BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Par pitanja / dvojbi:

1: da li izglasavanjem dokapitalizacije na Skupštini prestaje obveza A.Perkovića&co. da daju javnu ponudu za preuzimanje?

2. U sužbenom prijedlogu Odluke (ovdje) ne vidim da država "oprašta" neke kamate o čemu je bilo riječi prije?

3. U odluci piše da …će država ( s obzirom da ima preko 75%, op.a.) biti neovisna u procjeni trenutka prodaje stečenih udjela u kapitalu društva odnosno dionica,…. Da li to znaći da već imaju kupca?

4. Budući da će država (zajedno sa HFP) imati preko 75%, trebalo bi se izdati 2.093.676 novih dionica što daje cijenu od oko 99,5kn?

Jos nesto. Nije ispravno reci da Drzava oprasta ili ne oprasta. Treba biti da Vlada RH oprasta ili ne oprasta. Drazavo smo svi mi, a Vlada RH je izvrsno tijelo nas građana. Inače, bravo građani RH (ili je ipak "dijaspora" bila presudna da nas ADZ pokrene "pokrenimo Hrvatsku" jer "adz zna". S druge strane, gradjani su baza Vlade RH pa na neki nacin su vlasnici kapitala djakovstine d.d. u stečaju. Glavni dionicar je Ministarstvo finincija RH. Hocemo li im to oprostiti s kamatama ili bez kamata? Tko pita nas da li oprastamo Fimi mediu, Brodosplit itd.?

http://www.jutarnji.hr/branko-roglic–imam-31-jahtu–nikad-ni-u-jednu-od-njih-nisam-sjeo/402583/

Sehr interesant

u zadnjoj fazi u badelu perković je molio pantovčak da mu pomogne,a on poslalo roglića koji je preuzeo distribuciju.rekli bi koja normalna firma se odriče marže u prodaji ako ima dobar proizvod,ali s obzirom u kakvom stanju je bio badel to čak nije ni loš potez.jedino ako ne bude transfernih cijena koje su inače u badelu problem bile dugo.u krajnjoj liniji tako je perković i došao do svojih 40 posto.

roglića cijenim jer zapošljava ljude,doduše ne proizvodi puno već trguje ali u ovim vremenima bar nešto.i drži do obitelji korijena. mada ima background iz sive zone genexa i astre.ali zar nije agrokor u zgradi koju je astra napravila,a delta od miškovića u geneksovoj centrali,koliko god to slučajno zvučalo.

vidim da naši iz mvp traže ekonomske atašee za veleposlanstva,bilo bi dobro da malo pogledaju po ovom forumu,našli bi barem 10 odličnih kandidata a ne ovako po stranačkom ključu.zato i jesmo u ovakvoj situaciji.a ministar vanjskih poslova završio građevinski faks.ili što bi rekao drug gradonačelnik"spiking kroejša"


http://www.jutarnji.hr/branko-roglic–imam-31-jahtu–nikad-ni-u-jednu-od-njih-nisam-sjeo/402583/

Sehr interesant

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

ne znam jel znate za ovo,altria holding vlasnik filip morisa najačeg duhanskog biznisa je vlasnik ogromnog vino biznisa.čak je adris kao i altria promijenio ime i diverzifikaciju poslovanja radi kao i oni,tako da ne bi bilo iznenađenje da ih kopiraju i u ovom segmentu pa preuzmu badel

http://en.wikipedia.org/wiki/Altria

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.poslovni.hr/vijesti/banke-podrzale-badel-pa-se-smilovala-i-drzava—166927.aspx

jedino što se nadam da će badel biti naš gm.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Tesko… Osim ako vas lopina ne navuce u taj grm, po sistemu navukli zeca u kucu pa ga odrali … Pricao sam s celnicom Badela, plavokosom simpaticnom gospodjom, rekla je da ce dionica ici polako gore, ali jos ju ceka korekcija prema dolje i stagnacija neko vrijeme.. Neko vrijeme ljudima na CEO pozicijama u pravilu nisu 2 mjeseca ako na to pucate

Kressho

plejboj,
je li simpatična plava gospođa stručnjak za kretanje cijena na burzi i kakve veze ima lopina sa situacijom u Badelu.U Badelu je trenutačno stanje odlićno i sve je spremno da se stanje vrati u nkadašnje.Sve predradnje su obavljene(bilanca pročišćena,brand očuvan,trošarinski broj dobiven,Perković razvlašten,dogovor s bankama postignut,proizvodnja se rapidno povećava ,itd).
BV i u ovoj situaciji je oko 150,00 kn,a vi pogledajte na koliko BV se trže slične tvrtke u svijetu ,pa ćete vidjeti gdje je cijena dionice u budućnosti.
Pozdrav

klodovik


plejboj,
BV i u ovoj situaciji je oko 150,00 kn,a vi pogledajte na koliko BV se trže slične tvrtke u svijetu ,pa ćete vidjeti gdje je cijena dionice u budućnosti.
Pozdrav

Kakve veze ima BV dionica u svijetu s hrvatskim tržištem kapitala??????????????

U nas je sve moguće, pa se ničemu ne čudite??? Ni tome da bude juoš jeftinije!!!! [lol]

Pa ako je trenutna cijena dionice Badela oko 86 kn, a po osnovi tzv BV 252, zar ne bi logički cijena po osnovi tzv novog BV od cca 150 KN nakon dokapitalizacije i prebijanju dugova, a po osnovi trenutne situacije na ZSE trebala biti onda biti logičko manja nego sadašnja utrživa cijena tj. cca onda 51 KN po dionici??

I ja sanjao da će biti po 51…….ali eura (€) [lol] [lol] [shocked]

marcello

Navala nickova od 17.12.2010.(Paspartu,Plejboj).
Paspartu,
a što ćemo sa očišćenom bilancom i svim onim dobrim događajima koje sam naveo par postova prije.
Zaboravio sam na prodaju Kalničkih voda od kojih novac još nije bio zaveden u izvješćima pa će BV pretpostavljam biti nešto veći.
Ali nije stvar u tome,nego u ostvarenim pretpostavkama za bolje poslovanje ne u budućnosti ,nego već sad.Znači,značajnom povećanju prometa,pa tako i dobiti.Promjena smjera poslovanja u Badelu je najveći dobitak od sada pa nadalje.

klodovik

@Paspartu

Slažem se!
Rado bih da me netko uvjeri da će, kad se emitiraju novih 2 MILIJUNA dionica, BD62 odjednom na burzi vrijediti 4 puta više?
S obzirom na novi broj dionica, čak i ako BD62 uspije vratiti stari tržišni udio i ukupni prihod i dobit, zarada po dionici bit će 4 PUTA MANJA!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close