BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@golubv
želiš reći da ukoliko nedaj bože dođe do prodaje/licitacije bilo čije imovine pod hipotekom… banke gube, a obveznik kredita tj. založene imovine ne… ili…?

Trenutno je najbitnije da će biti licitacija, da nem aLoze koji iskrcava a neće još dugo ( objašnjeno je zašto izlazi cijena bi se kretala između 70-80 kuna )
Riječ je o ozbiljnim kupcima, pa neće davati stotine tisuća kuna za due diligence ako ne žele kupiti Badel, ovaj Ugovor s Podravkom govori sve, a gdje je tu Agrokor, Atlatnic i ostale tvrke. PA IMA 11 potencijalnih kupaca, priznat ćete nije malo jelda, a bar će ih 3-4 biti na licitaciji koja započinje od cca 51 kunu. Pa zar mislite da bi radili dd da ne znaju o čemu je riječ, ne bi me iznenadilo da cijene na kraju bude i preko 100 kuna sjetimo se samo Plive, u zadnje vrijeme nikad nije bilo toliko zainteresiranih za jednu trvtku.
Kupovao sam dosta na 40 kuna, kupovat ću još kako se bliži kraj dd.

E pa Đuro ima tešku ruku.

jedina mi je želja da konacno prijeđemo tu “psihološku” barijeru od 50 kn…

Ima li tko iskustva, koliko dugo u prosjeku taje DD, mislim ako netko zna iz iskustva?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Due d. se obično ograniči na 30-45 dana ovisno o kompleksnosti transakcije.ovdje mi se čini da je više u pitanju pravni due.dil jer su sve robne marke i zemljišta u vlasništvu zabe i imaju nekoliko sporova sa dioničarima.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

@blackstone

Hvala…100-tka!![emo_palacg]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Točno je da do kraja mjeseca vjerovatno završava dd a koliko čujem četiri tvrtke rade dd ( odnosno tvrtke koje su angažirali ) a kako je s druge strane RH sad je sasvim sigurno da će biti LICITACIJA sa početnom cijenom od 51 kune a obzirom da su svi ozbiljni realno je očekivati cijenu 80-100 kn.

E pa Đuro ima tešku ruku.

nije realno očekivati ni cijenu od 60 kna a ne od 100…da su svi tak zainteresirani kupovali bi po 40 kn.. an ne po 100 za 2 tjedna:)realnost je nekih 40 kn i da drževa nije nabila ovih 51 ko početnu nebi razgovarali o 5x…
.. do kraja dana smo na 45 max


Točno je da do kraja mjeseca vjerovatno završava dd a koliko čujem četiri tvrtke rade dd ( odnosno tvrtke koje su angažirali ) a kako je s druge strane RH sad je sasvim sigurno da će biti LICITACIJA sa početnom cijenom od 51 kune a obzirom da su svi ozbiljni realno je očekivati cijenu 80-100 kn.

malo smanjiti apetite.
sve se to treba uzeti s rezervom. i tu se očekuje neka čvrsta informacija pa onda neće valjda i cijena izostati.

vidim da si od 2009 na forumu, ja niti mjesec dana, na burzi nešto više od godinu…uglavnom… za to vrijeme primjetio sam da se na burzi “zicer” prodaje sa diskontom od ca 5% , LEDO ti je zadnji primjer za to, a koliko sam pročitao po forumu bilo je toga i prije.
s obzirom na zaduženost, čudi me da ovdje diskont nije i veći 😉
jer jbg, još uvijek se ništa ne zna.

lako moguće da se vidimo tamo.

iako i u PTKM su radili DD pa su zaključili da je to firma sa “velikim strukturnim problemima” i navodno “odgodilo privatizaciju”, iako danas je rasla :ne zna:
možda jer Gazprom zaista ide u diverzifikaciju djelatnosti zbog prošlogodišnjeg pada profita radi pada potražnje za “gorivom”, a PTKM je firma koja pored svega u vlasništvu ima luku s izvrsnim položajem, uskoro u EU…

ode u off topic…

tek sad vidim ovaj INFO od jučer..: “Podravka i Badel 1862 potpisali su ugovor o distribuciji……..” ima link na siteu lijevo.

Znači firmu očigledno ne misle sjebat, a podravka kao nešto kreće, vjerujem da je današnja cijena zagarantirana , još ako se ušlo dovoljno nisko…i eventualni pritisak će se pretrpit.

naravno, još uvijek ostaje politički rizik, btw. jedan od razloga zaštu su kamate 10%+, a povrati/gubitci na burzi veliki.
zasada.

New Report

Close