BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prvo molim da se za kapital network otvori posebna tema, jer to sa badelom nema nikakve veze.


@blackstone

Daj da čujemo što to znaš o slovencima, jer ne volim kad se priča bez konkretnih argumenata.
Gdje si vidio da je kd "radio pritisak kroz medije"?
I što su točno "mutili protiv badela"?

Koliko ja znam, a to se lako može i provjeriti , kd je prvi na skupštini (mislim još 2007-e) glasovao kontra perkovića, digao tužbu protiv njega, …

Jesi ti perkovićev čovjek? U zadnje vrijeme on traži upravo to što ti navodiš, "da svakih 10 posto dionica dobije po jedno mjesto u nadzornom"?
Po tebi bi onda perković i njegova ekipa trebala dobiti 2 ili čak 3 člana u NO?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

oni ne mogu dobiti pravo glasa, jer njihove dionice nemaju pravo glasa. do daljnjega. obzirom da je odvjetnik ruzdjak objasnio hanfi da je kupovina 68 tis komada po 300 kn dobro dugorocno ulaganje, neka se i sada isprse pa nek vode firmu. do tada, netko drugi ce odlucivati.

nisam ja ničiji čovjek nego svoj,i ako bude sa badelom sve u redu eto mene u top ten.
kapital network je tema vezana uz ljevaka koji je predsjednik nazornog i veliki dobavljač badela.

veliko je pitanje kakve će posljedice imati skupština,nisam baš siguran da je sve u skladu sa zakonom.ali to nije na meni da odlučujem,mene zanima da badel ne ode u stečaj,a onda smo svi frulica pa i država,jer nema šanse da se naplati za dug i mislim da je to jedini razlog da će prihvatiti dokap.
što se tiče mjesta u nadzornom,prouči malo zakon,tek kad imaš preko 25 posto dionica imaš pravo na mjesto u nadzornom,a ako nemaš ovisiš o volji većine na skupštini,tj 51 posto.
da te podsjetim da je na skupštoini bilo prisutno 44 posto kapitala a nije bilo prisutno 56 posto,pa nemojte se radovati prerano,svašta je tu još moguće.

kd ,drugom prilikom.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.poslovni.hr/vijesti/saab-dovodi-svedske-ulagace-160693.aspx

nadam se da ce doticni predstavnici naci sto vise prilika u hrvatskoj. Ikea, H & M, ostali svedski brandovi….ovo bi moglo imati pozitivan utkecaj na cijelo gospodarstvo…

da bar badel proda malo vina i zestice i u svedskoj….njima je i 10 eura za litru vina ili 20 eura za litru zestice bagatela…

A kako to drzava misli doci do svojih 120 mil kn na temelju duga badela? U svakom slucaju bilo bi pozeljno da drzava upisom novih dionica, ne prijeđe 50% ukupnog vlasnistva, odnosno da broj novih dionica ne bude veci od (752106 (trenutni broj ukupnih dionica) – 57931 (broj dionica od hfp-om)-1 dionica). Drugim rijecima, drzava bi namirila po cijeni od 172,87 kn svoj dug s 694174 dionice, a time ne bi imala niti cijelih 50%. Prodajom svog udjela nekom kvalitetnom investitoru, prisiljava ga ukoliko zeli skupiti potpunu prevlast u upravljackim pravima, da ide u daljnju kupnju, a onda mu svejedno nastupa obveza davanja ponude…a to bi bilo znaci tih 172,87 kn. U tom slucaju imali bi dvije grupe investitora u ponudi…s tim da ne znam da li ovi od 300 kn smiju konkurirati za nize cijene…i jos pitanje za znalce, sto ako drzava dokapitalizira recimo samo po prosjeku u zadnjih godinu dana, to je 90 kn…i proda recimo 67 posto u paketu nekom investitoru, jel taj odmah u obvezi ponude za tih 90? A to bi bilo zaista lose prema svima koji ocekuju vise od ovoga…ali ajmo biti realni, nek rednici budu sigurni u posao, a onda nek zarade i dionicari…

Isprike ako sam nedovoljno upucen.


