BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stvara se bez veze panika. I neobavezujuća ponuda može postati obavezujuća samo što otvara potencijalnom kupcu eventualnu mogućnost smanjenja uvjeta koji se traže u obvezujućoj ponudi. Tko kaže da netko od ove dvojice neće ponuditi svoje uvjete, pa će AUDIO to morati prihvatiti u nedostatku boljeg!?

– Ako u Vladi očekuju da će vratiti novac uložen u Badel ili zaraditi, bojim se da bi se mogli razočarati. Glavni interes države trebala bi biti budućnost tvrtke, odnosno onaj ponuđač koji ulaganjima i upravljanjem može osigurati da tvrtka uredno posluje, plaća poreze i zapošljava. Mi imamo kapitala, imamo veliko iskustvo poslovanja u sektoru i možemo Badelu otvoriti nova tržišta, posebno SAD-a, gdje Badel i neke druge tvrtke vidimo kao uspješne nišne proizvođače. Budu li to kriteriji, mislim da će naša ponuda biti konkurentna – poručuje Berkowitz.
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-hrvatskoj-me-nije-bilo-godinu-dana-a-sada-zelim-kupiti-badel-clanak-504764

Podravka lijepo raste,a kako i neće kad im se sve naštimava.

mirovanje 2mj,pa ulazak Podravke u Badel na velika vrata.Ovo se znalo već u 11.mj 2012.Odlaskom Čačića,jasno je da Linić drži sve u svojim rukama tj.drži Badel koji treba da napravi savršen koktel za Podravku.
Budite strpljivi moji forumaši i ako možete nadokupite, a ne prodajite, jer ono što danas ili sutra prodate, pametniji kupuju


……………………………….
Budite strpljivi moji forumaši i ako možete nadokupite, a ne prodajite, jer ono što danas ili sutra prodate, pametniji kupuju

ne bi hvala.

i ovaj izraz sućuti od kolege Skylab-a na prethodnoj stranici mi je dovoljan, iako sam izašao na puno većoj cijeni od današnje.

po n-ti put se pokazalo i dokazalo, s ovom državom se ne može poslovati.

na ZSE treba pratiti jake igrače koji imaju cash-a i posluju u plusu, tu se ne može fulati. kod takvih, potencijalni prisnosi su eventualno manji, ali nesrazmjerno manji u usporedbi sa potencijalnim gubicima kod firmi u većinskom državnom vlasništvu. tu nikad ne znaš što čeka iza ugla….

Za primjer, recimo da je sve riješeno i naravno dogovoreno na političkoj razini (bez koje ne možeš ništa u Republici Pereciji, osim ako si pun ko brod onda ti stvaraš uvjete.)
i recimo da PODR ulazi u BD62, btw. PODR PRDD je zadnjih xy godina firma sa managmentom na razini Komunalca Donji Lapac(uz dužno poštovanje i ispriku Lapčanima za usporedbo), zašto bi država platila više od 1HRK za nešto što je državno?
A novaca nema, zadužuje se RH kod “bjelosvjetkih kurbi” i istoremeno “svađa” sa “domaćim” bankama, kupit će oni to za 1HRK i pokazati zlim bankama i ostalim investitorima koji hoće sisati…a bili su super dok su donosili “jeftin” novac….

priče koje se trguju na ZSE tipa BD62, DIOKI i njima slične gdje država ima glavnu riječ su samo stepenica više od Hrvatske Lutrije i njihovih tzv. “školjki”(op.a. to je automat gdje treba pogoditi pravi redoslijed morskih školjki i koji programirano daje 20% manje od uloženog, gubitak zagarantiran). Iako npr. PTKM još uvijek imam na “ciljniku” 🙂 Ne treba biti isključiv.

U svakom slučaju, bez neke ironije, ali stvarno, sretno dioničarima, želim im 100HRK/share, sanjao sam o tome, vlažno, dok sam ulazio u BD62, nekada davno prije kada se današnja cijena činila bagatelnom.

Ko voli nek izvoli.

LP

Lider, 7. ožujka 2013. 13:46

U Umagu je ovog vikenda završena 5. VIP manifestacija ‘Putevima vina’ koja okuplja 35 najboljih vinara Hrvatske.

Prema ocjeni žirija vina Badela 1862 Sauvignon Daruvar 2011 i Korlat Syrah 2009 osvojila su u svojoj kategoriji (bijela vina do 7 eura, odnosno crvena vina do 10 eura) titulu najboljih hrvatskih vina.
– To su vina s kojima smo već prisutni na inozemnim tržištima. Sauvignon Daruvar je već nekoliko godina na tržištima zapadne Europe, ali i u Kini, kao i Korlat Syrah, koji je u Kini postao vrlo obljubljen. Drago mi je da su ta vina prepoznata i na ovom ocjenjivanju, jer su to vina koja su do sada višestruko nagrađivana na svjetskim ocjenjivanjima, a to su vina koja imaju potencijal i količinama proizvodnje – rekao je Dubravko Ćuk, enolog, direktor vinarstva i vinogradarstva Badela 1862, koji je prisustvovao manifestaciji u Umagu.

Jeli ovime Postupak pokrenut ili…?

