BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Apoksimen,
dobar investitor i pored znanja mora imati i nosa.
smatrao sam da će Badel ući u model C -pogodio
i to nelikvidnog gubitaša pretvara u potencijalno likvidnu i profitabilnu firmu
i to BADEL,pa samo brend je vrijedio više od tih 60 kn po kojoj sam plačao dionicu
Badel je bio gubitaš jer nakon dokapitalizacije postaje dobra firma spremna za udaju.
Država pokazuje zube/i na sunčanom Hvaru/pa bi ovo država mogla i skuplje prodati od eventualne
nominale od 100 kn.

Provjerio sam svog kućnog lektora i zato ponavljam :

U Badelu teče/TVRDO/ med i mlijeko.
u BADSELU će teći med i mlijeko/oba dva meka/.
Hvala na ispravku.



Nažalost puno forumaša slabo poznaju ovaj posao i treba im pomoći.Ja se trudim da im pomognem
i kako sam burek investitor kada slavodobitno uđem u dionicu sa 10 do 20 k kn to javno objavim
i nastojim obrazložiti zašto sam to napravio.I to je pošteno i nije druk.

U Badelu će teči med i mlijeko!

ti si jako opasan jer ljudima koji ne razumiju materiju serviraš poluistinu.

[/quote]
Prema financijskom izvješću od 30.09 BV je 252 kn.Vi tvrdite da je ispod 100 kn.
Pa valjda ja ne plasiram poluistinu,već revizor i finacijewri iz firme plasiraju laž.Naravno uz
predpostavku da ste vi u pravu.Činjenica je da sa ovakvim pristupom dovodite u sumnju sva izvješća
i analize na ZSE.
Znaći l to da bi na svaki komentar ,svaki forumaš trebao staviti primjedbu:ako je izvješće istinito.
Uvijek u analizi moramo poći od neke predpostavke,a u ovom slućaju se radi o vjerodostojnim
FI na ZSE.Drugih podataka nemamo.

Međutim,kako je Perković sanjao da preuzme Badel za bagatelu smatram da je BV veći od
evidentiranih 252 kn/prije dokapitalizacije/jer je vodio politiku-što gore to bolje radi pokušaja
jeftinog preuzimanja.

@ APOKSlOMEN i Vranjes

Bravo! Konačno dva dobra posta na ovom topicu.
100-tke od mene (ne dijelim ih često).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Pa mislim tip ima nick Lopina, o cem pricamo ovdje… Sve polazi iz glave ekipo… Ja sam plejboj i takav mi je nick , tip je očito neki sitni pohlepnik koji želi pokrast veće pare na račun ekipe ovdje koja je manje upućena pa se naziva Lopinom.
Ja pišem samo ono što sam kao novinar čuo od članova uprave i ljudi koji okružuju Badel.
Pričali su i raspravljali da ce dionica ici s vremenom gore, ali svi bijase slozni da nece tako brzo, a sigurno ne kroz dva , tri mjeseca, nego godinu , dvije najmanje.
I to gore su mislili tipa prema 100, ne prema 250 kao sto neki ovdje optimisticno ocekuju.
Ljudi bubble je bio bubble, mozda nam se opet ponovi ovdje u HR , a mozda nikad u ovom životu, ali nemojmo se zanositi da će se BD62 u ovakva vremena popeti natrag na razinu prije pucanja balončeka.
Jer zaista neće.
A na ovim manjim kolicinama moze svasta biti , i dolje i gore moze ici.
Ja osobno smatram da ce uskoro doci do negativne korekcije, i da ce pasti na 70ak , 65 kn i tu stagnirati ako ne nastane panika.
A mozda ga netko navuce i na sto, tko to zna.
Ali kupovati Badelove donice po 80 kn sada, danas… To moze samo lud ili dovoljno neupucen covjek.
Ili igrač poput lopine!

