BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



sad je samo pitanje kome ide lova :badelu ili kapitalnom fondu

još da riješe eurobev-a pa da se konačno krene u pozitivnom smjeru

Eurobev navodno ide alokacija pogona i prodaja trenuntog zemljišta. To je za sada solidan plan s obzirom na visoku vrijednost zemljišta i lokaciju, te relativno solidan plasman brandova iz Pepsi linijne za čije punjenje Badel ima ugovor. Interesenata za zemljište ima. Ali je to proces u kojeg bi se ozbiljnije trebalo krenuti nakon dovršetka modela C. Još jednom umoljavam kolegu za izvor informacije o cijeni dokapa od 200 kuna ili računicu kojom se došlo do te cijene.
[/quote]

sama priča o oko eurobeva kreće od megalomanije perkovića da u uskrisne sour badel iz realnog socijalizma kad je bio neki faktor u zarebu i državi,pa je on kao gazda odlučio vratiti nazad eurobev-badel bap vulgaris,a rajić je več morao bježati u švicu,pa se potrefilo luri dobro ,badelu nepotrebno.
eurobev radi na nuli,čak je badel dužan nekih 70 m kn eurobevu,zemljište na borongaju je jedna banka uzela u hipoteku,čak je to i bio dobar potez za sam badel.naime kupili su zemljište van zagreba za preseljenje proizvodnje,ali kako je tržište nekretnina u banani,ne mogu riješiti prodaju a čak mislim da su za zemljište van zagreba našli kupca(hnb,trezor ili tako nešto-skladište love)
ne znam jeste li primjetili ali badel je dobio 30 milja od prodaje kalnički,ja sam mislio da neće ništa,ostatak je išlo kapitalnom.
uglavnom mislim da je potreban još radikalniji preokret ,pogotovo agresivnost u prodaji koja je prilično pala.brendove treba radikalno smanjiti i pratiti šta radi konkurencija(pelin-jeger).
pitanje je može li to ovo vodstvo.
pazite koje zastupstvo ima nadel a ne zna ga iskoristiti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bacardi
za plakati.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity



@klodovik

Da, a koje su to moje "nebuloze o cijeni dionice"?

Ova sadašnja rasprava ide u puno boljem tonu,ašto se mene tiče pišite pozitivno,negativno,odnosno,što god hoćete samo da saznamo nove činjenice.Drago mi je da ste i Vi doprinijeli ovoj argumentiranoj raspravi.
Pozdrav

klodovik



eurobev radi na nuli,čak je badel dužan nekih 70 m kn eurobevu,zemljište na borongaju je jedna banka uzela u hipoteku,čak je to i bio dobar potez za sam badel.naime kupili su zemljište van zagreba za preseljenje proizvodnje,ali kako je tržište nekretnina u banani,ne mogu riješiti prodaju a čak mislim da su za zemljište van zagreba našli kupca(hnb,trezor ili tako nešto-skladište love)

Mislim da ništa od HNB, da je to propalo.


ne znam jeste li primjetili ali badel je dobio 30 milja od prodaje kalnički,ja sam mislio da neće ništa,ostatak je išlo kapitalnom.

Možeš li ovo malo pojasniti, neke detalje?


uglavnom mislim da je potreban još radikalniji preokret ,pogotovo agresivnost u prodaji koja je prilično pala.brendove treba radikalno smanjiti i pratiti šta radi konkurencija(pelin-jeger).
pitanje je može li to ovo vodstvo.

E, to je pitanje svih pitanja.
Ako je to ova uprava u stanju, onda je to najbolji menadžment u lijepoj našoj.
Rado bih da me netko uvjeri da je tako.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.




eurobev radi na nuli,čak je badel dužan nekih 70 m kn eurobevu,zemljište na borongaju je jedna banka uzela u hipoteku,čak je to i bio dobar potez za sam badel.naime kupili su zemljište van zagreba za preseljenje proizvodnje,ali kako je tržište nekretnina u banani,ne mogu riješiti prodaju a čak mislim da su za zemljište van zagreba našli kupca(hnb,trezor ili tako nešto-skladište love)

Mislim da ništa od HNB, da je to propalo.


ne znam jeste li primjetili ali badel je dobio 30 milja od prodaje kalnički,ja sam mislio da neće ništa,ostatak je išlo kapitalnom.

