BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



[lol] [lol]
kao prvo, ne kaže se "teči" nego teći.mogao bi bar to pravilno naučit.
kao drugo kuri me bolac koliko se moglo zaradit ovdje.ja ti ovdje pričam o firmi, a ne o fluktuacijama dionice.ova firma ima velike strukturalne probleme.u takve papire, ja ti, bratko, ne ulažem.
moglo se i na DKVS uzet sa 10 na 20 i na INGR sa 22 na 27.i mrtva mačka se može odbit.
pa evo di su sad…

ti obećavaš med i mlijeko, a veze nemaš ni ko prodaje ni zašto, kao što si obećavao 200kn ,a ispalo je 100.lupetaš bezvezne drukove o "potencijalnom strateškom partneru koji štopa cijenu", iako, ako je država platila 100kn, apsolutno nikakve veze štopanje po 80 [lol]
uostalom da su htjeli kupit isplatili bi oni državu po 100kn i preuzeli njihova potraživanja.

pošteno bi bilo da si ti ušao tehnički u dionicu i rekao da očekuješ da će se odbit, ali da ćeš s prvom zaradom klisnut van, kao što si već par puta i napravio(kad prodaš onda prestaneš s pisanjem, kad kupiš onda opet iste litanije),ali ti ovdje fundamentalno pričom i kvazi insajdovima zamajvaš ostale, kao što si to kvarno radio i drugdje.kao što sam rekao, pojma nemaš o firmi, a trkeljaš o medu i mlijeku.
usput i gdja. Ljerka Krpina ti je također istovarila preko 500kom i ispala iz TOP10.valjda znaš šta je ona sad tamo i šta je bila?

a ovaj PBZ ti je kupio koji komad, pred kraj godine.naravno puno manje nego je prodao… [lol]
šta misliš zašto je to napravio?[lol]
recimo ja sam prilično siguran da je zadnjih dana 2010, i zadnjih sati baš on kupovao.

nego, daj ti meni fundamentalno objasni kako će teći med i mlijeko ovdje i zašto kupovati ovog gubitaša na 0,8BV, jer realan BV je cca 100kn koliko je i država platila, kad ima toliko firmi koji su na nižem BVPS, a rade sa dobiti?

ili jesi probao izračunat EV/EBITDA ovdje?

gore od ovog su optima, dioki, magma, pokojna (tvoja) đakovština i možda još pokoja firma.
isprike imateljima ako sam koga zaboravio. [thumbsup]

PS-još jednom, niti imam dionicu, niti je planiram imati, niti me zanima..firma me zanima, ali ne iz investitorskih razloga.

Budući da pišemo, onda ste trebali napisati da se piše "teće", premda ste i to promašili. Izgleda da je ispravno "teče". No dobro, nismo na pravopisnom forumu. A rijeka tecijaše, a mi pecijasmo kruh….i pismo badelov orahovac a cijena dionice nam utecijaše prema 100 kn, nadasmo se.
[/quote]

nisam ništa promašio, ipsravno je "teći" , ali i "teče", jer to dvoje nije isto, jedno je infinitiv, a drugo prezent.pa ako ne znate o čemu pričate rađe šutite, jer je šutnja zlato [thumbsup]
o badelu neću dalje trošiti riječi, sve sam rekao, ako imate nove argumente, dajte, pa da vidimo ko je u pravu.
živjeli! [wink]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

eto, isprika. ukljucio sam se kao arbitar, nisam bas temeljito sve gledao. u pravu ste. o badelu se nisam nesto s vama uopce razgovarao.

koliko sada iznosi dug badela 1862 prema proračunu RH? Jos se dogovaraju?

POSLOVNI DNEVNIK tiskano izdanje

Na kušnji partnerstvo Badela i Dingača

Tko će s kim prekinuti Zadrugari odlučuju u Nedjelju

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

tko s kim???? pa obzirom da znam da im je prije badel znao plaćati jeftinim madjarskim secerom umjesto novcem, sa zakasnjenjem naravno….sto mislite tko je slaba karika…seljak ili firma koja duguje RH preko 200 mil kn?

Nije li se svojevremeno naveliko pisalo kako bi Badel trebao preuzeti Dalmacijavino?

http://www.vjesnik.hr/html/2011/02/12/Clanak.asp?r=gos&c=2

marcello

Da, davno je to bilo. Kad se mislilo da je Badel dobra firma. Ali sad i Badel treba pomoć države.
Međutim, možda je moguće izvesti da država preuzme Badel, izdvoji JAP, a ostatak pripoji Dalmacijavinu i proda sve npr. Todoriću za 1kn.
Vidjet ćemo koliko vrijedi Dalmacijavino, pa ćemo znati koliko vrijedi Badel.

P.S. Još uvijek nemam dionice Badela!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Badel i Dingač više nisu skupa

February 14 2011 Kategorija: Fondovi
Nakon što je Poljoprivredna zadruga “Dingač” najavila otkaz ugovora s Badelom 1862, jučer se u javnosti neuspješno iščekivala reakcija te kompanije. Otkaz partnerskog ugovora rezultat je cjelodnevne burne rasprave na Skupštini Poljoprivredne zadruge “Dingač” u nedjelju u Potomju. Završena je pobjedom novog-starog predsjednika Uprave Ante Martinovića, koji je dobio podršku većine od 330 zadrugara ne samo za još jedan mandat već i za otkaz ugovora s Badelom koji datira iz 1989. godine. Iako navodno većini zadrugara duguje isplatu za preuzeto grož …

Striček, imate li još kompletića po 1000 komada?

Nema više….poslovanje u 2010 sa dobiti:

16. veljača 2011.

Badel 1862 u 2010. poslovao s dobiti
Badel 1862 u prošloj je godini ostvario neto dobit u iznosu od 1,24 milijuna kuna, dok je u prethodnoj godini zabilježio gubitak od 68,44 milijuna kuna, vidljivo je iz financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi……..”

http://www.poslovni.hr/vijesti/badel-1862-u-2010-poslovao-s-dobiti-172220.aspx

marcello

@marcello
da si sam pogledao izvještaj kojeg su poslali na ZSE, ne bi postao ove bezvezne linkove na glupe vijesti.
Sramota.
Upravu BD62 bi za javnu objavu ovakvog nepotpunog izvještaja trebalo kazniti za manipulaciju
(Nisam pravnika, ali u ZTK, Glava III, čl.466.st.(1) pod 3. piše:
"… 3. širenje informacija putem medija, uključujući i internet, ili bilo kojim drugim načinom koji daje ili bi mogao davati lažne ili obmanjujuće signale…")

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Nemam namjeru provjeravati točnost izvješća Badela. Uprava odgovara za izvješća koja daje. Zlatek, možeš ih j…..tuuuuužiti. Kaj buš drugo?

marcello

New Report

Close