BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bolju priliku od ove dok se cijena napucava nećete imati za izlaz.. Naime, ne znam je li itko primjetio ali na ZSE stoji da ima 750 000 dionica a zapravo ih ima preko 2 i po miliona, čime je Book Value smanjen na 33 kn ovdje.
Zar doista vjerujete da će se Badel prodati Kinezima za 2 Book-a??
Pa em je kriza, em nije Badel banka da se prodaje po duplom Book-u .. ako tu uopće ima ikakvog kupca realno ..

Kressho


znači kinezi kupuju badel…ajde dobro, baš sam se pitao kad će kupiti nešto kod nas kad već kupuju po cijelom svijetu

p.s. može netko reći po koliko je država zamijenila svoje potraživanje za dionice? to bi mogla biti neka cijena preuzimanja

Država je izdala novih 2 miliona dionica ovdje, ne budite naivni ljudi, BV više nije 100 kn nego 30ak kn .. Nema šanse da netko za Badel pokloni jedan Book u preuzimanju, a niti Kinezi doista kupuju Badel već su samo poslali pismo namjere o strateškog ulaganju .. Preočito je na ekranu da je u tijeku napucavanje cijene, klošari podmeću pod čekić naloge pa miču u zadnji čas nakon što se naivčine nakupe ispred ..

Kressho


znači daj što daš ?
vjerojatno kupac mora preuzeti i sav dug koji je 4 puta veći od kapitala ?

Kupac nema apsolutno nikakvog razloga ponuditi više od Book Value ovdje koji je 30ak kn , jer ako i ima kupca onda očito dovoljno usamljen u svojoj namjeri da preuzme ovu posrnulu kompaniju ..

Ne kapiram ,ekipa koja sad pazari po 55 kn očekuje da će Kinezi pljuniti 300 % BOOK VALUE -a ili ??
[rolleyes]

Kressho

HMST se napucavao sa 55 na 150 kn ali njemu je BOOK 200 kn .. a ovo je počelo sa BOOK -a i sad se napucava prema duplom BOOK-u .. užas, pa valjda ste svjesni da ćete današnjom kupnjom pogubiti svoje novce iznimno brzo i učinkovito ??

.. Kinezi će maximalno dati 40 kn po dionici jer kao što lijepo piše i u natječaju – samo država nudi preko 2 miliona dionica a ima 67,68 % .. Dakle sveukupno ima dobrih 3 miliona dionica, a BOOK VALUE im je oko 110 000 000 kn prema posljednjem izvješću .. Kako očekujete da će Kinezi plaćati svaku kunu koja Badel vrijedi dvije ili tri ???

Kressho

@Plejboj

Kinezi nikada ne idu na javni natječaj, zašto bi ovaj put bilo iznimke ?
Upravo zato i mislim da ja Vlada otvorila javni natječaj jer se s kinezima nije našla dogovor.

A ovo pumpanje cijene, već viđeno [cool]

Fkt ne kužim ove budale koje sad kupuje, kaj oni misle da će Kinezi dat tri put više nego kompanija vrijedi ili ?! ..

Ajmo na izvješće – dakle imamo na stranici http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/BD62-fin2012-1Q-NotREV-N-HR.XLS slijedeće pokazatelje:

Ukupna imovina – 723 000 000 kn , Novac u blagajni jedva pola miliona kn što je dobar pokazatelj posrnulosti i (ne)likvidnosti ove kompanije

Ukupan Dug – 600 000 000 kn

Plus još preneseni gubitak par sto miliona, bolje ne spominjati

Ukupna IMOVINA – DUG = 125 000 000 kn / cca 3 000 000 dionica = 40ak kn

PA TI VIDI [proud]

Kressho

Nemere se to vise lako zaustavit, kolega…..sve dok traju radne akcije….. [lol]

http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-kina-pobjednik-badel-gubitnik-dioki-i-dva-milijunasa-208977.aspx

danas ce to opet dolika … juhuu

Ciparska grupa i kanadski hrvati žele Badel

http://www.poslovni.hr/vijesti/grupa-s-cipra-i-kanadski-hrvati-zele-badel-1862-208986.aspx

marcello

Nije problem u tome tko želi Badel, sigurno ga žele mnogi, kao i mnoge druge tvrtke u vlasništvu države, problem je u tome tko prodaje Badel! Samo da imate na umu! LP

i Plejboj želi badel [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close