BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali bi zamjerili svi ostali porezni obveznici. A njih je puno više.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

pravo da vam, kazem..kako se ono kaze, cilj opravdava sredstva tako da mislim da udri savjetnici iz adz, drze badel kao asa u rukavu, npr da čobi izadje pred kamere :"znate sto, mislili smo preuzeti badel, ali to nije sve, buduci da je prvi maj ili vam svibanj blizu, oprastamo dug od 200 mil kn, jer badel to smo svi mi, Tvornice radnicima!!, zivio marijan badel, zivjela NOB :-)". A onda ce mu kolege iz stranke, reci: "Petre, ali nije ovo ’89, prešaltaj se, nismo više u socijalizmu, moras promjenti retoriku…", a on ce na to:"Ok, whatever, samo glasajte za nas, bit ce vina, nista se vi ne brinite, niste vi krvi, bile su prevelike trosarine, stitili smo industriju piva, umjesto da radimo za nase vinare". Narod ce zbunjeno gledati, a kad dodje dan odluke, sjetit ce se kako petar oprasta, a to je velika vrlina i narod ce opet glasati (pardon glasovati) za petrovu organizaciju. Eto, nista me vise ne mre iznenaditi u lijepoj nasoj…

Pitanje: zašto bi moja firma plaćala porez ako se drugima oprašta?
Pitanje2: zašto i ja ne bi u mojoj firmi zaposlio 600 ljudi i dijelio plaće, a ne plaćao porez?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


pravo da vam, kazem..kako se ono kaze, cilj opravdava sredstva tako da mislim da udri savjetnici iz adz, drze badel kao asa u rukavu, npr da čobi izadje pred kamere :"znate sto, mislili smo preuzeti badel, ali to nije sve, buduci da je prvi maj ili vam svibanj blizu, oprastamo dug od 200 mil kn, jer badel to smo svi mi, Tvornice radnicima!!, zivio marijan badel, zivjela NOB :-)". A onda ce mu kolege iz stranke, reci: "Petre, ali nije ovo ’89, prešaltaj se, nismo više u socijalizmu, moras promjenti retoriku…", a on ce na to:"Ok, whatever, samo glasajte za nas, bit ce vina, nista se vi ne brinite, niste vi krvi, bile su prevelike trosarine, stitili smo industriju piva, umjesto da radimo za nase vinare". Narod ce zbunjeno gledati, a kad dodje dan odluke, sjetit ce se kako petar oprasta, a to je velika vrlina i narod ce opet glasati (pardon glasovati) za petrovu organizaciju. Eto, nista me vise ne mre iznenaditi u lijepoj nasoj…

CONE,
svaka čast,čini mi se da ti jedini u pravoj mjeri koristiš proizvode tvornice BADEL,a oni ti pomažu
da dođeš do izvanrednih ideja.Šteta je da Zlatek ne zna za šalu(premalo koristi proizvode BADELA).
Moje mišljenje je da država ne treba ništa oprostiti BADELU jer on već danas puno bolje radi nego prije pola godine.Nemojmo zamjeriti barba Zlateku,on ne bi vjerovao ovoj tvrtki niti da nađe na svom zemljištu zlato i naftu,a kamoli ovako.

klodovik

mislim takodjer da badel sada dobro radi, pocevsi od pepsija. ja sam prodao badel, nije mi se dalo cekati. Inace, sjetite se da nije bilo na policama pepsija proslog ljeta, no sirovine su stigle, sve ide ko podmazano…jedino nove dionice i zarada po dionici..hm ne znam koliko je najbolje ulaganje…ali neka su se spasila radna mjesta koliko se moglo..svaka cast…znate sto, izgleda da se moze, kad se malo pameti angazira. Takodjer stalno predlazem da se ukinu politicke stranke, da drzavni zavod za statistiku predlaze po 30 najkompetentnijih kandidata u svakom polju tj ministarstvu, 2 mjeseca zivotopisa na tv..i idemo na izbore..imamo vladu bez stranki…jednimo mjerilo reference..tko si sto si radio itd…mislite li da bi tada Kirin postao ministar, a sanader ili kosor premijeri…da politicari imaju malo vise morala, ukinuli bi granu na kojoj sjede i trazili brualnu borbu na trzistu znanja…vlast treba biti duzost najsposobnijih…a ne karijera ambicioznih…a o naknadama koje dobovaju ti danasnji politicari da ne govorimo…kao lički medvjedi su. No, dobro…nisam na vinu, kava ne biste vjerovali 🙂

Dionica Badela će, vjerujem uskoro, doživjeti "svojih 5 minuta".Mislim da je na ovim razinama to odlično ulaganje

@gordy
Na čemu temeljiš to svoje "vjerovanje"?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Na svemu ovom što se u Badelu dogodilo u zadnjih godinu dana.

nikako da izbace godišnje izvješće,sigurno je jako loše čim ga skrivaju.i još ništa od ulaska države,to traje već od božića.

jeste vidjeli da je i badel bio među ovim tvrtkama koje je su sazivale konferenciju zbog rohatinskog,a s druge strane im vlada pomaže.baš me zanima kako će to jaca protumačiti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

PROFESSIONAL tiskano

Novo vrijeme i novi izazovi za BADEL

Srđan Oreb

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

mislim da kad min. financija provede konverziju duga u dionice,uprava odlazi bez sumnje.

prodaja je lani katastrofalno pala,puno više od tržišta ,plus su izgubili pelješac koji baš neće biti lako nadomjestiti.
ipak je dingač hrvatsko crno vino broj jedan i ne znam kako badel misli sa korlatom to zamjeniti.trebat će puno truda i love za merketing da se taj tržišni dio vrati,a tu je badel sa crnim vinima bio broj 1.
uglavnom loš poslovni potez je raskid sa pelješcom .

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

taj potez nije donio badel, vec peljescani.

New Report

Close