BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uskoro blokadica

Znači i jučer je bio dobar iskrcaj, al tko kupuje danas?

Ovo je strašno. Izrazi simpatije i sažaljenja svim dioničarima Badela.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

mislim da će se cijena kroz koji dan stabilizirati oko 20 kn

Stvara se bez veze panika. I neobavezujuća ponuda može postati obavezujuća samo što otvara potencijalnom kupcu eventualnu mogućnost smanjenja uvjeta koji se traže u obvezujućoj ponudi. Tko kaže da netko od ove dvojice neće ponuditi svoje uvjete, pa će AUDIO to morati prihvatiti u nedostatku boljeg!?


Stvara se bez veze panika. I neobavezujuća ponuda može postati obavezujuća samo što otvara potencijalnom kupcu eventualnu mogućnost smanjenja uvjeta koji se traže u obvezujućoj ponudi. Tko kaže da netko od ove dvojice neće ponuditi svoje uvjete, pa će AUDIO to morati prihvatiti u nedostatku boljeg!?

Držva ne smije prodavati imovinu na tako netransparentan način, od tih neobvezujućih pisama namjere nema ništa

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


mišljenja sam da Badel ide u pravcu Podravke,odnosno u pravcu interesa ministra financija

“Ipak, kako doznajemo, u Koprivnici su zainteresirani za Badel 1862, ali ne i da ga plate – više od kune. Razlog je 380 milijuna kuna Badelova duga. Podravci je Badel 1862 zanimljiv samo u segmentu jakih alkoholnih pića na čemu ta tvrtka najviše zarađuje zbog velikih marži. Navodno nije isključeno ni da se zbog toga Badel 1862 “raskomada”. Priča o prodaji Badela 1862 za jednu kunu je problematična zato što je država krajem prošle godine na ime duga za poreze i trošarine većeg od 200 milijuna kuna preuzela 67 posto Badela 1862. Od tog iznosa samo se 70 milijuna kuna odnosi na kamate koje je država obračunavala Badelu 1862 u razdoblju otkako je tvrtka predala zahtjev da se privatizira prema tzv. modelu C do samog okončanja tog procesa.”

AUDIO odugovlači s Badelom 1862, namještaju ga Podravci?

Ovo je nažalost gotovo. Još jedan od bisera privatizacije. Uz toliko zainteresiranih natječaj se očito namještao da Podravka kupi dio za kunu.
Tragedija hrvatskog privatizacijskog modela se nastavlja. Sve za kunu. Pa zar mislite da bi 11 tvrtki koje su bile zainteresirane radile dubinsko snimanje potpisivae Ugovore o zajedničkom nastupu itd pregovarale s državom odustalo da bi naravno opet došla podravka i u stilu drugih privatizacija PONUDILA 1 KUNU.
I sam sam bio dioničar badela srećom izišao na 50 kuna misleći kako sam prerano izišao uz sve zainteresirane. I slučajno ispalo da je dobro. Sveukupno gledajući još jedna sramota za RH.

E pa Đuro ima tešku ruku.

@Miro
Nemojmo prerano sudit.Pustimo sposobne da do kraja odrade posao koji su zapoceli.Ipak su ovdje ministri prvog esalona sposobni ministar Linic,uvazeni ministar Grcic pa CEO Podravke covjek koji ekonomiju i korporacijsko upravljanje razumije do najsitnijih detalja gospodin Mrsic. Jos ima nade i snage barem za jedan labudji pjev.Ne znam jesi li gledao seriju ptice umiru pjevajuci.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Nemam ništa protiv Podravke uz uvjet da izjednače vrijednost dionica Podravka – Badel u omjeru 1 : 1. Ako im država pokloni dug i otpiše kamate….to su sve ionako naši novci!

marcello

Pa tko kupuje silne komade???npr do 33kn samo 396kom….[emo_zacudjen][emo_zacudjen]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

to vam je proinvest koji kmeri promoviraju po splitu i dolaze sa 5 limuzina.
imate danas članak u globusu i jutarnjem kako se štedi u državnoj upravi,esplanada,limuzine.300 ipada itd.

badel je krenu odmah krivo kod prve debt-equity zamjene i nije bilo realno očekivati da će netko za badel dati 200 m kn u trenutnom stanju.

trebali su ostaviti 51 posto državni,49 % pustitit mirovincima i ulagačima ,par godina dok se ne posloži i kapitalno oporavi i inda ga ići prodavati.

pa badel i danas ima 30 posto tržišta u vinima i preko 50% u žestokom.na to se koncentrirati i za 5 godina se izvuče.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close