BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova situacija je indikativna – da postoji koja valjana ponuda vjerojatno bi to netko već načuo i poskidao dionice bar do 47-50 kn. Kako se to ne događa, ili je postignuta 100%-tna tajnost podataka (u što ne vjerujem ili (vjerojatnije) nema niti jedne valjane ponude pa cijena polako pada jer ulagači nerado prodaju dok ne dođe službena vijest.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Osim toga, nije pokrenuta predstećajna nagodba, nego su iz Badela poslali prijedlog za predstećajnu nagodbu. Procijenite sami, cijenjeni kolega, da li je to isto…

a znaš li koje su posljedice ako ne uspije predstečajna nagodba??????

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

badel ima akumulirani gubitak veci od kapitala, oko 300 mil su te brojke. stecaj bi znacio 90 gubitak svih vjerovnika jer nekretnine u ovim vremenima malo vrijede (ako nisu na moru). ako vjerovnici u predstecajnoj pristanu reprogramirati dug i uci u tvrtku kao vlasnici, morat ce cekati , ali badel ima proizvod i trziste, pa moze imati i buducnost. ista stvcr vrijedi i za potencijalnog kupca – ako ima novaca i puca na duge staze, badel moze vrlo brzo poceti poslovati pozitivno i poceti otplacivati dugove.
magma nema so ponuditi svojim vjerovnicima, baderl i dioki nasuprot imaju ljude i trehnologiju za proizvoditi trazene proizvode. tko ima novaca i hrabrosti, moze ocerupanu i promrzlu koku ponovno utoviti i ispravno nasaditi da opet nese jaja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Račun privremeno deblokiran, čeka se plan financijskog i operativnog restrukturiranja:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/3393


Račun privremeno deblokiran, čeka se plan financijskog i operativnog restrukturiranja:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/3393

Hm, to onda znači da je i formalno pokrenut postupak predstečajne nagodbe, a što onda implicira da je natječaj neslavno propao??

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Račun privremeno deblokiran, čeka se plan financijskog i operativnog restrukturiranja:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/3393

Hm, to onda znači da je i formalno pokrenut postupak predstečajne nagodbe, a što onda implicira da je natječaj neslavno propao??
[/quote]

Jednom kad predaš prijedlog za pokretanje ps nagodbe, taj postupak jednostavno mora započeti. Znači li to da se odustalo od privatizacije, nemam pojma. Formalno očito nije. Plan financijskog i operativnog restrukturiranja još uvijek nije objavljen, a to su ključni dokumenti. Moguće je da se u postupku ps nagodbe navede ulazak zainteresiranog strateškog partnera, pa da se na taj način zaobiđe javni natječaj za privatizaciju. Moguće je i da se zbog ps nagodbe poništi privatizacija, pa se BD62 proda kasnije, nakon što se očisti bilanca. Sve je kod nas moguće.

predstecajna nije nuzno losa stvar. dapace, zbog tvrdo propisanih rokova ona mora biti odradena u razumnom vremenu, nekoliko mjeseci do pola godine. sjetimo se samo koliko je mrcvarenje trajalo do ulaska u grupu c. ne izlazim sada jer sam ulazio na preko 100, dakle ili pukovnik ili pokojnik. ako preopadne i natjecaj i predstecajna, mi gubimo novac, ali ja osobno gubim i nadu – kakav to kriminal, nerad, nebriga i sve ostalo mora biti posrijedi za prelijevati iz supljeg u prazno, uvaliti sebe i tvtku u dug, poslati tvtku u stecaj, radnike na ulicu, a svoj dug kaciti macku o rep jer badel sigurno nerma dovoljno imovine da podmiri i priblizno svoje dugove.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

halooo, sjetimo se Varteksa nakon predstečajne …


halooo, sjetimo se Varteksa nakon predstečajne …

halooo, o čemu ti pričaš?
varteks je i dalje u predstečajnoj (u međuvremenu je, možda baš zbog predstečajne, izgubio ugovor s levisom) tj. situacija postaje sve gora.
dakle, čega da se to sjetimo?


Račun privremeno deblokiran, čeka se plan financijskog i operativnog restrukturiranja:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet/3393


II. Ukoliko dužnik ne postupi u skladu s toč. I. ovog zaključka, Nagodbeno vijeće će donijeti rješenje o
odbacivanju prijedloga za otvaranje postupka predstečajne nagodbe, sukladno čl. 49. st. 1. toč. 4.
Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi.



halooo, sjetimo se Varteksa nakon predstečajne …

halooo, o čemu ti pričaš?
varteks je i dalje u predstečajnoj (u međuvremenu je, možda baš zbog predstečajne, izgubio ugovor s levisom) tj. situacija postaje sve gora.
dakle, čega da se to sjetimo?
[/quote]

nije gora. varteks ide u predstecajnu i njegova sudbina ce biti razrijesena u roku nekoliko mjeseci. ili spas ili stecaj. to je radikalno ali jedini ispravni put. ja osobno vise volim saznati kroz tri jeseca na cemu sam, nego godinama drzati dionice koje toboze predstavljaju nesto, a ne predstavljaju nista. ako predstecajna ne pomogne varteksu ili badelu, nista im ne moze pomoci, pogotov ne stecaj po starim propisima. zna li uopce itko za ijedan pozitivno rijesen stecaj u hrv povijesti. pevec, svi ce reci, ali pevec nije industrija, pevec je trgovina. ludo je i skroz promaseno misliti da bilo varteks bilo badel mogu biti drukcije spaseni osim predstecajnom (osim ako badel ne bude prodan po cemu je on iznimka medu predstecajusama). imam badel, nemam varteks

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Stvarno nas ovdje je.. zar zaista nitko ne brine o malim investitorima,pa mi smo isto suvlasnici samo u manjem udjelu!!!a sve doznajemo prekasno!!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close