BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo i pozitivnih vijesti.

http://www.poslovni.hr/vijesti/badel-uvodi-korlat-na-trziste-165159.aspx

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.poslovni.hr/vijesti/financijskim-problemima-do-velike-zarade-165277.aspx

klodovik

Članak koji sam gore prenio nudi pregled nekih kompanija u problemima(MGMA,HGSP,INGR,BD62).
U njemu se prenose i neka objektivna stajališta ,međutim sve u svemu,analiza je površna.Stoji tvrdnja da postoji rizk za ulaganje o ove tvrtke,ali neusporedivo je ubacivati MGMA i HGSP u isti koš sa INGR i
posebno BD62.Za HGSP nemam dovoljno poduzetničkog duha i mašte za pronaći način kako se može izvući iz dubioza-BV debelo ispod nule.MGMA isto BV ispod nule,ali ako ovaj novi partner(vlasnik)bude strašno sposoban možda se teškom mukom i izvuku.INGR BV-oko 55 kn,a ako uspije dokapitalizacija BV oko 32 kn i s pročišćenom bilancom.E sad da li će menadjment INGR i to znati iskoristiti treba vidjeti.
BD62 kao što sam i prije naveo(moje mišljenje) ima najbolje šanse za povratak u normalno poslovanje ,a čini mi se da se to već sad dogadja.Dobre vijesti stižu jedna drugu.Podsjećam čitateljstvo foruma.Nakon blokade računa vrlo brza odblokada u dogovoru s vjerovnicima,Perković koji je doveo tvrtku do ovog stanja gubi vlast,nakon toga BD62 ima pozitivan 3.kvartal što znači promjenu smjera u poslovanju i pokazuje ozbiljnost uprave(bez ičije pomoći).Pripremljeno restruktuiranje po modelu C i dokapitalizacija države nakon čega će bilanca biti puno bolja.
Na kraju ,dobivanje trošarinskog broja koji omogučuje plaćanja trošarina s odgodom i što je još važnije zapošljavanje potpunih kapaciteta tvrtke(to se već sad događa).Ne zaboravimo BRAND BADEL koji su sami vjerovnici procijenili na preko 100 m kuna.Sve ovo mi govori da je najbolji izbor upravo
BD62 i iako uvijek postoji rizik mi mali dioničari ćemo strpljivošću ovdje omastiti brkove.
Zaboravio sam napisati badelov BV-oko 250 kn a nakon dokapitalizacije države ne manje od 215 kn.

klodovik

badelov cilj mora biti 20 mil kn dobiti godisnje. tada ovo cijena ima smisla. postoje solidne tvrtke koje imaju dobre fundamente na tim razinama. ostalo su spekulacije.

mislim da bi adrisu bilo pametno preuzeti badel. onda bi reklamom "pozdrav iz rovinja, kanfanara, plomina, sarajeva i zagreba itd.." zahvatili cijelo poslovanje….a naravno da pozdrav salju stranci u bajsovom zagrljaju iz nekog od maistrinih hotela.

Za one koji imaju dugoročni horizint, ima još puno dobrih prilika za ulaganje u firme koje su u puno manjim problemima od navedenih u članku, a trenutna cijena dionica je vrlo niska. Ovdje se ne razmatra da li je trenutna cijena realna (negdje je – negdje nije), već da li ima potencijal da se firma oporavi i da se cijena dionice vrati na nekadašnje razine, odnosno odradi rast od nekolio stotina posto (DA, x3, x4, x5 …)
Npr: (ABECEDNIM REDOM): ARNT, BRST, HBRL, HRDH, ULJN, VERN, ZLAR …
Ima ih još, ovdje sam nabrojao one koje se mogu kupiti u cijenovnom rasponu 30-70kn po dionici.
Neka mi 4 od ovih 7 odrade 300%, a ostale 3 padnu na 50% ionako niske vrijednosti, ja sam zaradio skoro 100% na uloženo. Da li će se to desiti za godinu , 3 ili 5, svejedno.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Slažem se kolega Zlatek .Neke od nabrojenih i sam imam,ali je BADEL ipak jedan od favorita.
Imao sam s Vama početkom listopada prepisku na ovom topicu pa sam spominjao buduća izvješća.Jedno je došlo(3.kvartal) i odmah pozitivno.Vi ste obećali da ozbiljno ulazite u BADEL na 150kn,kad Vas uvjere
da su se potpuno oporavili.Jedino je pitanje:Hoćete li uspjeti kupiti po toj cijeni kad se shvati da su se potpuno oporavili?