A kako to drzava misli doci do svojih 120 mil kn na temelju duga badela? U svakom slucaju bilo bi pozeljno da drzava upisom novih dionica, ne prijeđe 50% ukupnog vlasnistva, odnosno da broj novih dionica ne bude veci od (752106 (trenutni broj ukupnih dionica) – 57931 (broj dionica od hfp-om)-1 dionica). Drugim rijecima, drzava bi namirila po cijeni od 172,87 kn svoj dug s 694174 dionice, a time ne bi imala niti cijelih 50%. Prodajom svog udjela nekom kvalitetnom investitoru, prisiljava ga ukoliko zeli skupiti potpunu prevlast u upravljackim pravima, da ide u daljnju kupnju, a onda mu svejedno nastupa obveza davanja ponude…a to bi bilo znaci tih 172,87 kn. U tom slucaju imali bi dvije grupe investitora u ponudi…s tim da ne znam da li ovi od 300 kn smiju konkurirati za nize cijene…i jos pitanje za znalce, sto ako drzava dokapitalizira recimo samo po prosjeku u zadnjih godinu dana, to je 90 kn…i proda recimo 67 posto u paketu nekom investitoru, jel taj odmah u obvezi ponude za tih 90? A to bi bilo zaista lose prema svima koji ocekuju vise od ovoga…ali ajmo biti realni, nek rednici budu sigurni u posao, a onda nek zarade i dionicari…

Isprike ako sam nedovoljno upucen.

Nemojmo napamet.Dokapitalizacija je sve vjerojatnija, jer država u biti nema što izgubiti. Namirti će se teško u suprotnome,a na ovaj način daje šansu trvtki sa solidnim plasmanom i tržišnim udjelom da u dogledno vrijeme stane na noge i da se sačuvaju radna mjesta ne samo zaposlenicima Badela nego i ne malom broju kooperanata:
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/drzava-ulazi-u-badel-1862%2c-prva-tvrtka-u-modelu-c,96336.html
o mogućem budućem udjelu možemo samo špekulirati, ali ne bih napamet baratao brojkama od 50%, 40%,30%, 70% ili koliko već.

@Blackston, uglavnom se slažem sa dijelom da je Badel nesigurna priča, ali u dijelu oko KD Viktorije ste u krivu (iako vi vjerojatno i vjerujete da ste u pravu). Ne znam je li razlog neinformiranost ili ste moguće okruženi ljudima koji krivo percipiraju događaje oko Badela u zadnjih nekoliko godina. Činjenica da je KD-ov čovjek ušao u nadzorni odbor je vrlo pozitivna. Jednako kao što je pozitivna činjenica da je ušao i Ante Vrančić. I meni se učinilo poput Zlateku da ovo zvuči vrlo nalik taboru ili makar simpatizeru Perkovića (postoje li takvi uopće? pa čovjek je maltene uništio vrlo solidnu tvrtku). Vezano za kvorum skupštine… pa logično da se teško može skupiti više od 52% glasova kada je gotovo 40% glasova blokirano, a znamo zbog čega. Perković je prošlost. Gotov je. A priča se i o mogućem procesuiranju, ali u to nisam upućen niti je to sada više bitno.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

KD možda ima sto mana ali misli da su ovdje igrali ispravno. Pa oni su prvi digli glas protiv Perkovića ali onda je imao preveliku zaštiti. Ja mu želim samo ono što ga po zakonu ide i ništa više ni manje.

who dares, wins



A kako to drzava misli doci do svojih 120 mil kn na temelju duga badela? U svakom slucaju bilo bi pozeljno da drzava upisom novih dionica, ne prijeđe 50% ukupnog vlasnistva, odnosno da broj novih dionica ne bude veci od (752106 (trenutni broj ukupnih dionica) – 57931 (broj dionica od hfp-om)-1 dionica). Drugim rijecima, drzava bi namirila po cijeni od 172,87 kn svoj dug s 694174 dionice, a time ne bi imala niti cijelih 50%. Prodajom svog udjela nekom kvalitetnom investitoru, prisiljava ga ukoliko zeli skupiti potpunu prevlast u upravljackim pravima, da ide u daljnju kupnju, a onda mu svejedno nastupa obveza davanja ponude…a to bi bilo znaci tih 172,87 kn. U tom slucaju imali bi dvije grupe investitora u ponudi…s tim da ne znam da li ovi od 300 kn smiju konkurirati za nize cijene…i jos pitanje za znalce, sto ako drzava dokapitalizira recimo samo po prosjeku u zadnjih godinu dana, to je 90 kn…i proda recimo 67 posto u paketu nekom investitoru, jel taj odmah u obvezi ponude za tih 90? A to bi bilo zaista lose prema svima koji ocekuju vise od ovoga…ali ajmo biti realni, nek rednici budu sigurni u posao, a onda nek zarade i dionicari…

Isprike ako sam nedovoljno upucen.