Kressho

APOKSIOMEN,Vranješ,…
ovdje na temi Badel poplava altruističkih likova koji žele zaštiti nas male dioničare od propasti,a nikoga
od njih ne interesira ulaganje u spomenutu dionicu.Kako da ne.Što bi dali da vam je ući na nižim razinama.Možda i uspijete zavarati nešto investitora,ali većinu sigurno ne.
Na čemu se baziraju vaši argumenti? Na tome da postojeći izvještaji ne vrijede nego vrijede samo vaše pretpostavke(jer vi sigurno dobijate doma prave izvještaje pa ste eto iz altriuzma i brige za malog čovjeka to došli podijeliti s nama.Hvala vam puno na tome ,baš ste zlatni).
Zatim ,izlazi 1.dioničar s 2000 i nešto komada,ali vam ne odgovara reći da u isto vrijeme netko ulazi s još većim brojem komada,jer bolje je činjenicu koja vam ne paše zanemariti.
Tko malo bolje pročita postove apoksiomena i vranješa može primijetiti vrlo sukladne stavove što znači da je to dogovoreno djelovanje s istim interesom.
Okomili ste se na lopinu,te lopina ne zna gramatiku(samo primitivci i neznalice ispravljaju druge ),
pa je lopina opasan, a ja čitajući lopinu svašta sam mogao shvatiti,ali zloću ne.Kod vas dvojice je potpuno druga stvar.Vi ste opasni i zli jer pod krinkom altriuzma prodajete priču.
Plejboj,
je si li ti plejboj od 17.12.2010. ili 5 minuta prije.Dragi forumaši tko sluša takve likove kao što je plejboj po portunima spava.Sam se hvališ da si plejboj.Bravo.Svaka ti dala.
PS
To što 1.dioničar prodaje,pa nagledali smo se mi na ovoj našoj burzi glupih poteza velikih dioničara.
Što ne još jedanput,a možda su to dionice koje mi nećemo ni vidit jer će otić privilegiranima.

klodovik


@ APOKSlOMEN i Vranjes

Bravo! Konačno dva dobra posta na ovom topicu.
100-tke od mene (ne dijelim ih često).


Evo pridružio vam se i Plejboj.Ponašate se kao lešinari.
Normalno da vam smeta burek investitor kao lopina koji se brzo nakrca/recimo 4xx komada dionica/sa prosjekom ispod 65.I to relativno lagano .
Sa svojim afirmativnim pisanjem mislim da sam pomogao u prvom redu malim investitorima,a to ću nastojati i ubuduće.Vi ste megalomani.Neki spominju cijenu od 250,Zlatek će čekati 150 .
A kupovali bi ispod 50.I ja bi isto.
Vi bucate od 50 do 250.
Korektivni faktor Lopina stvara okvir 80/može i 70/ulaz izlaz 100 i zeru više.Market macker.

U Badelu ćer teči med i mlijeko!
Meni 100 do 120 dosta.Pružiti ću i vama šansu da zaradite i vjerovatno po toj cijeni prodati..Ovo uz predpostavku stagnacije crobexa.
Naravno da povoljni razvoj situacije može samo podići cijenu izlaza.

moram priznati da sam se danas u jednom konzumovom ducanu ugodno iznenadio, ima badela u svim oblicima i segmentima. orahovac od 0,1 litre je moj favorit.

Lopino nikome ti ne smetaš, nemoj si umišljati … pa tko bi na tebe bio ljubomoran s tim smješnim količinama koje kupuješ…
Smeta me samo što koristiš ovaj forum da bi se novčano okoristio i uvalio nekome to sta si uzimao na niskim razinama, umjesto da pomogneš onima koji se manje kuže da se upute u konkretnu dionicu u pitanju, ovaj put u Badel.
To je džiberski brate, ciganska posla…
Ja ne kažem, drmneš ti koji som tjedno sigurno, i okrupnit ces se ako ovako nastavis ali svoju ces bijedu morati gledati u ogledalu svakog dana kada budes zbrajao te prljave novcice a u ocima ti budu plakale sve propustene prilike da pomognes ljudima oko sebe…
Aj budi musko pa reci brate ono sto oboje znamo …
"BADELA CE BITI JOS I PO 70 PA PREPORUCAMO , ETO MOJ PRIJATELJ PLEJBOJ I JA – LOPINA, DA NE SRLJATE NA 80, VEC STRPLJIVO CEKAJTE KOREKCIJU PA ONDA NAVALITE"…

Eto vidis Lopina, uspjeli smo reci ljudima istinu , ti i ja skupa, nije bilo tako tesko jelda?

