BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stvarno sramotno kako je burza odgovorila na ovako lijepu vijest.

Neuspjeli pokušaj rušenja BADELA, šteta…….

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Nemam namjeru provjeravati točnost izvješća Badela. Uprava odgovara za izvješća koja daje. Zlatek, možeš ih j…..tuuuuužiti. Kaj buš drugo?

Pa iz aviona se vidi – ostavili su pola polja prazno!?!?! Rashodi kamata 0kn, a zaduženi su do bola.
Za 3Q bilo je -35 milijuna kamata. Plus 4Q cca -14miokn = Tu treba biti cca -50milijuna kuna!

Nebum nikaj jer nemam dionice Badela.
Ali oni koji imaju bi trebali nekaj poduzeti.
lopina, gdje si se sakrio? Nisi valjda prodao?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Tak ti je to kad te država uzme pod svoje. Odmah postaneš….firma bez kamata. [rolleyes]

marcello

Možete vi Zlatek pričat šta hoćete,ali Badel se izvukao iz problema i ide nezadrživo naprijed.

klodovik

@klodoviče
što misliš koliki će biti gubitak za 2010.?
A što očekuješ od 2011-e?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=121234

Badel 1862 prošlu je godinu završio s 329 milijuna kuna prihoda, što je pad od 16 posto u odnosu na lani i operativnom dobiti od 1,5 milijuna kuna zahvaljujući smanjenju rashoda od 30 posto. Koliki će biti ukupni neto gubitak za 2010. godinu još se ne zna jer financijski izvještaji nisu finalizirani.

Ukupni dug Badela prema državi, zajedno s kamatama, sada se procjenjuje na oko 200 milijuna kuna i svakog dana raste zbog obračunavanja zateznih kamata iako se tekuće obveze podmiruju.
Također, još nije poznato koliki će biti točno vlasnički udio države nakon provedene dokapitalizacije, no on sigurno neće biti manji od 70 posto.

Rezultat restrukturiranja su smanjeni troškovi uključujući zbrinjavanje 160 otpuštenih zaposlenika što je bio trošak od 15 milijuna kuna u 2010. Karta na koju planiraju zaigrati u Badelu je rast izvoza.

p.s.treba vremena da se stvari poslože, prosječno je potrebno 3-5 godina da bi se tvrtku stabiliziralo i preokrenulo trend poslovanja iz negativnog u pozitivno. Država je pomogla i ulazi u vlasničku strukturu ali po mom mišljenju BD62 je u 2010.godini u brutalnom gubitku a prema najavama u 2011.očekuju operativnu dobit ali neto dobit opet može biti "brutalni neto gubitak". Nemam bd62, objektivan sam, imam iskustva i vidio sam u "teoriji i praksi" koliko je vremena potrebno da bi tvrtku stabilizirali.

Štednja je mudrost trošenja.


@klodoviče
što misliš koliki će biti gubitak za 2010.?
A što očekuješ od 2011-e?

Umjesto odgovora cijenjenom kolegi Zlateku iznijet ću kratki citat iz jučerašnjeg intervjua(Več. list) s predsjednicom uprave Badela Zvjezdanom Blažić:"Predviđa se rast izvoza od 22%,rast prodaje na domaćem tržištu od 38% te dobit prije poreza u iznosu od 20 milijuna kuna(2011.),….."
Ponovit ću još jednom da kad država dokapitalizira Badel,knjigovodstvena vrijednost će još uvijek biti preko 150,00kn,ali je najvažnije što Badel već sad ima sve predispozicije za povećanje proizvodnje i normalno poslovanje.Tko ne vjeruje neka slobodno proda svoje dionice ili ih ne kupuje.
Mogao bih još puno stvari napisat ,ali mi se neda.

klodovik

….
… s predsjednicom uprave Badela Zvjezdanom Blažić:"Predviđa se rast izvoza od 22%,rast prodaje na domaćem tržištu od 38% te dobit prije poreza u iznosu od 20 milijuna kuna(2011.),….."

Govorila je ona dosad svašta. Obistinilo se dosad nije ama-baš-ništa. Pa, eto, oprosti, ali sumnjam da će se i ovo obistiniti!


……ali je najvažnije što Badel već sad ima sve predispozicije za povećanje proizvodnje i normalno poslovanje….

A kad je izgubio te predispozicije?. Pa imao ih je oduvijek, samo ih ne koristi. I tko zna kad će. S ovom upravom – teško.


Tko ne vjeruje neka slobodno proda svoje dionice ili ih ne kupuje.
Mogao bih još puno stvari napisat ,ali mi se neda.

Ne da se više ni meni.
Have a nice weekend

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

nema novosti oko programa c a nisu ni godišnje izvješće još izbacili.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Badelu-1862-pripojeno-drustvo-Eurobev

Stalker, 03.03.2011. u 13:07
Upisom pripajanja u sudski registar Eurobev je prestao formalno postojati, a sva imovina, radnici te prava i obveze pripojenog društva prenesene su na Badel 1862.

Navedenim pripajanjem ispunjen je jedan od uvjeta za provedbu odluke Vlade od 17. prosinca prošle godine o vlasničkom restrukturiranju i financijskoj konsolidaciji Badela 1862 u okviru mjera državne potpore prema Smjernicama za pomoć poduzetnicima u teškoćama u okviru modela C.

Pripajanje Eurobeva Badelu 1862 još je jedan korak u procesu restrukturiranja poslovanja Badela koje je započelo početkom 2010., navodi se u priopćenju.

mozda bi oprost dugova bio pravi potez za adz…to bi pozdravilo mnogo dionicara, mozda dobiju

New Report

Close