klodovik

A, ne brinem se ja da će to ići tako brzo. Još se u stvari ništa posebno nije desilo. Što se vidi i na cijeni dionice.
Ali i dalje stojim kod izjave o ulasku kad oporavak bude jasnije vidljiv, ili bolje rečeno konkretnije potkrijepljen (jer nikad svi ne vidimo isto i jednako jasno).
I mislim da ću tad moći kupiti više nego sad, jer će sitni "buregdžije" tad izlaziti u gomilama. A hvalit će se kako su zaradili za tisuću bureka.
Do tad ću ovu temu i dionicu samo pratiti. Još barem 3-6 mjeseci. To brzo prođe.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Do tad ću ovu temu i dionicu samo pratiti. Još barem 3-6 mjeseci. To brzo prođe.


INGRA_dokapitalizacija po 20, br dionica sa 7,5 mil na cca 13,5 mil,BV sa 54 pada na 38=RAST sa 16

BADEL_dokapitalizacija po 200,br dionica duplo veći,BV sa 250 pada na cca225, dionica sa 70 raste
na:upiši sam

Nakon iskustva sa INGROM ova dokapitalizacija po 200 kn bi od Badela mogla napraviti najhit na ZSE,a dokapitalizacija bi trebala biti u siječnju ,a treba poslati poziv za glavnu skupštinu
mislim 40 danas ranije.Tko zna možda poziv bude za koji dan.A tada ode Badel visoko.
Ovo se ne prodaje po ovim cijenama.Ali uvijek se nađe pokoji kamikaza.A kako mi INGRA i Validus
lijepo rade mogao bi ovdje malo gricnuti!

Ali za tri ili šest mjesci bi trebalo biti
ne na kupnji.Tada će biti puno skuplje.

Na Badelu će teči med od kadulje i punomasno mlijeko!

Nisam skužio što si htio reči sa INGR?
Pa zar to nije razočaranje?

Na dokapitalizaciju Ingre pristala samo trećina vjerovnika
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Na-dokapitalizaciju-Ingre-pristala-samo-trecina-vjerovnika?homesrclink=carousel

BD62 i dalje samo pratim.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Nisam skužio što si htio reči sa INGR?
Pa zar to nije razočaranje?

Na dokapitalizaciju Ingre pristala samo trećina vjerovnika
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Na-dokapitalizaciju-Ingre-pristala-samo-trecina-vjerovnika?homesrclink=carousel

BD62 i dalje samo pratim.


Nije razočaranje.Dapače,jer je dokapitalizacija po 20 kn bila izvrsna ponuda za vjerovnike.
Za male dioničare odlično jer su upisna kratkoročna potraživanja u največem dijelu/68,57%/
što izuzetno povoljno djeluje na smanjenje kratkoročnih obveza.
Kod Badela će efekt dokapitalizacije biti jošp povoljniji pošto će se dokapitilizirati kratkoročne
obveze prema državi i to po daleko većoj cijeni nego kod INGRE.
Dokapitalizacija INGRE će pozitivno utjecati na poslovanje INGRE,a na Badelu bi to moglo djelovati
kao žestoki okidač.I igram nas tu kartu,ali ne promatram već aktivno sudjelujem.

Na Badelu možemo očekivati dobru perspektivu,sa puno meda i mlijeka.

Samo još 2 pitanja:
1. kako će to Dokapitalizacija INGRE će pozitivno utjecati na poslovanje INGRE?
2. Jesi li siguran u cijenu dokapitalizacije BD62?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close