Pozdrav svim forumashima i držte se, još 10 mjeseci i Hrvatska će u stečaj… ali neke će velike firme preživjeti i taj brodolom …
Možda i Badel medju njima :))

Kressho


Lopino nikome ti ne smetaš, nemoj si umišljati … pa tko bi na tebe bio ljubomoran s tim smješnim količinama koje kupuješ…
Smeta me samo što koristiš ovaj forum da bi se novčano okoristio i uvalio nekome to sta si uzimao na niskim razinama, umjesto da pomogneš onima koji se manje kuže da se upute u konkretnu dionicu u pitanju, ovaj put u Badel.
To je džiberski brate, ciganska posla…
Ja ne kažem, drmneš ti koji som tjedno sigurno, i okrupnit ces se ako ovako nastavis ali svoju ces bijedu morati gledati u ogledalu svakog dana kada budes zbrajao te prljave novcice a u ocima ti budu plakale sve propustene prilike da pomognes ljudima oko sebe…
Aj budi musko pa reci brate ono sto oboje znamo …
"BADELA CE BITI JOS I PO 70 PA PREPORUCAMO , ETO MOJ PRIJATELJ PLEJBOJ I JA – LOPINA, DA NE SRLJATE NA 80, VEC STRPLJIVO CEKAJTE KOREKCIJU PA ONDA NAVALITE"…

Eto vidis Lopina, uspjeli smo reci ljudima istinu , ti i ja skupa, nije bilo tako tesko jelda?

Pozdrav svim forumashima i držte se, još 10 mjeseci i Hrvatska će u stečaj… ali neke će velike firme preživjeti i taj brodolom …
Možda i Badel medju njima :))


5 sati 19 min,5.siječnja 2011
Normalni i ljdi čiste savjesti spavaju čvrstim snom.Normalno,ja ko top.
Psihički bolesni,narčito oni koji imaju fiktivne neprijatelje nakon neprospavane noći i košmara u glavi prelaze u
napad.
Plejboj,ajde se liječiti,naročito,nakon što ti glavnoj investiciji INDG_R_A prijeti stečaj.
O BADELU sam počeo pisati kada je bio na 61.Sada je 80.Tko je slušao mogao je skinuti od
30 do 40%.Dobar majstor i dva puta po toliko.Da si slušao bio bi manje frustriran.
Da i ja čekam Badel na 70 ispred velikog naloga od 14xx kom.I namjeravam početi prodavati na 100 i više.

U Badelu teče med i mlijeko!


[lol] [lol]
kao prvo, ne kaže se "teči" nego teći.mogao bi bar to pravilno naučit.
kao drugo kuri me bolac koliko se moglo zaradit ovdje.ja ti ovdje pričam o firmi, a ne o fluktuacijama dionice.ova firma ima velike strukturalne probleme.u takve papire, ja ti, bratko, ne ulažem.
moglo se i na DKVS uzet sa 10 na 20 i na INGR sa 22 na 27.i mrtva mačka se može odbit.
pa evo di su sad…

ti obećavaš med i mlijeko, a veze nemaš ni ko prodaje ni zašto, kao što si obećavao 200kn ,a ispalo je 100.lupetaš bezvezne drukove o "potencijalnom strateškom partneru koji štopa cijenu", iako, ako je država platila 100kn, apsolutno nikakve veze štopanje po 80 [lol]
uostalom da su htjeli kupit isplatili bi oni državu po 100kn i preuzeli njihova potraživanja.

pošteno bi bilo da si ti ušao tehnički u dionicu i rekao da očekuješ da će se odbit, ali da ćeš s prvom zaradom klisnut van, kao što si već par puta i napravio(kad prodaš onda prestaneš s pisanjem, kad kupiš onda opet iste litanije),ali ti ovdje fundamentalno pričom i kvazi insajdovima zamajvaš ostale, kao što si to kvarno radio i drugdje.kao što sam rekao, pojma nemaš o firmi, a trkeljaš o medu i mlijeku.
usput i gdja. Ljerka Krpina ti je također istovarila preko 500kom i ispala iz TOP10.valjda znaš šta je ona sad tamo i šta je bila?