Nemojmo napamet.Dokapitalizacija je sve vjerojatnija, jer država u biti nema što izgubiti. Namirti će se teško u suprotnome,a na ovaj način daje šansu trvtki sa solidnim plasmanom i tržišnim udjelom da u dogledno vrijeme stane na noge i da se sačuvaju radna mjesta ne samo zaposlenicima Badela nego i ne malom broju kooperanata:
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/drzava-ulazi-u-badel-1862%2c-prva-tvrtka-u-modelu-c,96336.html
o mogućem budućem udjelu možemo samo špekulirati, ali ne bih napamet baratao brojkama od 50%, 40%,30%, 70% ili koliko već.

@Blackston, uglavnom se slažem sa dijelom da je Badel nesigurna priča, ali u dijelu oko KD Viktorije ste u krivu (iako vi vjerojatno i vjerujete da ste u pravu). Ne znam je li razlog neinformiranost ili ste moguće okruženi ljudima koji krivo percipiraju događaje oko Badela u zadnjih nekoliko godina. Činjenica da je KD-ov čovjek ušao u nadzorni odbor je vrlo pozitivna. Jednako kao što je pozitivna činjenica da je ušao i Ante Vrančić. I meni se učinilo poput Zlateku da ovo zvuči vrlo nalik taboru ili makar simpatizeru Perkovića (postoje li takvi uopće? pa čovjek je maltene uništio vrlo solidnu tvrtku). Vezano za kvorum skupštine… pa logično da se teško može skupiti više od 52% glasova kada je gotovo 40% glasova blokirano, a znamo zbog čega. Perković je prošlost. Gotov je. A priča se i o mogućem procesuiranju, ali u to nisam upućen niti je to sada više bitno.
[/quote]

http://www.vecernji.hr/biznis/drzava-postaje-vlasnicom-trecine-dionica-badela-1862-clanak-175682

Ovo su ocito okvirni brojevi, ali vidim zelju uprave badela da se ne ide potpuno pod vlasnistvo drzave, a to znaci minimalnu cijenu dokapitalizacije od 173 kn ili cak vecu cijenu po dionici ukoliko dio duga drzavi prebace tj odgode pa plaćaju iz poslovanja gotovinom. Jos bi bio super scenarij ako dug od 120 mil kn naplate upisom 400 tis dionica, tj 34,7% a onda prodaju nekom investitoru po istoj cijeni, a onda tko zeli vise u sljedecih godinu dana, nek da 300 kn ostalim dionicarima. To bi se isplatilo i cetvorki koja je u obvezi, jedino mozda odvjetnik ruzdjak ne bi prodao jer je njemu kupovina po 300 kn 68 tis komada "dobro dugorocno ulaganje". Pa obzirom da je 10 godisnja prosj cijena bd62-r-a oko 370 kn, nek ceka taj prosjek…uvijek ima dionicara koji nece prodati, pa nece badel otici u d.o.o. i ostat ce mu mogucnost financiranja preko burze.

http://www.thefoodworld.com/company/nuga-gmbh

sto mislite o ovoj komapniji? Mislim da bi ovakvima trebalo biti u interesu dobiti za recimo 200-300 mil kn kompaniju poput badela, jer se nazalost pokazalo da "veliki rvati" su specijalisti da ljubav prema domovini naplate utrzkom u svoje dzepove. Nemam nikakve info, ali kompanije iz zemalja s jacim standardom, dakle i vecom cijenom rada, a gdje se vec prodaju badelovi proizvodi, nilo bi dobro za sve dionicare, sto mislite?

http://www.saturnus.se/start/

ako uprava badela i drzava razmisljaju malo unaprijed, ne bi trebali propustiti dolazak 40ak managera iz svedske da predstave badel kao dobru akviziciju. eto, toliko do mene…jer uz ovakav management i kompatibilnost ove dvije tvrtke (njemacka ili svedska..) bilo bi tu i dividende i i porasta vrijednosti i porasta dobiti itd…sto je svedjanima cijena rada u hrvatskoj a dobivaju gotovu industriju, sve uhodano….a onda bi mali dionicari bili mirni jer se svedjanima perkovic i ekipa ne bi desili ni u bajkama…

http://www.badel1862.hr/hr-HR/Brandovi/Bezalkoholna-pica/Robne-marke-/-brandovi/Hell.html?Y3RcMyxjdGdcNDMsY3RpXDEwNCxwXDM3

jeste znali za ovo?

Zakon o trgovačkim društvima ne dopušta dokapitalizaciju ispod nominale.

who dares, wins

New Report

Close