BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma kakvi humanitarni razlozi.Pa daleko sam ja od karitasa.Ja pokusavam prodat nista za nesto onima koji su htjeli nesto za nista,ako kuzis o cemu pricam. Drzim da je u toj kombinaciji prosjek 51 na 2000 komada bio odlicna stvar.A sad je i zena postala pohlepna pa bi i ona isto prodavala nista(sto u biti ova stecajusa i je) za nesto,ali prvo mora kupit,ali je skrta do bola.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=43843

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Pitam se zašto OVO nije objavljeno istovremeno i na BD62 a ne samo na PODR??[emo_ljut]

Podravka je jedna od najvećih srednjoeuropskih prehrambenih tvrtki čiji se proizvodi prodaju na gotovo svim kontinentima svijeta. Zahvaljujući izuzetno dobroj i razvijenoj distributivnoj mreži koja se proteže od Jadranskog do Sjevernog mora, interesantna je kao partner mnogim kompanijama te ima veliko iskustvo u distribuciji trgovačke robe.

Badel 1862 najveći je i najstariji proizvođač vina i alkoholnih pića u Hrvatskoj. Badel 1862 sinonim je za jaka alkoholna pića u Hrvatskoj i široj regiji gdje u kategoriji jakih alkoholnih pića Badel 1862 tradicionalno drži lidersku poziciju, ali i u izvozu na ostala strana tržišta. Danas Badel 1862 izvozi na više od 25 tržišta u svijetu. Potpisivanjem joint venture ugovora s kineskim partnerom početkom 2012. godine, već u prvoj godini ostvaruje značajne izvozne rezultate na kinesko tržište.
Sinergija između dvije kompanije prvi je korak ka snažnijoj suradnji te mogućnostima proširenja i na druga tržišta.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Mislim da ovaj tjedan sigurno idemo preko 50 jer je Lozo pri kraju a pristisak na prodaju raste iz minute u minutu. 8-11.000 bid/ask iznad 47, 7 naloga preko 1000 komada.
Ačim je potpisan ugovor o distrribuciji u Sloveniji nameće se logično pitanje tj. zna se da je Podravka u igri za kupnju da li je već sve GOTOVO.
Ipak država s jedne i druge strane jamči nešto.

E pa Đuro ima tešku ruku.

samo da se sad opet ne nađe pammetnjakovic i pocne rusiti cijenu!

ne da je gotovo nego je podravka jedini mogući kupac.ostali mogu ponuditi samo 1 kn jer badel nema kapitala a ima relativno pristojnu prodaju koju mogu dosta podići.

nema mi puno sinergije sa podravkom ali ima recimo sa agrokorom.vina i žestoko u kome imaju udjel od 50% market share-a.a još kad bi im konzum otvorio police pa stavio pepsi umjesto cole.

mislim da država traži 200 milijuna koje su prebili debt/equity a to jedino mogu prisiliti podravku kao kvazidržavnu firmu da plati pa će lova ići iz lijevog u desni džep.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

@BLACKSTONE

Ako je tome tako cijena preuzimanja bi mogla biti puno viša od očekivane. Država bi onda imala priliku izvuči lovu iz podravke i to legalno ovaj put[emo_zloban]
Evo moje prognoze ako je podravka kupac – 75kn…..to je zlatna sredina.[emo_kuna]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

daj bože da bude što bolja cijena za male dioničare ali mislim da će pokušati opet izigrati male oko javne ponude.
podravka je i najavila akvizicije a kad imaju badel pred nosom sa novim proizvodnim programom to bi mogli uklopiti u svoj sustav.



@BLACKSTONE

Ako je tome tako cijena preuzimanja bi mogla biti puno viša od očekivane. Država bi onda imala priliku izvuči lovu iz podravke i to legalno ovaj put[emo_zloban]
Evo moje prognoze ako je podravka kupac – 75kn…..to je zlatna sredina.[emo_kuna]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

To bi onda značilo ono što je Mrsić izblebetao pred kratkim kad je rekao da Poravka ima strašne planove i neka dioničari ostave nešto love za taj trenutak. Samo što je po meni pogrešno mislio da će preuzimanje Badela dignuti cijenu Podravke.

Možda sam u krivu ali ja mislim da u takvim prilikama cijena raste onome tko je meta preuzimanja a ne onome tko preuzima. Preuzimaču je to ogroman trošak i tek će vrijeme pokazati koliko mu je to isplativo.

Dobro ste – smo zaključili, država može Badel prodati nekome po 50-55kuna a samo podravki po koliko želi. A nije da Liniću ne treba lova pa makar to značilo novi kredit Podravki[emo_smijesak]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


To bi onda značilo ono što je Mrsić izblebetao pred kratkim kad je rekao da Poravka ima strašne planove i neka dioničari ostave nešto love za taj trenutak. Samo što je po meni pogrešno mislio da će preuzimanje Badela dignuti cijenu Podravke.

Nije Mrsić mislio na to. Mrsić je mislio na ovo:
http://www.limun.hr/main.aspx?id=875131

No koliko čujem ništa od toga. Ošli Ameri neobavljena posla

@Bill Gates

Svejedno, ovaj najnoviji ugovor između Podravke i Badela može značiti samo jedno-Podravka će preuzeti Badel od države. A Ameri ako su spremni uložiti 120 miljuna € onda super, barem Podravka neće trebati dizati kredu za Badel. To što su otišli ne znači da su odustali.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Bitno je da je promet velik i da je Lozo pri kraju izlaska jer bolje da sad iziđe nego da dobije prijevremenu mjeru a onda je moguće i 0 kuna za njega. Sam sporazum Podravke i Badela govori dosta za sebe.
Cijena raste na velikom prometu i ukoliko promet do kraja dana bude recimo između 800.000 i 1.000.000 vrlo lako možemo vidjeti i cijenu iznad 50 kuna.

E pa Đuro ima tešku ruku.

New Report

Close