije dogodilo niti Badel sprema neku novu akviziciju koja bi podržavala daljnji rast cijene. “Teško da će cijena dionice i dalje rasti, to nije realno očekivati”, tvrdi predsjednik Uprave Badela 1862.

Perković se slaže sa zaključkom analitičara da dionice u većoj mjeri kupuju institucionalni investitori, iako smatra da u posljednje vrijeme “isti ljudi koji su ranije kupili sada prodaju i obratno”. Perkoviću je posebno zanimljivo što je Uprava prije dvije i pol godine, kako kaže, ‘bičevala’ radnike i investitore da kupe dionice, no tada nije bilo zainteresiranih pa je veliki paket trezorskih dionica, kojeg se Badel po zakonu morao riješiti, kupila Uprava.

“Kupili smo i više nego što smo htjeli”, prisjeća se Perković.

Ono što će investitorima biti svakako zanimljivo čuti jest da će Badel do 1.travnja dobiti prvih 15 posto, što iznosi oko 4,5 milijuna eura, od ugovorene cijene zemljišta na Žitnjaku, iako kupoprodajni Ugovor još nije potpisan. Nisu naime, izvršene sve formalno-pravne predradnje, jer na zemljištu površine 55 tisuća četvornih metara nad oko 13 tisuća Badel dosad nije imao čistu vlasničku dokumentaciju. “Nakon što odvjetnici utanače sve detalje ostatak novca dolazit će sukcesivno”, drži Perković.

Zanimljivo je da je Ante Preković poklonik najavljenog oporezivanje kapitalne dobiti odnosno zarade od prodaje dionica. “Mene kao dioničara ne zanima špekulativna trgovina već vlasništvo i dividenda, a onaj tko bi htio 100 puta kupiti i prodati neka onda plati i porez”, objašnjava direktor Perković. Ipak, smatra da onoga tko kupi ili proda samo jednom ne bi trebalo oporezovati.

Cijena još može rasti?

Dionica Badel 1862 dosegla je 690 kuna što je otprilike 1,7 puta više od knjigovodstvene vrijednosti po dionici(book), što je ispod prosjeka izuzetno visokih omjera na domaćem tržištu, a rezultati za prošli godinu tek se očekuju. Iako se usporedba nije do kraja korektna, spomenimo samo da se Jamnicom trguje po 3 booka…

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]


Ozbiljna prodaja na 650… Ima li zainteresiranih*

Ima, ima. Jučer me poklopilo na 68x, ali danas to vraćam.[smiley2]

Ako imaš stanje k/p molio bi te da staviš.

Pozdrav

K/P bum imao u 10![smiley11]
P.S. moj nalog je na 750…prvi…nadam se da me nece uhvatiti danas[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ljudi, polako.
Sto se ove sedmice odigralo nije dobro. Dogodio se narod. A narod je uzrok ATLN i HGSP. Nagli skokovi vode samo u duboke padove. Badel nije takva dionica. On ima konstantan rast i tu i tamo kakav mali skok je dobrodosao ali ovo sto se desilo je glupost. Vrijednost Badela ce biti debelo cetveroznamenkasta ali neka rast vrijednosti dionice prati poslovanje, a ne da je dizu stada ovaca. Kad se u Puli otvorila Standa pocetkom devedesetih nisam mogao vjerovati koliko je narod glup (jos sam bio mlad). GOMILA je pokusavala uci, GOMILA se tukla za balone sa natpisom Standa, parkiralo se po svuda, a Standa je bila rupa sa manjim izborom robe od obicne robne kuce u Puli. Narod je i dalje glup i takav ce ostat. Pred nama je ljeto, turisti i veca potronja svih napitaka (Badel pokriva od vode do alkohola), izbori i ukidanje 0,0 promila.
Ako nabiju porez na kapitalnu dobit ne mogu to retroaktivno vec se porez veze za datum koji slijedi. Znaci npr. oporezovat ce se dobit od svih dionica koje se prodaju a kupljene su nakon 01.03.08. Badel je sigurna luka za dugorocnu zaradu.

Prljavo se igra, prljavo.
Prljavi pokusaji rusenja cijene za dokup.
Cak mi je drago da se to dogadja jer se vidi da ekipa zna vrijednost Badela i ne prodaje.
To je dionica koja je i u nedavnoj korekciji rasla i to debelo.
A ovi koji je pokusavaju srusit ce nastavit lupat o zid.
Poleti Badele, poleti!
Tamo gore, u visine!

Pozdrav!

New Report

Close