BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Samo još 2 pitanja:
1. kako će to Dokapitalizacija INGRE će pozitivno utjecati na poslovanje INGRE?
2. Jesi li siguran u cijenu dokapitalizacije BD62?

vidim da pitate Lopinu, ali dozvolite da odgovorim…

1. neće nikako. Ono će stabilizirati bilancu tvrtke s jedne strane i pokvariti fundamente po dionici s druge strane, ali ono bitno se neće poboljšati. A to je plasman. Ingra proizvodi/daje uslugu/stvara nešto što nitko ne želi kupiti. Barem ne u sljedećih godinu dvije dana. Drugim riječima… nema plasman svojih proizvoda i usluga. S druge strane problem Badela je suprotan. Dokapitalizacija od države je potrebna upravo da bi se započela proizvodnja punim kapacitetom kako bi se mogla sustići potražnja.

2. I ja se pridružujem ovom pitanju

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

Svaka dokapitalizacija jača firmu i popravlja likvidnost.Ako je firma u problemima tada se dokapotalizacija vrši uz diskont.
U fazi ekspanzije i dobrih očekivanja kao što je bila INGRA kada se dokapitalizirala po 35.000/nakon
splita dionica 233,33/ dioničari su ostvarili veliku dobit jer je vrlo brzo dionica došla na preko
50.000.I tu se u kratkom vremenu skinulo više od 50% samo po efektu dikapitalizacije.Stado krenulo,a i mirovinci kupovali po 55.000 do 60.000-Zarada od preko 60%.
Sada dokapitalizacija po 20,a dionica Ingre ide dole jer se očekuje da će nove dokapitalizirane
dionice na burzu što bi moglo dodatno srušiti cijenu dionice,bez obzira što Ingra nakon dokapitalizacije ulazi u mirnije poslovanje.Po mom uvjerenju za dugoročne investitrore INGRA je
izvrsna prilika,a naročito ako se ostvare predviđanja o velikoj prodaji dokapitaliziranih dionica, koje
naše tržište neće moći progutatii.I zaista je iozgledalo da je to izgledan scenarij,ali Ina je
promjenila sve.Dionice bi mogle postati tražena roba.Crobex raste,niste li primjetili.

Za dokapitalizaciju BADEL nema siugurnosti,ali s obzirom na velike dugove koje Badel ima prema
državi /120 do 160 mil kn/,koliko god vlasnici bili protiv denominacije sa 300 na 200 i dokapitalizacije po 200 od strane države gdje bi država sa postoječih 7% povečala na minimalno 25 do maksimalno
60%,a u ovisnosti o dogovora sa državom.U dogovor ne vjerujem,već diuktat države.Perković je smatrao da će država otpisati dugove i bio protiv dokapitalizacije i ulaska države u vlasništvo..I vidimo da je izletio i prije odluke Hanfe o
gubitku glasova.Iskreno s obzirom na sadašnju cijenu dionice od 70 ,ponuda države od 200 je nemoralno visoka i za nas sadašnje vlasnike BV će se razvodniti maksimalno desetak posto tj pasti će
sa sadašnjih 250 na minimalno 225.A pokazatelji likvidnosti puno bolji.
Da li to znaći da bi analogno INGRi cijena dionice tebala biti

16:20=x:200, x=150

Mislim da je 150 premalo s obzirom na vrijednost brenda Badel,a naroćito zbog tržišnog udjela
u Hrvatskoj i ostalim država bivše nam Jugoslavije.

A vi čekajte poziv za skupštinu ,denominaciju i dokapitalizaciju i vjerovatno eksploziju cijene.
Tko zna možda nakon te vijesti cijena i padne.Ipak je ovo ZSE na kojoj većina investitora pojma
nema o osnovnim ekonomskim pokazateljima.

Badel po ovoj cijeni je moj glavni favorit za visoku zaradu i to vrlo brzo.

Ova dokapitalizacija neće štampati dionice koje dolaze na tržište jer ih dobija država,što nije dobro.Nije dobro što dobija država kažu katastrofičari za Badel,nije dobro što nove dionice
dobivaju kooperanti kao u INGRI jer će svi u prodaju.
A moje je mišljenje da je to izvrsno sa sadašnje kupce jer po stečajnim cijenama kupuju
firme koje idu ka ozdravljenju.A za to vidjeti treba samo malo razuma.

