BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad nastupa ili je nastupila konacnost rjesenja po kojem je Ante duzan dati ponudu za preuzimanje?

Nije bolest sve što boli

Mozda i bude nekaj

Vaš link

Nije bolest sve što boli

Jedinica zbog prosljedjivanja obavijesti. Svaka cast.

Nije bolest sve što boli

bob 1391,
dao sam ti stotku, no nakon toga imaš 34%,što znači da si dobio 2 jedinice ne rekavši keks,a naravno meni slijedi slično.
Hvala na članku.

klodovik

nek su meni na poslovnom 1-ce a u novcaniku 300-ke [smiley]

Nije bolest sve što boli

Perković ako ne plati po 300 je izgorija.
Gubi pravo glasa zauvijek.
Znaći da 75% postaje 100% tj jedna dionica daje 1,33 glasova ,a kako vlasnička struktura nije rješena
možemo očekivati da bi to moglo dodatno povečati cijenu.
Svim vlasnicima koji su kupovali po 60 do 80 izgledna velika zarada.Čestitam.
Rat za Badel se nastavlja.

kamikaza potez danas, prodao franck i malo se igrao ne stedeci kupujuci badel. valjda ima jos zainteresiranih igraca, vjerujem da ce na kraju doci neki drugi investitor koji ce od drzave kupiti relativno povoljno (ako bude dokapa), a na kraju ce ponuda ici recimo 100-200 kn. perkovic i ostali ce zauvijek svejedno biti u obvezi kupiti po 300.

Još frapantniji slučaj lošeg poslovanja, ali i nepotističkih veza, su ugovori koje Badel već godinama potpisuje s tiskarom Grafpex. Ta je zagrebačka tiskara dugogodišnji Badelov dobavljač za etikete, a u vlasništvu je Zdenka Ljevaka, koji je ujedno i član Nadzornog odbora Badela 1862. U kaznenoj prijavi protiv Perkovića navodi se kako je prema obavljenom javnom natječaju i snimci stanja na tržištu bivši direktor nabave Badela došao do spoznaje da su Grafpexove cijene čak 40 posto iznad tržišnih! Nedugo zatim Darko Krstić je degradiran na radno mjesto u proizvodnji, te izvrgnut pritiscima zbog kojih je uskoro dao ostavku.

Posebno zanimljivi su navodi iz kaznene prijave kako je Zdenko Ljevak u jednom trenutku čak pristao sniziti cijenu svojih proizvoda, ali ga je Perković u tome spriječio! Index je u posjedu preslike zapisnika sa sastanka održanog 17. listopada 2006. kojeg je sazvao šef Uprave Perković, a kojem su kao predstavnici Grafpexa nazočili Zdenko i Goran Ljevak, a kao predstavnici Badela uz Perkovića su na sastanku bili spomenuti direktor nabave Krstić, te Nikola Braović i Marijan Lončar.

Na tom je sastanku Krstić iznio podatke da Grafpexova ponuda nije konkurentna, ali Perković je izrazio obavezu da se svi papirnati materijali koji se nabavljaju za potrebe Badela moraju nabavljati preko Grafpexa, te je naložio da se što prije potpišu ugovori za 2006. godinu, kao i za razdoblje od 2007. do 2010. godine. Podnositelji kaznene prijave izračunali su da se vrijednost godišnje nabave etiketa od Grafpexa kreće oko sedam milijuna kuna, a ukoliko se redovito plaćalo 40 posto više od tržišne cijene, to znači da je Badel u proteklih devet godina na poslovima s Grafpexom oštećen za 25,2 milijuna kuna!

Jel ovo istina da je clan NO imao fine ugovore za privatnu tiskaru s Badelom, koje su bile iznad trzisnih cijena, a jos uvijek je u NO Badela?

Zna li netko kad je i je li objavljeno rješenje HANFA-e u Narodnim novinama – tada postaje konačno i počinje teći rok od 30 dana?


Perković ako ne plati po 300 je izgorija.
Gubi pravo glasa zauvijek.

smiješno…
Perković nema para i ponudu po 300 kn sigurno neće dati, niti Badel toliko vrijedi…
međutim, Perković ima mozga pa će lako napraviti 2-3 ugovora o prodaji dionica trećim osobama koje će mu onda dati punomoć da ih "zastupa" i upravlja dionicama u nihovo ime….tako će Perković i dalje vladati Badelom… [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Kolega malo proucite zakone

Nije bolest sve što boli



Perković ako ne plati po 300 je izgorija.
Gubi pravo glasa zauvijek.

smiješno…
Perković nema para i ponudu po 300 kn sigurno neće dati, niti Badel toliko vrijedi…
međutim, Perković ima mozga pa će lako napraviti 2-3 ugovora o prodaji dionica trećim osobama koje će mu onda dati punomoć da ih "zastupa" i upravlja dionicama u nihovo ime….tako će Perković i dalje vladati Badelom… [bye]
[/quote]

cudi me da ruzdjak ne kupuje, a hanfi je odgovorio kad je kupio 68 tis komada po 300 kn, da je to kupio po toj cijeni dok je na burzi bilo za 140kn, "jer je to dobro dugorocno ulaganje"….cudi me da nije rasprodao sve sto ima, zajedno s rodbinom, pa poceo kupovati sad na 80 kn….ionako bi sve ostalo u obitelji. nije valjda da je prije godinu i nesto ima 20ak mil s lakocom, a sad bi za iste te novce mogao skupiti jos 10-20% preko burze, od 100 do 200 kn. opet bolje nego da moraju kupiti po 300 kn, a tvrdio je da je razlog kupovine "dobro dugorocno ulaganje"….mozda covjek zna nesto sto ostali dionicari ne znaju…zasto ga netko ne pozove na skupstinu da pojasni ostalima, sto on to vidi kao dobro dugorocno ulaganje, recimo ako je kupio na 300 kn 2009., na banci bi za 12-14 godina uduplao, pa nek objasni, kako vidi badel na 600 kn za 12 godina.

New Report

Close