BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega blackstone managere bi trebalo platit sukladno profitu tvrtke, nekakav postotak, a bonus bi im trebalo isplacivati u dionicama samo ako tvrtka posluje pozitivno.
Nema profita – nema place – dionica malo vrijedi – bonus je mali.

Nije bolest sve što boli

čemu ta negativnost, država loša kao vlasnik, država=đava itd? A tko je stvorio taj Badel??? Opet neki ljudi u nekoj drzavi? Tko je stvorio koncar? Tko je stvorio jadroplov?

Država vodi i Dalmacijavino, firmu koja je mogla biti uz Badel biti regionalni lider u proizvodnji i prodaji žestokih alkoholnih pića i vina, a umjesto toga se zadnih desetak godina vucara iako ima sve preduvjete za stečaj. Sve što vode i čime upravljaju stranački podobnici je osuđeno na propast, čast iznimkama.

Ja se nadam da Badel neće zadesiti ista sudbina, cijena na burzi je fer u odnosu na poslovanje i pruža mogućnost solidne zarade ako stvari krenu kako treba. Uz Ingru i Magmu ovdje su daleko najveće šanse da izvuku!
Ali za Badel bi bilo puno bolje da njime upravlja netko drugi!



@Lopina

kad god vi nekoj firmi pokušavate uspostaviti dijagnozu ona nažalost ode u vječna lovišta…..

Svi koji pokušavaju postaviti dijagnozu mog zdravog razuma i ne uzmu ga u razmatranje bi mogli
završiti u financijskim vječnim lovištima!
Na ZSE teče med i mlijeko!


čemu ta negativnost, država loša kao vlasnik, država=đava itd? A tko je stvorio taj Badel??? Opet neki ljudi u nekoj drzavi? Tko je stvorio koncar? Tko je stvorio jadroplov?

Država vodi i Dalmacijavino, firmu koja je mogla biti uz Badel biti regionalni lider u proizvodnji i prodaji žestokih alkoholnih pića i vina, a umjesto toga se zadnih desetak godina vucara iako ima sve preduvjete za stečaj. Sve što vode i čime upravljaju stranački podobnici je osuđeno na propast, čast iznimkama.

Ja se nadam da Badel neće zadesiti ista sudbina, cijena na burzi je fer u odnosu na poslovanje i pruža mogućnost solidne zarade ako stvari krenu kako treba. Uz Ingru i Magmu ovdje su daleko najveće šanse da izvuku!
Ali za Badel bi bilo puno bolje da njime upravlja netko drugi!

[/quote]

Pa ako je drzava vlasnik, ne znači da ne smije dovesti recimo par pametnih i poštenih glava ili da uvedu kroz NO red u Badel. Vlasnik ne znači nužno loše upravljanje. Ne mora biti po stranačkim ključevima. Postoje pametne glave, van stranaka, to svi znamo.


čemu ta negativnost, država loša kao vlasnik, država=đava itd? A tko je stvorio taj Badel??? Opet neki ljudi u nekoj drzavi? Tko je stvorio koncar? Tko je stvorio jadroplov?

Država vodi i Dalmacijavino, firmu koja je mogla biti uz Badel biti regionalni lider u proizvodnji i prodaji žestokih alkoholnih pića i vina, a umjesto toga se zadnih desetak godina vucara iako ima sve preduvjete za stečaj. Sve što vode i čime upravljaju stranački podobnici je osuđeno na propast, čast iznimkama.

Ja se nadam da Badel neće zadesiti ista sudbina, cijena na burzi je fer u odnosu na poslovanje i pruža mogućnost solidne zarade ako stvari krenu kako treba. Uz Ingru i Magmu ovdje su daleko najveće šanse da izvuku!
Ali za Badel bi bilo puno bolje da njime upravlja netko drugi!

[/quote]
Tko hoće upravljati neka plati.Za početak mu nudim mojih 300 po 150.
Perković je htio izigrati državu i bio protiv ulaska države u vlasničku strukturu.I ja smatram da je u pravu ali bez financijskog pokrića.Još mu nije kasno.Treba mu samo 160 mil kn za kupnju dionica
po 300.I tada je vlasnik sadašnjeg Badela u problemima.Još 150 mil kn državi za dugove,još toliko
za pokriće bankovnih kratkoročnih obveza.Dakle,treba mu 450 mil kn,ali bilo bi dosatatno i 350.
A on je želio preuzeti po 75/tromjesečni prosajek/ tj za nepunih 40 mil kn.
Razlika je to.
I izgorio jer je htio prejeftino,a u svemu tome najviše su stradali dioničari koji su kupovali Badel i
preko 900 kn.A mi mali burek investitori imamo priliku ulaziti jeftino,što ne znaći da neće biti
i jeftinije.Minimalna cijena svake dionice je 0,01 lipa.Sjetite se debelog prsta na Vall streetu.