INGRA ,a naročito Badel bi mogli biti dionice sa najvećim rastom u 2011 godini!

Na ZSE teče med i mlijeko,a u Badelu dobra vina i izvrsne žestice !

za badel bi u startu najbolje bilo da odemo svi u trgovine po bocu plavca, postupa, peljesca…i litru zestokog da se nađe za blagdane…bez pretjerivanja molim..a zanimljivo je koliko mnogi ljudi s kojima pricam radije piju maraskin pelinkovac nego badelov-ov i zalosno je vidjeti badel-ov udjel zestice za sankovima domaćih kafića, 1 od 20 pića je badel…po mojoj gruboj procjeni.


…a zanimljivo je koliko mnogi ljudi s kojima pricam radije piju maraskin pelinkovac nego badelov-ov …

Ne bi se baš složio s ovom konstatacijom, barem glede pelinkovca. Možda malo moraju poraditi na marketingu i progurati se u kafiće i restorane.

Moja ekipa, a i ja sam tako razmišljam, ne pije pelinkovac u kafićima ako nije badelov.
Nedavno sam bio na jednom poslovnom ručku, dolazi konobar i kolega naručuje:
– Imate Pelinkovac?
– Naravno, uzvraća konobar.
– A oprostite, je li Badel-ov?
– Imamo Maraskin, dobar je.
– Ja ću jäger. 😀 😀

E sad… Opet pišem nakon duuuugo dugo vremena i to samo zato jer se konačno našlo mjesta i za mene u diskusiji. Poslat ću vam relavantnu rang listu pelinkovca (ne po kvaliteti već po traženosti u ugostiteljskim objektima u kontinentalnoj HR):

1. Segestica
2. Petovia
3. Badel
4. Maraska (koja uz Segesticu ima najbolji Cherry)

Eto… 🙂 Pošto se u alkohol, očito, razumijemo bolje nego u vrijednosne papire – mislim da nam je svima mjesto za šankom, a ne na tržištu kapitala. 🙂

Blago siromašnima duhom...

Nova zvijezda Hrvatskog politickog neba je Petar Cobankovic…imajte to u vidu..jucer je jedini imao sto za reci u vezi IS da je drugi put napustio Hr…onda je isao u Cepin spasiti tvornicu ulja…a potom je odio glavnu rijec o agenciji za upravljanje drz imovinom. Kaze Petar: imamo namjeru stvoriti agenciju koja ce omoguciti da drzava uzme vecinsk postotak u odredjenim poduzecima i da ih onda ponudi na trziste. Dakle, to je prvi dojam…da ce Petar biti jedan od glavnih zvijezda HDZ-a za utrku u 2011.

Drugi dojam je da uz Zvijezdu, Ledo….Todoricu nedostaje jos jakih hrv brandova…uz Belje i da ne nabrajamo…no Badel bi mu sjeo, sto kazu "kao budali šamar"


za badel bi u startu najbolje bilo da odemo svi u trgovine po bocu plavca, postupa, peljesca…i litru zestokog da se nađe za blagdane…bez pretjerivanja molim..a zanimljivo je koliko mnogi ljudi s kojima pricam radije piju maraskin pelinkovac nego badelov-ov i zalosno je vidjeti badel-ov udjel zestice za sankovima domaćih kafića, 1 od 20 pića je badel…po mojoj gruboj procjeni.

U krivu ste. Badel ima najveći udjel u Ho-re-ca kanalu po ponudi domaćih žestokih pića. Ja gdje god sjednem lista domaće žestice je 80% Badelove. Dakako da svaki kafić ima i ponudu stranih alkoholnih pića. Baš me zanima hoće li biti nešto od konkretnijih informacija do kraja mjeseca vezano za dokapitalizaciju.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

Ima li koji razlog za ovakav skok badela danas?

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Prodana INA kupuje se podcijenjeno..

Sigurno ovaj Badel ništa ne vrijedi kad se tako kupuje 🙂

Kupovalo se i jučer,a nije bilo novaca od INE.

klodovik

Kupovalo se i jučer,a nije bilo novaca od INE.

klodovik

očigledno je proguran program c za badel,navodno je jedini bio na ocjeni kod aztn a vjerovati je da je prošao. nema šta drugo biti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close