Možeš li ovo malo pojasniti, neke detalje?


uglavnom mislim da je potreban još radikalniji preokret ,pogotovo agresivnost u prodaji koja je prilično pala.brendove treba radikalno smanjiti i pratiti šta radi konkurencija(pelin-jeger).
pitanje je može li to ovo vodstvo.

E, to je pitanje svih pitanja.
Ako je to ova uprava u stanju, onda je to najbolji menadžment u lijepoj našoj.
Rado bih da me netko uvjeri da je tako.

[/quote]
Badel je prošle godine bio blokiran nekoliko mjeseci.Direktor je bio Perković i uspio se nekako dogovoriti.A onda je abdicirao-izgorio.
Kao posljedica lošeg vođenja firme problemi su ostali,naročito,se loše stajalo u kratkoročnim
obvezama i kao posljedica toga došlo je do nove blokade žiro_računa.Novo rukovodstvo se uspjelo
dogovoriti sa bankama,deblokirati račun za mjesec dana ,dogovoriti sa državom odgodu plaćanju trošarina,
tekuća potraživanja države bi se trebala pretvoriti u vlasničke udjele/dokapitalizacija vjerovatno
po 200 jer je nominala smanjena sa 300 na 200/.
Da li je to veliki uspjeh novog menađmenta?mislim da jeste.
Kalničke vode su prodane.
Sve gore navedene akcije rješavaju glavnu boljku Badela jer se bilanca bitno popravlja jer se
kratkoročne obveze smanjuju,a samim time i povečavaju šanse da Badel uđe u normalno i stabilno
poslovanje,a tada bi vrijednost dionice bila barem vrijednost core biznisa od 250 do 300 kn.
I zato mislim da je kupnja do 100 dobra prilika.a preko 100 do 150 dobra za prodaju.I nema problema da vam to prodam po toj cijeni.50 do 100% meni dosta.
Normalno da je moj rizik da Badel ne uspije riješiti probleme.Rizik od gubitka i velika premija na
taj rizik.
Smatram da je novi menađment dobro startao i ja im na tome čestitam!


…..
… tekuća potraživanja države bi se trebala pretvoriti u vlasničke udjele/dokapitalizacija vjerovatno po 200 jer je nominala smanjena sa 300 na 200/.

Kolega lopina, evo to me smeta na forumu što se pišu neprovjereni podaci. Od kud vam to da je "nominala smanjena sa 300 na 200"???
Istina da je to bio prijedlog na skupštini, ali…. tu piše što je izglasano
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/EeR5IqP6NC09B0QIWtC13w==.pdf
NHF



I zato mislim da je kupnja do 100 dobra prilika.a preko 100 do 150 dobra za prodaju.I nema problema da vam to prodam po toj cijeni.50 do 100% meni dosta.
…..

OK, dogovoreno. Vi držite do 150kn, a ja ću onda kupiti i držati do 250-300kn.
NHF

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



…..
… tekuća potraživanja države bi se trebala pretvoriti u vlasničke udjele/dokapitalizacija vjerovatno po 200 jer je nominala smanjena sa 300 na 200/.

Kolega lopina, evo to me smeta na forumu što se pišu neprovjereni podaci. Od kud vam to da je "nominala smanjena sa 300 na 200"???
Istina da je to bio prijedlog na skupštini, ali…. tu piše što je izglasano
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/EeR5IqP6NC09B0QIWtC13w==.pdf
NHF



I zato mislim da je kupnja do 100 dobra prilika.a preko 100 do 150 dobra za prodaju.I nema problema da vam to prodam po toj cijeni.50 do 100% meni dosta.
…..

