BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

interesantno da nije doli lšla jako.?


kakav forum, oni koji su unutra drukaju za gore, oni koji su vani drukaju za dolje… smiješno
Post od kolege parchy sa veterine.
Prodajte drukerima jeftino svoje dionice. [thumbsup]

Gle kolko komaraca se uzjogunilo na naš rast .. Ko vam kriv šta niste popazarili barem 300, 400 kom dok je bilo jeftilen .. pa očito je bilo već pri prošlom rušenju sa 50 na 35 kn da se nešto sprema, samo je trebalo pratiti pad cijene i zabosti na dnu par sto kom .. nije baš ni da su prošle neke količine ..

Anyway, sad kad sam riješio većinu dat ću vam i jedan važan info :

BADEL nije podijeljen na samo 750 000 dionica kako stoji na stranicama ZSE , ne znam zašto drže taj obmanjujući podatak, već na preko 2 miliona dionica, točnije punih 3 300 000 dionica – IZVOR http://www.skdd.hr, prema TOP 10 stanju

Država posjeduje čak 2 123 471 dionicu ,a novinari su debelo pretjerali kad su pisali da bi država inkasirala 250 milja samo za svoj dio, jako teško da će dobiti i pola te cifre za svoj udio, cijela kompanija ne vrijedi toliko ..

Ugl dio škvadre se bolesno preračunao pa su rokali i po 61 kn jučer jer su podijelili tih 250 milja na 750 000 dionica i zabrijali odmah na stotku skočiti .. [lol]

Sad moraju držati likvidnost na ovoj cijeni dok još svi izadjemo a onda će biti slično kao na KABA-i : povratak na 40ak kn .. Jednostavno ,tržište je preplitko, nema se para, i ovakvi drukovi u pravilu traju jedva 3 dana na manje likvidnim dionicama .. Svi se boje da ne ostanu zaključani [proud]

U svakom slučaju imajte na umu ovu priznat ćemo znatnu razliku u broju dionica kojom javnost obmanjuje ZSE i onog koji nam dostavlja kao točan SKDD–

Zar ZAGREBAČKU BURZU nitko nije obavijestio o dokapitalizaciji ili cure tamo toliko vremena provode flertajući na FACEbook-u da nisu stigle još ispraviti taj vrlo važan podatak ??

UžAS ! ..

.. je njihova furka .. fuj, ne volim neradnike .. [thumbsup]

Kressho



nekako mi miriše kako drugi dioničar samo čeka da se bid popuni i izleti van ?

Trenutno na SKDD izbacuju:

Važeći podaci za uredovni dan 19.06.2012 .

Nema podataka!

[tongue] [tongue] [tongue]

Neka zavjera……čak ni podaci na vrhu ove stranice ne prikazuju update.
[/quote]

To možda tebi izbacuje , meni je izbacilo ovo :

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 2.123.471 67,68 Zast. račun
2. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/KAPITALNI FOND D.D. (08269700991) 320.000 10,20 Skrb. račun
3. PBZ D.D. (02535697732) 88.743 2,83 Skrb. račun
4. RUŽDJAK MARIJAN (89125045917) 82.940 2,64 Osnovni račun
5. LOZO BOŽENKO (09240352402) 54.500 1,74 Osnovni račun
6. PERKOVIĆ ANTO (79066456365) 36.244 1,16 Osnovni račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/KD VICTORIA FOND (01914309442) 34.374 1,10 Skrb. račun
8. VRANČIĆ ANTE (69097963206) 18.000 0,57 Osnovni račun
9. KOVAČ IVAN (08986423922) 10.000 0,32 Osnovni račun
10. GRAFPEX D.O.O. (49520640916) 9.000 0,29 Osnovni račun
Ukupno: 88,52

Ma to je ionako nevažno, čim Zimzi i ja istrpamo još ovih 600injak kom šta nam je ostala 43 kn će biti novi vrh, vjerujte mi, jednostavno previše je to dionica, jbt 3 miliona i 300 tisuća , a sve slobodno … U Badelu je uvijek tako bilo – ne zna se ko pije a ko plaća .. Haha, hbg, ipak je to cugerska dionica [lol]

Kressho

U Agenciji za upravljanje državnom imovinom (AUDIO) tek su nam neslužbeno odgovorili da na njihovu adresu nije stiglo pismo Tadee Holding Groupa i da stoga ne mogu komentirati zanimanje te kineske grupacije za Badel.

