BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HR-1 Dnevnik u 15.00:

Čobanković objavio da je 202 mil. kn državne love ušlo u temeljni kapital Badel 1862! [bye]

marcello

39 milijuna zateznih kamata????? bas me zanima hoce li ivek morati vratiti jednog dana zatezne kamate, novac, a onda i propali novac jer se mogao investitarati u pamet. ako netko uzme iz drzavnog proracuna 10 mil kn u privatni dzep, a tim je mogao financirati tehnoloski park za mozgove koji bi stvorili jos 100 mil kn dodane vrijednosti…?? koliko onda taj treba vratitidrzavi??? pa donedavno je badel imao 50 kn po dionci zateznik kamata…a sada ima 0kn.

57900+x=0,745*(x+752106) gdje je x broj novih dionica, a pretpostavljeni udio drzave (dosadasnji plus dokap)…je izmedju toga sto je objavljeno (73-76% jest 74,5%). Uglavnom, prema tom racunu…to je 1970271 nova dionica po cirka 103 kn…ajmo reci, da se moze iscitati da slijedi smanjenje tem kapitala na 100 kn a onda dokap. to je moje tumacenje. a navikunut na price o ovim onima itd a na kraju dodje atgr u kalnicke vode, ne bi me iznenadilo da adris s viskom od 4-5 milijardi kuna, odvoji tih 203 mil kn za potpunu kontrolu nad badelom. adris ce u inu, pa ce ovo ono….a zasto ne bi badel (imaju hotele, pa vina i zsetice mogu plasirati tamo, a tu su orade i brancini, i onda jos cigareta za kraj….). eto, samo nagađanja.

Dobra dionica za veću zaradu.Treba pričekati dokap.Javno su se izjasnili da će dokapitalizirat po 200 kn.


HR-1 Dnevnik u 15.00:

Čobanković objavio da je 202 mil. kn državne love ušlo u temeljni kapital Badel 1862! [bye]

nikakva državna lova nije ušla u Badel! nego će dugovanja državi biti pretvorena u udio države u vlasništvu. bilanca će bolje izgledati i to je to.ajde, bar neće u stečaj, a sve ostale pričice o 200 kn i bla bla – zaboravite!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

23. studeni 2010.| Snježana Vujisić Sardelić
Vlada ‘prebija’ dug za 60 posto udjela u Badelu

Prije nego što država Badelov porezni dug od 120 milijuna kuna pretvori u vlasništvo, mora se provesti smanjenje temeljnoga kapitala i nominalne vrijednosti

Prema protokolima Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva financija i tvrtke Badel 1862, Vlada bi do Nove godine trebala donijeti odluku o pretvaranju državnih potraživanja u Badelu 1862 u vlasnički ulog. Prema nekim procjenama do kojih je Poslovni dnevnik neslužbeno došao, budući vlasnički udio države u Badelu 1862 na kraju bi trebao biti oko 60 posto.

Z. Blažić, predsjednica Uprave Badela 1862 Toliko će, naime, vrijediti “prebijanje” poreznog duga od 120 milijuna kuna u kapital, ali tek nakon što se prije toga provede smanjenje temeljnog kapitala i smanjenje nominalne vrijednosti dionica. Prema informacijama koje je dobio Poslovni dnevnik, svoj pristanak na primjenu modela C u Badelu 1862, država je uvjetovala kompenzacijskim mjerama kojima će svoj obol ozdravljenju bilance dati i postojeći dioničari. Te mjere zapravo znače smanjenje postojećeg kapitala sa sadašnjih 225 milijuna za otprilike 70-ak milijuna kuna, nakon čega će uslijediti državna dokapitalizacija (uz manju nominalnu cijenu dionice). To su osnovne konture plana u kojem još treba potvrditi sve detalje, ali koji je, doznaje se, dobio zeleno svjetlo u oba ministarstva

Jel to onda nova nominala oko 100 HRK i book oko 145 HRK?

Par pitanja / dvojbi:

1: da li izglasavanjem dokapitalizacije na Skupštini prestaje obveza A.Perkovića&co. da daju javnu ponudu za preuzimanje?

2. U sužbenom prijedlogu Odluke (ovdje) ne vidim da država "oprašta" neke kamate o čemu je bilo riječi prije?

3. U odluci piše da …će država ( s obzirom da ima preko 75%, op.a.) biti neovisna u procjeni trenutka prodaje stečenih udjela u kapitalu društva odnosno dionica,…. Da li to znaći da već imaju kupca?

4. Budući da će država (zajedno sa HFP) imati preko 75%, trebalo bi se izdati 2.093.676 novih dionica što daje cijenu od oko 99,5kn?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


4. Budući da će država (zajedno sa HFP) imati preko 75%, trebalo bi se izdati 2.093.676 novih dionica što daje cijenu od oko 99,5kn?

Tak je i meni ispalo.


Par pitanja / dvojbi:

1: da li izglasavanjem dokapitalizacije na Skupštini prestaje obveza A.Perkovića&co. da daju javnu ponudu za preuzimanje?

2. U sužbenom prijedlogu Odluke (ovdje) ne vidim da država "oprašta" neke kamate o čemu je bilo riječi prije?

3. U odluci piše da …će država ( s obzirom da ima preko 75%, op.a.) biti neovisna u procjeni trenutka prodaje stečenih udjela u kapitalu društva odnosno dionica,…. Da li to znaći da već imaju kupca?