OK, dogovoreno. Vi držite do 150kn, a ja ću onda kupiti i držati do 250-300kn.
NHF
[/quote]
Odluka o smanjenju temeljnog kapitala tj. smanjenja nominale sa 300 kn na 200 nije izglasana,iako
je išla kao prijedlog pri pozivu na Glavnu skupštinu.Ali u dopuni dnevnog reda je taj dogovor o
modelu C i ulaza države u vlasništvo/dokapitalizavija/odgođen i ne donosi se unaprijed već će se
to obaviti kada se sve dogovori sa državom pa tako nije ni donesena odluka da se temeljni kapital
smanji sa 300 na 200 kn po dionici,ali to se može očekivati.
Bitno je da država ulazi i da je to izvjesno po modelu C,a ako uđe po 300 tj.po sadašnjoj nominali
bilo bi bolje jer bi to dodatno povečalo BV po dionici koji je sada cca 240 kn.
Hvala Zlatek na ispravku .
Ovo je samo razlog više za kupnju,jer ulaz po 300 od strane države je povoljniji od moje računice
po 200.Ali ipak mislim da je 200 realnija opcija iako kada je u pitanju država/mi/uvijek može skuplje
i povoljnije za dioničare.
Želim vam veliku zaradu nakon ulaska na 150!


….
Bitno je da država ulazi i da je to izvjesno po modelu C,a ako uđe po 300 tj.po sadašnjoj nominali
bilo bi bolje jer bi to dodatno povečalo BV po dionici koji je sada cca 240 kn.


Joj, koliko paušalnih rekla-kazala.
Izvjesno???
Kolega lopina, NHF, ali s kojim argumentima me možete uvjeriti da će se to desiti, kad ovo što je bilo vrlo jednostavno za izglasati – nije prošlo?
I koliko je to "modela C" do sad odrađeno, pa da kažemo – OK stvar funkcionira, Badel je sljedeći?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Danas stiglo rješenje Hanfe poštom sa dvadesetak stranica obrazloženja o nalogu za preuzimanje. Nemam namjeru uopče čitati!

Ionak bude sve završilo po onoj staroj: Psi laju…….

marcello

Ovoliko aseva ne diobivaju ni najgori učenici u razredu.

Ne znam što se događa.Ne mogu vas ocijeniti.Htio bih vam malo popraviti prosjek.
Naročito,Zlateku
i Klodoviku koji su potakli raspravu o Badelu.



….
Bitno je da država ulazi i da je to izvjesno po modelu C,a ako uđe po 300 tj.po sadašnjoj nominali
bilo bi bolje jer bi to dodatno povečalo BV po dionici koji je sada cca 240 kn.


Joj, koliko paušalnih rekla-kazala.
Izvjesno???
Kolega lopina, NHF, ali s kojim argumentima me možete uvjeriti da će se to desiti, kad ovo što je bilo vrlo jednostavno za izglasati – nije prošlo?
I koliko je to "modela C" do sad odrađeno, pa da kažemo – OK stvar funkcionira, Badel je sljedeći?

[/quote]
Kada je sigurno onda je skuplje.Ovdje je izvjeno i moguće.Model C za izvoznike.Pa i mi u Hrvatskoj
bi ipak morali nešto proizvoditi za izvoz.
Kupuj kada krv teće ulicama,nije li govorio Aristotel.

Lopina po koliko si prodao onu prvu turu?
nije te bilo, vidim da si opet kupio prije koji dan

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


Danas stiglo rješenje Hanfe poštom sa dvadesetak stranica obrazloženja o nalogu za preuzimanje. Nemam namjeru uopče čitati!

Ionak bude sve završilo po onoj staroj: Psi laju…….

Gdje je stiglo danas?
Link?
Ovo pitam čisto iz kurtoazije, slažem se s ovim Psi laju…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close