[lol]

Zamisli da ti dionica skoči na temelju skoro pa ničega sa 35 kn na 60 i ti onda čekaš 100 .. Pa hbt, onda moraš popushiti .. [thumbsup]

DEčki, još jedno pravilo ZSE-a u krizi – kad ti nešto ode skoro pa duplo, ne dvoji ni sekunde, trpaj vaaaaaaaaaaaaaaannn [smiley]

Činjenica je da država za svoj udio ne može dobiti više od 10ak eura po dionici, ni pod razno, a na 60ak pazariti radi iznimno upitnih 20 % je po meni pre, prevelik rizik i granacije pljugice ..

A hbg ,ako je nešto po 60 kn jako skupo,onda se u ovakva vremena neće predugo ni na 50 zadržavati .. kažem ni mi nismo uspjeli sve prodati ali istrpat ćemo uz par H potpora na BIDu ovaj tj i u pon, uto, nemojte poslije klafrati da ste sskureni kad padne na 42 kn nazad .. [cool]

Kressho


interesantno da nije doli lšla jako.?

pa polako, tek je počeo pad…treba vremena dok ovčice shvate da su ih opet ošišali [lol]

A napokon sad ce I do 25 onako u panici plus svjetski pad

Kinezi, Kinezi … kakvim sve se prevarama sluze ljudi da zarade novac na burzi.Iskreno me zanima da li ce netko napokon reagirati na prevare ovog tipa ili ovo sve ide u rok sluzbe i it’s OK.

Kinezi, Kinezi došli i ošli , pa ima li koji ošišani hrvatic…

mozda kinezi i nisu otisli. ovo nekak jako brzo ide u prodaju

Vaš link

Nije bolest sve što boli

Ide privatizacija:

Država prodaje svoj udio u Badelu
Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO) objavila je danas javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica društva Badel 1862 d.d.

PXL Agencija poziva zainteresirane investitore da iskažu svoj interes dostavom pisma namjere za kupnju 2.123.471 dionice društva BADEL 1862 d.d. Zagreb (dalje u tekstu: Društvo), što čini 67,68% temeljnog kapitala. Predmetne dionice su u vlasništvu Republike Hrvatske.

Društvo je upisano u registar Trgovačkog suda u Zagrebu, pod matičnim brojem (MBS): 080000194. Sjedište društva je u Zagrebu, na adresi Vlaška 116.

Rok za podnošenje pisma namjere za iskazivanje interesa: 01. kolovoza 2012. godine.

Danom predaje pisma namjere smatra se dan zaprimanja pisma u Agenciji. Pisma predana izvan navedenog roka nisu valjana i neće se uzimati u razmatranje.

Prilikom iskazivanja interesa potencijalni ponuditelj u pismu namjere dužan je dostaviti kontakt podatke (ime i prezime osobe za kontakt, adresu, broj telefona, broj faxa, e-mail adresu).

Više o svemu možete pročitati ovdje.

PD

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

znači daj što daš ?
vjerojatno kupac mora preuzeti i sav dug koji je 4 puta veći od kapitala ?

znači kinezi kupuju badel…ajde dobro, baš sam se pitao kad će kupiti nešto kod nas kad već kupuju po cijelom svijetu

p.s. može netko reći po koliko je država zamijenila svoje potraživanje za dionice? to bi mogla biti neka cijena preuzimanja

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

New Report

Close