4. Budući da će država (zajedno sa HFP) imati preko 75%, trebalo bi se izdati 2.093.676 novih dionica što daje cijenu od oko 99,5kn?


1.Još mu nije kasno dati ponudu po 300 kn i onda može u stečaj.Bitno da meni da po 300.Perković je dobio što je i zaslužio.
Prkosio je imperiji/državi/.
sada je treći dio serijala:Imperija uzvraća udarac!

2.Imperija se opamertila.Naplačuje se gdje može.Kamate se pretvaraju u zlato.Bravo država.

3.Onaj tko ima 75% je vlast.Dosadašnji dioničari i većinski vlasnici su dovedeni pred zid.Uzmi ili ostavi.Skini gaće ako loše radiš.Još jedamput,bravo država!

4.Ne nego 150,jer nominala od 100 djelomično smanjuje sadašnji BV .Ali to je najlošija mogućnost,
a bolje može .Istinu ćemo znati možda sa FI 2010,ili tek FI 1 kvartal 2011 će pokazati pravo stanje.

5.Ako bude kao što kaže Čobanković Badel postaje fondovska dionica.

6.Dokapitaslizacija LKPC je podigla cijenu dionice sa 1.250 na 1700,u jednom udarcu čak 1900,a BV
je 800 a nakon dokapitalizacije bi BV trebo biti oko 500.Nove dionice dobijaju mali dioničari koji ih
neće prodavati nego čuvati za buduće generacije i zato cijena raste?

7.Dokapitalizacija SUNH po 25 je podigla cijenu dionice sa 27 na 30
Dionice dobija država i ORCO i ne idu na burzu pa cijena ne raste.

8.INGRA se dokapitalizira po 20,cijena dionice pada sa 22 na 16,50,a u jednom trenutku ćak na 14,50 jer će novih 6 mil dionica koje dobijaju vjerovnici sve na prodaju,jer vlasnici neće kao kod Luke Ploće čuvati za slijedeće naraštaje nego će sve odma spiskati.A INGRA bi sa dokapitalizacijom mogla ponovo postati fondovska meta kao što postaje i Badel.

9.Dokapitilizirane dionice ne idu na burzu ka kod LKPC ili INGRE,pa bi cijena trebala rasti

10.Država sa svojih 75% može 50% datio ozviljnom kupcu,a 25% mirovincima i privatnim osobama u javnoj ponudi.I Badel postaje likvidna dionica,pa ulazi u crobex,ne mislim i u crobex 10

Bitno:

1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.—–BADEL neće u stečaj.A ovo je stečlajna cijena.

ČESTITAM svim kupcima ispod 100.
A onima iznad 150,200 i više jedino ostaje čekanje.

U Badelu teče,med ,mlijeko,vino ,žestice i hvala bogu nema više vode.
Neka to piju žabe.

ne znam jel znate ali badel se naplaća puno trošarina državi godišnje,i ima potencijal poslije adrisa biti drugi platiša trošarina tako da je državi bilo bitno da preživi.
drugo,dug od 120 milja je nastao jer su badel stiskale zaba,lhb,i invest banka da vrate kredite koje je perković kao pijani milijarder uzimao ,a davao nekretnine i brendove u zalog.naprimjer zaba ima brendove u zalogu,vrijedne cca.10 milja eura.ovo je neslužbeno pa uzmite sa rezervom.

sami dug je 130 milja kuna a zateznih kamata je 60 milja .ukratko bolje bi im bilo da su kod kamatara uzeli lovu nego da su dužni derikoži šukeru.

a ovaj debt equity je nepovoljan za male dioničare jer je realno bilo oko 50 posto da država prebije a to su taman dionice od perkovića,i red je da ga izvlaste koliko je gluposti napravio,ovako su i ostalih 50 posto dioničara stradali zbog jednog koji je iztunelario badel.
ali šta očekivati od uprave koja nema ni jednu dionicu i cilj im je samo ostati na svojim mjestima,ionako ne daju svoje nego tuđe.
pozitivna stvar je slijedeća,smanjio se pritisak da će u stečaj, i ova kontrola od 75 posto je po meni priprema da se to prepusti nekome iz ovog trojca todorić,roglić ili adris.
rok po meni je jedno godinu dana,target cijene je oko 150 kn.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Par pitanja / dvojbi:

1: da li izglasavanjem dokapitalizacije na Skupštini prestaje obveza A.Perkovića&co. da daju javnu ponudu za preuzimanje?

2. U sužbenom prijedlogu Odluke (ovdje) ne vidim da država "oprašta" neke kamate o čemu je bilo riječi prije?

3. U odluci piše da …će država ( s obzirom da ima preko 75%, op.a.) biti neovisna u procjeni trenutka prodaje stečenih udjela u kapitalu društva odnosno dionica,…. Da li to znaći da već imaju kupca?

4. Budući da će država (zajedno sa HFP) imati preko 75%, trebalo bi se izdati 2.093.676 novih dionica što daje cijenu od oko 99,5kn?

Poštovani, mi zivmo u Hrvatskoj. Tu ne postoje obveze. Nemojmo se šprdati s pojmom obveza. Da li ostaje obveza????? Koja obveza???? Obveza bez obveze. Bez veze. Eto, sad im je to "dobro dugorocno ulaganje" kako je tvrdio odvjetnik ruzdjak Hanfi.

New Report

Close