Regionalni centar: Zagreb
Klasa: UP – I/110/07/13-01/3325 Zagreb, 07.03.2013.Ur. br: 04-06-13-3325-12
Nagodbeno vijeće: HR03
Zagreb, Ozaljska 10
Nagodbeno vijeće HR03 u sastavu Tamara Jalšić predsjednica vijeća te Slaviša Penava i Teofil Čuljak
kao članovi vijeća, na temelju članka 86. st. 5. Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj
nagodbi („Narodne novine“, broj 108/12, 144/12, u daljnjem tekstu Zakon) odlučujući o troškovima
postupka predstečajne nagodbe nad dužnikom BADEL 1862 d.d. OIB:36749512860, Vlaška 116,
Zagreb, dana 07.03.2013 donosi sljedeće:
RJEŠENJE
I. Utvrđuju se administrativni troškovi pokretanja i vođenja postupka u iznosu od 5.890,00 kn.
II. Utvrđuju se nagrade i naknada za rad povjerenika predstečajne nagodbe u iznosu od 6.000,00 kn.
III. Nalaže se dužniku BADEL 1862 d.d. OIB:36749512860, Vlaška 116, Zagreb, da u roku osam dana
od dana primitka ovog rješenja izvrši plaćanje troška iz točke I i II
– za iznos iz točke I. na račun HR3123900011500050381, model HR05, poziv na broj:
7524005-36749512860
-za iznos iz točke II. na račun povjerenika Zdravka Kuzmića, Zagreb, Horvatovac 13, OIB:
42435648261, broj: 3213015728 kod Zagrebačke banke.
IV. Ukoliko dužnik u roku iz točke III. ne izvrši plaćanje ovo rješenje smatrat će se osnovom za
plaćanje temeljem koje se može tražiti prisilna naplata.
V. Žalba ne odgađa izvršenje rješenja.
Obrazloženje:
Dužnik BADEL 1862 d.d. OIB:36749512860, Vlaška 116, Zagreb, podnio je dana 21.02.2013. prijedlog
za otvaranje postupka predstečajne nagodbe. Nagodbeno vijeće je donijelo rješenje o privremenoj
mjeri Klasa: UP – I/110/07/13-01/3325, Ur. br: 04-06-13-3325-8 i zaključkom Klasa: UP – I/110/07/13-
01/3325, Ur. br: 04-06-13-3325-7 imenovalo povjerenika predstečajne nagodbe.
Točka IV. ovog rješenja temelji se na čl.3. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima
(„Narodne novine“, broj 91/10 i 112/12).
Slijedom navedenog, a temeljem čl. 86. Zakona i čl.2. i čl.4. Pravilnika o troškovima postupka
predstečajne nagodbe („Narodne novine“, broj 05/13) riješeno je kao u izreci.
Žalba ne odgađa izvršenje rješenja sukladno odredbi čl.30. st.7. Zakona.
Uputa o pravnom lijeku:
Protiv ovog rješenja može se podnijeti žalba. Rok za žalbu je osam dana od dana dostave rješenja
odnosno protekom osmog dana od dana objave na web stranicama Financijske agencije. Žalba se
podnosi prvostupanjskom tijelu koje je donijelo rješenje. O žalbi odlučuje Ministarstvo financija,
Samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak.
Predsjednica Nagodbenog vijeća:
Tamara Jalšić
http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/3393

ako ne uspije predstečajna, ode nam BD62 u stečaj….

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

Izgleda da su Golubovi odleprsali na vrijeme iz Badela. Nema ih vec neko vrijeme na ovoj temi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

U predstečajnoj nagodbi dokapitalizacija je neminovna.
Po kojoi cijeni:
može po 10,niže mislim da neće
može i po 100,nominala i više nebi smjelo.
Zašto ovoliki raspon.Zato jer je većinski vlasnik država,a oni stvarno mogu sve.
Banke su glavni vjerovnici sa3xx mil kn potraživanja.
Ali i dobavljaći sa 15X mil kn kratkoročnih potraživanja su veliki vjerovnici.
Ako država proda svoj paket za 1 kn tada dokapitalizacija može i po 100 jer
novi vlasnik ima većinski paket/62,8%/i sa dokapitalizacijom probija 75% bez
obveze preuzimanja i prosjek ulaza mu može jako nizak.
Ili u predstećajnoj nagodbi upuca recimo 200 mil kn po 10 kn i eto ti đavla
sa 20 mil dionica.
Ovaj Linić je nepredvidljiv,ali moramo biti svjesni da on nas aktivne trgovce
na tržištu kapitala smatra za kapitalističke špekulante,koji hoće kruha bez motike.U svemu ovome samo bi novi vlasnik mogao profitirati,a svi ostali
su veliki pušioničari.I banke i dobavljaći ,i država koja je ušla sa 200 mil kn,a naravno i mali dioničari.

U BADELu samo krv,znoj i suze,jer sa ovom vlašću ne treba očekivati da bi mali dioničari mogli nešto zaraditi.
Tko sa đavlom/državom/tikve sadi o glavu mu se razvijaju.Volio bih da ova priča ima happyend-om.


U BADELu samo krv,znoj i suze,jer sa ovom vlašću ne treba očekivati da bi mali dioničari mogli nešto zaraditi.
Tko sa đavlom/državom/tikve sadi o glavu mu se razvijaju.

Slažem se…po meni bi nakon svih ovih loših vijesti cijena treba biti ispod 30 kn, ali “mali ulagači stručnjaci” plaćaju čak 34 kn?!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Vidim neki su ovdje umislili da su neki igraci na trzistu kapitala pa pisu koliko bi sta trebalo vrijediti po njihovoj procijeni?!??????[emo_zacudjen][emo_zacudjen]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

@ajkulazg
Je li ovo tvoj nalog na prodaji na 33,34 kn sa preko 2000 komada??[emo_vrtimise]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close