Ali DALVIN i BADEL.To je nusporedivo.DALVIN je pojeo cjelokupni kapital i tu je jedini izlaz otpis
dugovanja,a dioničarima bi i 1 lipa po dionici bila prevelika cijena.Da bi im netko preuzeo
dionice vlasnici bi trebali platiti.Slično tvojoj miljenici.
Imam informacije o Dalvinu.Katastrofa.

U Badelu teče vino i konjak,a med i mlijeko uskoro!

ne znam čemu oduševljenje ulaskom države u vlasničku strukturu? dosta vam je da pogledate da se ISTA stvar dogodila s Đakovšinom (DKVS) kad je dugovanje državi zamijenjeno dionicama i to čini mi se po 300 kn. godinu dve nakon toga, DKVS je u stečaju, a njegova imovina se rasprodaje. jel tako lopina? [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje




@Lopina

kad god vi nekoj firmi pokušavate uspostaviti dijagnozu ona nažalost ode u vječna lovišta…..

Svi koji pokušavaju postaviti dijagnozu mog zdravog razuma i ne uzmu ga u razmatranje bi mogli
završiti u financijskim vječnim lovištima!
Na ZSE teče med i mlijeko!
[/quote]
[lol] [lol]
Teče li med i mlijeko onima na ĐKVS [tongue]


ne znam čemu oduševljenje ulaskom države u vlasničku strukturu? dosta vam je da pogledate da se ISTA stvar dogodila s Đakovšinom (DKVS) kad je dugovanje državi zamijenjeno dionicama i to čini mi se po 300 kn. godinu dve nakon toga, DKVS je u stečaju, a njegova imovina se rasprodaje. jel tako lopina? [bye]

bumo vidli. samo zasto nema pepsi-a nigdje a coca cole po svuda :-)…e kad se bude pio pepsi, a badel to proizvodio, onda je to pomak naprijed…volej ljudi slatkjo i gazirano…ne treba to zaboraviti.

faust i domobran,
uhvatili ste se dkvs,nimalo ne proučavajući situaciju na BADELU.BD62 otkad je sjašio Perković ,u trećem
kvartalu radi u plusu unatoč kreditnim obvezama i smanjenoj prodaji(smanjili su troškove).Znači bez ičije pomoći.Radi se već sada puno bolje.Je li mislite da su slučajno vjerovnici skinuli blokadu računa prije nekoliko mjeseci.Da ne nabrajam druge dobre stvari koje su iznijeli lopina,cone ,blackstone(prodaja kalničkih voda,vrijednost brenda preko 100 mil.kn,itd)spomenut ću samo još dobijanje trošarinskog broja.On donosi odgodu plačanja trošarina i zapošljavanje punih proizvodnih kapaciteta pa ćemo onda vidjeti koliko koliko stvarno vrijedi BADEL.Vi riskirajte i propustite ovakvu priliku pametujući.

klodovik

ajmo se malo zaigrati. zasto vlada RH kao buduci značajni ili većinski vlasnik bd62 ne kupuje rižina polja u Kini, izgradi male destilerije za sake, nedostatak šećera u ebventuačlno nekoj drugoj proizvodnji u Kini nadoknadi isporukama šećera narudžbom od vira što bi se računalo kao izvoz (ionako je nestašica šećera u svijetu), a tamo plati 2-3 inženjera iz Hrvatske koji bi radili s Kinezima ( s malom cijenom rada, kakva tamo već jest) a onda lijepo jedan cijeli brod lošinjske pl ili jadroplova poslali s gotovim sake-om za evropu, ukljucujuci hrvatsku. Opcenito, zasto badel nije kupovao nasade po makedoniji, tamo gdje je rad jeftiniji, ulagao u razvoj vina i jap…a badel je isao na vode…a vode u Hr u izoblju i ja je prvi necu platiti 10 kn pola litre kad pijem iz slavine 2 litre za 1 lipu. Samo zanima me da li je todoric naciljao badel, a da mu ga drzava sredi, pa da on pruzme?


Kolega blackstone managere bi trebalo platit sukladno profitu tvrtke, nekakav postotak, a bonus bi im trebalo isplacivati u dionicama samo ako tvrtka posluje pozitivno.
Nema profita – nema place – dionica malo vrijedi – bonus je mali.

Golden parachute

http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_parachute

Daleko je još od toga,vidjet ćemo što će državni udio napraviti… osobno mislim ništa dobroga…

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=819792
http://nkistra1961.hr/index.php/gallery/category/16/1

volim usporedbe. badel ima dug prema drzavi kao 4 nova nogometna stadiona u puli. A kako lopina pise, mozda je to vec i 5 stadiona.

Super poslovanje. Kako drzave tako i badela.

New Report

Close