BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…..
Samo zanima me da li je todoric naciljao badel, a da mu ga drzava sredi, pa da on pruzme?

Mislim da bi ovo moglao biti pogodak.
Jedion je pitanje da li će to ići prije stečaja ili kroz stečaj?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Evo malo smijeha i usputne reklame za Badel:

Vaš link



…..
Samo zanima me da li je todoric naciljao badel, a da mu ga drzava sredi, pa da on pruzme?

Mislim da bi ovo moglao biti pogodak.
Jedion je pitanje da li će to ići prije stečaja ili kroz stečaj?

[/quote]

koliko vidim, nece biti stecaja, ali kako radnici, tako pati i imovina…

Mislim da je u ovoj situaciji totalno nebitno ko ulazi u vlasničku strukturu nego je bitno da se firma riješi duga.Dug državi je najgori dug jer njihove brutalne kamate vrlo brzo premašuju glavnicu.Ovako će se riješit tog bremena, kalničkih su se riješili i mogu normalno disat i proizvodit.A državi dobro jer osim poreza može ubirat i dobit (pa će valjda pomoć da ju firma ostvari),a i stvorila si je pogodnost da ima šta prodat kad got to hoće.Za dioničare super situacija neminovna viša cijena od ove.

Kako da drzava naplati recimo dug sama sebi? Tko ce odgovarati za propast đakovštine a tamo je država bila 30% tj još uvijek je 30% vlasnik? Što se čekalo sa silnim državnim kapitalom, hotelskim kompleksima??? A kako da građani naplate dug države prema nama? Npr..uvjeren sam da se moglo bolje voditi ovu zemlju, kako to naplatiti, samo tako da zamjenimo garnituru i omogucimo im da idu "ladit j…" na mirovini od 9000 kn?

jel vama jasno tko ovdje pije a tko plaća?

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:2761892452203698::NO:RP::

drzava ce dokapitalizirati usncani hvar sa 100 mil kn? Ok, ako ga misle vratiti pod svoje ruke. Ali onda, nek lijepo to prodaju otočanima, tj poklone, a nek se ond ahvarani s jadrolinijom dogovore o neki akcijama za prijevoz i kako da ponude spavanje za 100 kn bez dorucka pola godine, a pola godine nek tuku u punom kapacitetu s cijenom od 500 kn po noci s doruckom. Hoteli moraju biti uvijek puni. Kad ce drzava prodati hmst? hplt? ttpk? so oni cekaju? koga cekaju..? propadaju im poduzeca u kojima imaju udjele? od đakovštine do badela itd…zasto nisu prodali jadroplov na 500-600 kn? za koliko ce ga prodati i kome, ako ga ikad prodaju?

Zašto bi bilo koja firma plaćala porez? Treba svima omogućiti isto ko i Badelu – ne trebate plaćati porez, a kad vam porezni dug dosegne 50% kapitala onda emitirate nove dionice i date ih državi za dug!

I svi sretni, jel’ tako?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

(nastavak)

I onda opet ta ista firma ne plaća porez i opet emitira nove dionice…. i tako redom….

Zamislite samo koliko bi to privuklo stranih investicija – bili bi jedina država na planeti gdje firma ne mora plaćati porez?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

(nastavak)

A porez će država uzimati na plaće radnika, što će strašno stimulirati radnike da rade više kako bi voljenoj državi platili što više poreza.

I svi sretni ?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

http://www.hrportfolio.com/hr/fondovi/fondovi_0_0_0_0/||Podaci_o_mirovinskom_fondu|12|Dobrovoljni_otvoreni_mirovinski_fondovi_-_DMF_-ande-_AZ_Profit

steta tko nije ovo iskoristio, ja jesam od 2007, ali zamislite onog tko je recimo uplacivao punih 12 tis kn ili optimalno 5 tis plus povrat do 12 tis, ako je imao neke kamate na prvu nekretninu…no dobor ajmo na 5 tis kn godisnje gledati sto je drzava nudila: (25% povrata poreza*prirez) dakle za zagreb je to bilo 0,25*1,18*5000 kn (1475 kn ste dobili natrag). onda je tu bio jos poticaj od 1250 kn (1250+1475=2725kn). samo u prvoj godini su vam digli 900 kn. dakle vec nakon godinu dana je to bio povrat od 1825/5000 tj 36,5% ako je cijena udjela ostala ista. Uglavnom 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009 je to funkcioniralo tako, kao i do 1.7.2010. od sljedece godine nema povrata poreza za 3 mirovinski stup…uglavnom…ma ulog od 35 tis kn…drzava je vratila 19075 kn i uzeo je fond ili tko vec 900 kn na startu…to jest na ulozenih 35 tis kn (2003-kraj 2009) mogli ste dobiti 18100 kn u dzep..a cijena udjela je narasla 86% od starta. ja cu to mozda prekinuti sada, ali eto koristim ovu temu (premda nema veze s badelom) mozda nekome bude ok ulaganje…ostao je poticaj od 750 kn. mislim da nije fer ovaj ulaz od 900 kn, ali tako se stite od spekulacija. prvo vrijeme kad se moze uzeti 1/3 udjela je 50. godina zivota.

http://www.index.hr/xmag/clanak/cobankovic-degustirao-vina-na-sajmu-i-popio-sve-sto-se-popiti-dalo/525524.aspx

Zapravo ovaj covjek radi čini mi se koliko zna i umije..trudi se…ne znam sto seljaci misle..pretpostavljam da u ovoj zemlji ima netko tko zna vise od njega za taj posao…ali covjek je stvarno pravi…jos kad bi digao vladu na noge i rekoa tko sljivi uniju..od sutra se vino moze reklamirati posvuda bas kao i pivo. Danas sam naletio na reklamu "Prirodno je piti žuju" ?????????? A vino nije, ma zanimljivo.


jel vama jasno tko ovdje pije a tko plaća?

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:2761892452203698::NO:RP::

propadaju im poduzeca u kojima imaju udjele? od đakovštine do badela itd…zasto nisu prodali jadroplov na 500-600 kn? za koliko ce ga prodati i kome, ako ga ikad prodaju?

dragi cone, pa to je bit svega…da neko jeftino kupi, a mi da populjugamo…imamo kriminalnu državu koja radi za druge, a ne za vlastiti narod…

New Report

Close