a ovaj PBZ ti je kupio koji komad, pred kraj godine.naravno puno manje nego je prodao… [lol]
šta misliš zašto je to napravio?[lol]
recimo ja sam prilično siguran da je zadnjih dana 2010, i zadnjih sati baš on kupovao.

nego, daj ti meni fundamentalno objasni kako će teći med i mlijeko ovdje i zašto kupovati ovog gubitaša na 0,8BV, jer realan BV je cca 100kn koliko je i država platila, kad ima toliko firmi koji su na nižem BVPS, a rade sa dobiti?

ili jesi probao izračunat EV/EBITDA ovdje?

gore od ovog su optima, dioki, magma, pokojna (tvoja) đakovština i možda još pokoja firma.
isprike imateljima ako sam koga zaboravio. [thumbsup]

PS-još jednom, niti imam dionicu, niti je planiram imati, niti me zanima..firma me zanima, ali ne iz investitorskih razloga.

Budući da pišemo, onda ste trebali napisati da se piše "teće", premda ste i to promašili. Izgleda da je ispravno "teče". No dobro, nismo na pravopisnom forumu. A rijeka tecijaše, a mi pecijasmo kruh….i pismo badelov orahovac a cijena dionice nam utecijaše prema 100 kn, nadasmo se.

http://www.badel1862.hr/hr-HR/Brandovi/Mirinda.html?Y3RpXDkzLHBcMzc%3d

jel se ovo opet proizvodi? koji je ovo napitak :-)…e kad bi to sve štimalo, uz pepsi, 7up…vina i zestice…moglo bi biti ok. apsurdno, badel mi prednjaci u dionickom portfelju…prilicno riskantno, no sve mi se cini da bd62 moze mnogo mnogo bolje. Pepsi, Mirinda, 7up….tko to zna prodati…pa to bi bio dovoljno…gdje je sad britney spears i david beckham da pomognu badelu..sto nisu oni reklamirali pepsi, naravno uz skromnu naknadu.

I tak meni naplate 25 kn jednu mjericu baccardia ili tequille i mislim se hm…33 puta 25 kn jednako 825 kn. Hm jedan kubik tequille košta u maloprodaji (kafići skupljih gradova po HR) 825 tis kn. Hm…kubik tequille dva manja stana u zagrebu??????? Koje smo mi zapravo budale, potrošači po kafićima, ali i badel se nije sjetio preuzeti 100-300 injak kafića po hrvatskoj, umjesto kalničkih voda. Zapamtimo posuda od 1m * 1m *1m jednako 825 tis kn u prihodima kafića. Sve preko 6-7 kn za 0,03 je čista pljačka. A badel nam nudi i po circa 3 kn tu istu votku…a kafić za 25. Uz malo limuna i soli. Btw kilogram kave nam naplaćuju u kafićima 1400 kn. Stvarno lude marže. Stvarno, ne kuzim kako nekome tko je vodio badel nije palo na pamet da preuzme 100 injak kafića po hr (kolika je cijena tog preuzimanja?? 20 ak mil kn)? Par litara tequille i isplate 1 radnika (konobara). Samo vjerojatno bi problemi bili u praksi, a mozda i u zakonodavstvu? kao sto kraš ima svoje dućane, zasto ne bi badel malo poradio na tome? da li zakon to ne dozvoljava? 150 mil kuna po 500 tis kn ulog u preuzimanje kafića, to je 300 kafića. to je na 15-17 tis gradjana RH po jedan kafić. Jel im palo na pamet kupovati kafiće u inozemstvu??? Mogli s kupiti u BiH, Makedoniji, CG (zemljama s jeftinijom radnom snagom) a tamo su ti brandovi poznati, čuda su mogli raditi čini se. Ali eto, toliko od jednog laika. Sve vam najbolje u 2011 i pomalo s alkoholom.

New Report

Close